Classic, zmiany
#1
Exclamation 
odnoszac sie do tematu roko: https://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=48001
trzeba w koncu poruszyc temat duzych zmian na classicu, nowej edycji - jak zwal tak zwal.





po pierwsze, jesli mialaby wystapic nowa edycja serwera, to ja osobiscie jestem za przejsciem na wersje 1.18, poniewaz:

- na starej wersji gry wystepuje pelno bugow, bledow, mozliwosci lagowania serwera, duplikowania przedmiotow itp, wiekszosc z tych problemow zostala juz dawno rozwiazana, ale nie zmienia to faktu, ze silnik 1.8 jest kiepski jesli chodzi o takie sprawy.

- pisanie pluginow na rozne wersje gry (zwlaszcza tak stare) troche sie rozni i jest problematyczne, obecnie reszta serwerow stoi na 1.18, gdzie w bukkicie sa dostepne nowe metody i latwiej sie to robi niz kiedys (to akurat nie jest zwiazane bezposrednio z gra, ale dla mnie jest dosyc wazne).

- duzo dostepnych pluginow nie wspiera lub przestaje wspierac stara wersje gry.

- wiekszosc graczy z minecrafta gra juz raczej na nowszych wersjach gry, gdzie mechanika jest troche inna, dodali te wszystkie stoly rzemieslnicze, craftingi sie pozmienialy itp, wiec niektorzy moga miec metlik w glowie, zwlaszcza nowe osoby ktore nie znaja wersji 1.8





no i po drugie, jesli wybralbym wersje 1.18 na stworzenie nowego classica to:

- zostalby wgrany plugin na stara mechanike walk pvp, tak aby przypominala ta z 1.8

- tryb bylby jak najbardziej uproszczony aby pozostal jak najbardziej "klasyczny", czyli zadne pokeballe, kopalnie i inne takie jak sa teraz na innych trybach.

- zostalyby dodane nowe moby, przedmioty i craftingi z 1.18 (niestety, ale moze na takie odswiezenie niektorzy liczyli? zawsze to wiecej blokow do budowy i zwierzatek)

- plugin na dzialki zostalby zmieniony na ten co jest uzywany na skyblocku/adventure, wiec nie bedzie juz bugowania ogrodzenia i kradniecia itemow z cudzych dzialek, beda tez ladne naglowki po przekroczeniu dzialki itp.

- postaralbym sie wgrac strzelnice z obecnego classica i wszystko to co zostalo do niego dodane czyli np. glowki mobow

- sprobowalbym dodac mozliwosc laczenia kilku dzialek w jedna duza (sprawdzalem i dziala, ale musze zrobic wiecej testow)

- a same dzialki mialyby wielkosc 50x50 i wygladalyby mniej wiecej tak jak teraz (trawa, ziemia pod spodem, ladne sciezki, bedrock itp)

- jestem sklonny dodac tabliczki [trade] jesli bedziecie tego chcieli (moze byc dla kazdego gracza)





wiem, ze classic na 1.18 bedzie dosyc przypominal niektorym adventure, ale poza nowymi blokami/mobami, to praktycznie bedzie to stary classic z lekko odswiezonym wygladem, wiec chyba warto przemyslec ten temat.

jak ktos wymysli jakis fajny dodatek, co mozna zmienic, wprowadzic, zostawic, to moze napisac posta.
ze wzgledu na mala liczbe graczy chyba przyjdzie mi troche poczekac az uzbiera sie tu wiecej odpowiedzi zanim cos zmienie.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#2
- zostalby wgrany plugin na stara mechanike walk pvp, tak aby przypominala ta z 1.8
odp; na tak, classic kojarzy sie glownie z 1.8, wiec to na plus
- tryb bylby jak najbardziej uproszczony aby pozostal jak najbardziej "klasyczny", czyli zadne pokeballe, kopalnie i inne takie jak sa teraz na innych trybach. 
odp; na tak,  bez sensu obciazac tryb jakims scierwem
- zostalyby dodane nowe moby, przedmioty i craftingi z 1.18 (niestety, ale moze na takie odswiezenie niektorzy liczyli? zawsze to wiecej blokow do budowy i zwierzatek)
odp; jak najbardziej za, duze urozmaicenie, i mysle ze gracze nie beda miec nic przeciwko, bo jezeli bysmy mieli zostac na 1.8, to wystarczylo by zresetowac do 0 wszystko i puscic tryb na nowo
- plugin na dzialki zostalby zmieniony na ten co jest uzywany na skyblocku/adventure, wiec nie bedzie juz bugowania ogrodzenia i kradniecia itemow z cudzych dzialek, beda tez ladne naglowki po przekroczeniu dzialki itp.
odp; nie mam zdania
- postaralbym sie wgrac strzelnice z obecnego classica i wszystko to co zostalo do niego dodane czyli np. glowki mobow 
odp; glowki jak najbardziej za, strzelnica moze byc, nie mam co do niej zdania
- sprobowalbym dodac mozliwosc laczenia kilku dzialek w jedna duza (sprawdzalem i dziala, ale musze zrobic wiecej testow)
odp; genialny pomysl, mysle ze duzo osob na cos takiego czekalo
- a same dzialki mialyby wielkosc 50x50 i wygladalyby mniej wiecej tak jak teraz (trawa, ziemia pod spodem, ladne sciezki, bedrock itp)
odp; wielkosc jest okej, jezeli by mialo byc laczenie dzialek, mozna by bylo zmiejszyc bo jednak dzialka 150x150 moze lagowac jak ktos porobi duzo mechanizmow itp
- jestem sklonny dodac tabliczki [trade] jesli bedziecie tego chcieli (moze byc dla kazdego gracza)
odp; nie, to jest classic, wystarcza tabliczki na /skup
Prison, but it's Adventure  kopane z totalnym szefem, h3zquu
[Obrazek: RrgqHzd.png]
#3
No i na takie konkrety czekałem, dziękuje za odzew. Od razu też odniosę się do nowszej wersji i może nie być to wcale takie złe (nie wiem jak inni uważają ale dla mnie ma to jakikolwiek sens), tyle żeby zostały te najważniejsze rzeczy, czyli główeczki to obowiązek (może nawet nowe główki mobów które są w nowszych wersjach). Oczywiście zarobek głównie ze sklepiku, typu diamenty, pałki blaze itp. żeby nie było jak na adventure bo to nie o to tu chodzi, żeby z classica robić drugi adventure (bo pomimo wersji jednak troche mu brakuje do adventure). A więc dokładniej uwzględniając i zapisując to w jednym miejscu to w nowym classicu koniecznym jest:

- Dobry, uczciwy zarobek (sklepik, może jakieś urozmaicenie) (same tabliczki w sumie nie brzmią źle

- PvP fajnie by było gdyby zostało, w sumie to znak rozpoznawczy wręcz

- główki to konieczność jak dla mnie (rzadkość może pozostać by chociaż móc się cieszyć zdobyciem ich)

- o większych działkach wiele się mówiło, więc czemu nie, fajne urozmaicenie

- ogólnie rzeczy z classica typu wyżej wspomniana strzelnica byłyby fajne

- no i te wymienione przez Cichuska rzeczy są jak najbardziej dobre, fajne i przydatne, czemu nie

- no i finalnie wszelkie statystyki i topki $ etc. w końcu będą użyteczne gdyż między 1 a drugim miejscem (bynajmniej na początku) nie będzie z 10 mln różnicy.

No i podsumowując ta wersja może nie być wcale głupim pomysłem, byle jednak przypominała ten classic który oczywiście kochamy. Jak wiadomo na classicu zmiany są koniecznie i nieuniknione.
mmm
Niedostępny
#4
Jestem za dodaniem nowej wersji, drop główek z mobów musi, być no to jest po prostu obowiązkowe jakieś nowe pvp (podobne do teraźniejszego, tylko że inny budynek cos takiego).



Nie ma lipy, same brzozy.



#5
Witam,

Jako, że na classicu grałem bardzo dużo czasu, chcę dołożyć swoją cegiełkę na ten temat.

- Odwołując się do zmiany wersji na 1.18, jestem średnio przekonany czy graczom się to spodoba. (Mi osobiście ten pomysł nie pasuje), bo jednak tryb classic zawsze był dla graczy wolących wersje 1.8, ponieważ ta wersja ma swój urok.. , PvP i wiele innych. Jak już wyżej napisałeś, że dodasz starą mechanikę PvP, obawiam sie, ze to nie będzie to samo, w wersji 1.18 zostały dodane nowe sety netheritowe i knock może być co nieco zepsuty.

Jedyne co by mogło mi się spodobać w tej wersji to nowe bloki które występują w wersji 1.18 bo jednak daje to większe możliwości w budowaniu. No i zgadzam się, że wersja 1.8 jest troszke zbagowana i wydajność tej wersji nie jest najlepsza.

- Powiększenie działek na 50x50 jest dobrym pomysłem bo często brakowało mi miejsca na działce. A co do łączenia działek to wydaje mi się, że 2 maksymalnie by starczyły żeby ta działka nie była jakaś nie wiadomo jak wielka.

Moje propozycje:

- Pierwszą rzecz jaką zaproponuje to dodanie ANTY-LOGAUTA na arenę PvP. Każdy gracz co walczył na PvP się ze mną zgodzi, że ciągłe loganie graczy było uciążliwe dla nas oraz administracji. Bo nagrywanie każdego loga gracza nie jest przyjemne.

- Myślałem aby dodać "opłate za działke" co zmusiłoby graczy do regularnej gry na serwerze. np opłata co tydzień 5k.

- Może jakieś questy?, aby na serwerze było co robić

- Jakaś nowa minigra np. Arena Mobów i za każdą falę potworów gracz dostawał by nagrode w postaci waluty serwerowej

- Sklepy graczy - często gdy potrzebowałem jakiegoś przedmiotu nie było go w skupie. I umożliwiłoby to nowy sposób zarobku

Na razie to tyle Wink Jeśli mi coś wpadnie do głowy to dopisze.
#6
Odpierać szturm takiej hordy szkieletonów to by było by coś!


_______________________________________________
https://samozatrudniony.pl/ubezpieczenie-grupowe
#7
(10-24-2022, 11:41)niemieczki napisał(a): Odpierać szturm takiej hordy szkieletonów to by było by coś!


_______________________________________________
https://samozatrudniony.pl/ubezpieczenie-grupowe
kiedys (chyba moge o tym powiedziec) z cichym (rok temu?) probowalismy zrobic takie ala MobAreny, gdzie do wygrania byly glowki kolorowych owiec, ale pomysl poszedl jakos w niepamiec i po tym czasie uwazam, ze takie MobAreny srednio pasuja do trybu, bardziej widzialbym to na skyblocku.
#8
wczoraj tak czy siak postawilem testowy serwer na ktorym konfiguruje i sprawdzam rozne rzeczy w zwiazku z classiciem na nowszej wersji, bo po prostu trzeba wiedziec czy dane rzeczy dzialaja, czy sa mozliwe do wykonania itp. prosto o czyms pisac, a pozniej trudniej wykonac.


z najswiezszych informacji:
- plugin od dzialek oczywiscie jest juz skonfigurowany (dzialki 50x50)
- laczenie dzialek dziala, majac zajete np. 3 dzialki (jako vip) mozna polaczyc ze soba dwie lub trzy (jak kto woli), pod warunkiem ze sasiaduja ze soba (z obcymi graczami nie mozna sie laczyc)
- dodano mozliwosc zmiany wygladu ogrodzenia dzialek i wygladu scian (bloki pod ogrodzeniem)
- postanowilismy, ze tabliczki [trade] beda wprowadzone dla kazdego, ale bedzie mozna je uzywac tylko na targu
- odnoszac sie do poprzedniego podpunktu: zostana dodane targi na spawnie, czyli drobne regiony/cuboidy do wynajecia na okreslony czas gdzie mozna postawic swoje tabliczki i ramki z przedmiotami
- prace: na razie sa w fazie testow (czyt. zabawy), ale wygladaja obiecujaco, niestety jest duzo konfiguracji
- tematu strzelnicy, dropu glowek i walk pvp jeszcze nie ruszylem, ale to pewnie kwestia czasu
[Obrazek: sygnaturka.png]
#9
Nie mogę się doczekać
gracek gratis

https://imgur.com/a/Gkp8tKX
Kiedy rozumiesz, że życie nie ma sensu
   




#10
Witam, no cóż jako iż grałem dużo na tym trybie i osiągnąłem swój cel (top1 hajsu) myśle, że najwiecej do stracenia mam ja. Ratować serwer trzeba mimo ze szkoda, że  stracę to wszystko ( jak i każdy ) jestem za tym aby powstał „Classic 2.0”, powiem No wszystko zdobylem co miałem i No każdy się zgodzi, że odswieży to ten serwer, lecz mam od siebie trochę propozycji:

Na wstępie wrócę do tematu roko https://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=48001 , do odpowiedzi gracza Chrobras: „administracja by decydowała np o przyznaniu vipa na dany okres. Myślę że część osób które by płakały miały by rekompensatę i np przez 1 tydzień przyznanego vipa miały by motywacje żeby zacząć grać”,zazwyczaj na serwerach gdzie jest nowa jakby edycja i serwer posiada topki, jakby top 3 (dostają nagrody za grę ) nie mówię tu już o jakiś