coś świeżego.
#11
Jestem za
#12
ref v12 auu
gracek gratis

https://imgur.com/a/Gkp8tKX
Kiedy rozumiesz, że życie nie ma sensu
   




#13
(09-23-2021, 06:22)piterox11 napisał(a): ref v12 auu

od kilku dni jestem na etapie tworzenia takich statystyk, ale troche czasu na to potrzeba.

jesli chodzi o same statystyki to na pewno nie bedzie w nich informacji o dacie utworzenia konta, bo takich nigdy nie zbieralem.
z niektorymi statystykami, ktore wymienil h3zquu bedzie troche zabawy i nie wiem czy uda mi sie je dodac.


statystyki ogolnie beda dosyc skomplikowane w tworzeniu, bo bede musial pobierac informacje z roznych baz danych od roznych pluginow np. informacje o banach z osobnej bazy, informacje o dacie ostatniego logowania czy inne statystyki rowniez z innej itp.



ogolnie chce utworzyc taki maly portal ze statystykami graczy, z mozliwoscia wyszukiwania nickow itp.
na trybie adventure, skyblock 2.0 i creative zbieram statystyki od bardzo dawna (prawie od poczatku adv) i z tych trzech trybow bede mogl wyswietlic takie informacje:
- ostatnio online
- ilosc kasy
- czas spedzony w grze
- czas od ostatniej smierci
- ilosc zabitych graczy
- ilosc zabitych mobow
- ilosc smierci
- ilosc otwartych skrzynek
- ilosc rozmnozonych zwierzat
- ilosc zenchantowanych itemow
- ilosc zlapanych ryb
- ilosc skokow
- ilosc zadanych obrazen
- ilosc przyjetych obrazen
- ilosc posadzonych roslin w doniczkach (a co mi tam!)

na podstawie tych informacji bede mogl wyswietlic tabelke danego gracza lub nawet zsumowac wszystkich graczy i wyswietlic, ze w sumie graliscie na skyblocku kilkadziesiat tysiecy godzin itp.

w przypadku innych trybow nie jest juz tak kolorowo, bo moge tylko wyswietlic kiedy gracz byl ostatnio online i ile ma pieniedzy, wiec troche kiepsko.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#14
a da się zrobić coś w stylu top lvl który gracz ma? na skyblock 2.0 exp jest tani i pewnie topka by była liczona w tysiącach ale gdyby ktoś z takim lvl umarł to poprawiło by rynek expa bo pewnie było by go po prostu mniej.
#15
(09-23-2021, 14:47)Chrobras napisał(a): a da się zrobić coś w stylu top lvl który gracz ma? na skyblock 2.0 exp jest tani i pewnie topka by była liczona w tysiącach ale gdyby ktoś z takim lvl umarł to poprawiło by rynek expa bo pewnie było by go po prostu mniej.
zrozumiałbym topkę wysp, gdyby dało się ulepszać wyspę wraz z poziomem, ale nie ma tego, a zbieranie tego expu i ładowanie w ranking jest trochę takie 2/10 w moim odczuciu... zawsze coś, ale czy takie aż potrzebne? i odpowiadając to pewnie da się, ale jest to prawdopodobnie ciężkie...
#16
(09-23-2021, 15:08)h3zquu napisał(a):
(09-23-2021, 14:47)Chrobras napisał(a): a da się zrobić coś w stylu top lvl który gracz ma? na skyblock 2.0 exp jest tani i pewnie topka by była liczona w tysiącach ale gdyby ktoś z takim lvl umarł to poprawiło by rynek expa bo pewnie było by go po prostu mniej.
zrozumiałbym topkę wysp, gdyby dało się ulepszać wyspę wraz z poziomem, ale nie ma tego, a zbieranie tego expu i ładowanie w ranking jest trochę takie 2/10 w moim odczuciu... zawsze coś, ale czy takie aż potrzebne? i odpowiadając to pewnie da się, ale jest to prawdopodobnie ciężkie...

no jakoś potrzebne nie jest, taka tylko luźna propozycja :p
#17
(09-23-2021, 14:47)Chrobras napisał(a): a da się zrobić coś w stylu top lvl który gracz ma? na skyblock 2.0 exp jest tani i pewnie topka by była liczona w tysiącach ale gdyby ktoś z takim lvl umarł to poprawiło by rynek expa bo pewnie było by go po prostu mniej.

ciekawy dodatek, ja jestem za  Big Grin
"Do tego aby zwyciężyło zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych."
#18
(09-23-2021, 13:47)Cichusek napisał(a): od kilku dni jestem na etapie tworzenia takich statystyk, ale troche czasu na to potrzeba.

jesli chodzi o same statystyki to na pewno nie bedzie w nich informacji o dacie utworzenia konta, bo takich nigdy nie zbieralem.
z niektorymi statystykami, ktore wymienil h3zquu bedzie troche zabawy i nie wiem czy uda mi sie je dodac.


statystyki ogolnie beda dosyc skomplikowane w tworzeniu, bo bede musial pobierac informacje z roznych baz danych od roznych pluginow np. informacje o banach z osobnej bazy, informacje o dacie ostatniego logowania czy inne statystyki rowniez z innej itp.



ogolnie chce utworzyc taki maly portal ze statystykami graczy, z mozliwoscia wyszukiwania nickow itp.
na trybie adventure, skyblock 2.0 i creative zbieram statystyki od bardzo dawna (prawie od poczatku adv) i z tych trzech trybow bede mogl wyswietlic takie informacje:
- ostatnio online
- ilosc kasy
- czas spedzony w grze
- czas od ostatniej smierci
- ilosc zabitych graczy
- ilosc zabitych mobow
- ilosc smierci
- ilosc otwartych skrzynek
- ilosc rozmnozonych zwierzat
- ilosc zenchantowanych itemow
- ilosc zlapanych ryb
- ilosc skokow
- ilosc zadanych obrazen
- ilosc przyjetych obrazen
- ilosc posadzonych roslin w doniczkach (a co mi tam!)

na podstawie tych informacji bede mogl wyswietlic tabelke danego gracza lub nawet zsumowac wszystkich graczy i wyswietlic, ze w sumie graliscie na skyblocku kilkadziesiat tysiecy godzin itp.

w przypadku innych trybow nie jest juz tak kolorowo, bo moge tylko wyswietlic kiedy gracz byl ostatnio online i ile ma pieniedzy, wiec troche kiepsko.

a co ze statystykami dot. zebranych plonów?  Cry Cry
"Do tego aby zwyciężyło zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych."
#19
nie da sie dodac statystyk zebranych plonow, przynajmniej nie tych ktore zostaly zniszczone przez wode itp Sad

juz chyba wszystko jest gotowe: https://sky-land.pl/statystyki/ mozna sie pobawic.
jakby byly jakies problemy, to bede staral sie je szybko poprawic.

po prawej stronie sa zsumowane statystyki wszystkich graczy.
z kolei po lewej stronie znajdziemy wyszukiwarke i po wpisaniu nicku np. Kamill0s (wielkosc liter nie ma znaczenia) przekieruje nas na strone https://sky-land.pl/statystyki/gracz.php?stats=Kamill0s (krotszy link https://sky-land.pl/gracz/Kamill0s) gdzie wyswietla sie ogolne statystyki (pod popiersiem gracza) i po prawej szczegolowe osobno dla kazdego trybu.

w przypadku jesli nie ma danej statystyki (czyli jest rowna 0), to sie nie wyswietla aby nie zasmiecac niepotrzebnie ekranu.
jezeli gracz nie wchodzil przez dluzszy czas na dany tryb lub nigdy na nim nie byl, to tych statystyk rowniez nie bedzie.

statystyki na trzech trybach: adventure, skyblock 2.0 oraz creative sa zbierane od poczatku ich dzialania, wiec sa bardziej tresciwe i fajniejsze, a na pozostalych trybach juz niestety nie, wiec wyswietlane sa uproszczone dane np. kiedy gracz byl ostatnio online, ile ma pieniedzy, jaki ma poziom na pistoletach, ile zdobyl punktow na strzelnicy, z kim i kiedy wzial slub itp.
staralem sie zebrac wszystkie informacje z roznych pluginow, ktore dzialaja na serwerach.

jezeli jakis gracz jest zbanowany, to pod jego popiersiem zostanie wyswietlona informacja, ze konto jest zbanowane.
jesli bedzie to ban tymczasowy, to pojawi sie tez info kiedy konczy sie jego kara.

na stronie nie ma jeszcze duzej ilosci statystyk, bo plugin ktory gromadzi je w bazie danych dziala dopiero od kilku dni i jesli gracz nie wszedl w ostatnim czasie na dany tryb, to nie bedzie jego danych na stronie (ale jego statystyki sa zebrane, wiec wystarczy, ze wejdzie na kazdy tryb z osobna i juz wszystko bedziemy o nim wiedziec!)
[Obrazek: sygnaturka.png]
#20
brakuje tylko belki w "Graczach", albo ogólnie oddzielnej na stronie serwera... ;p


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości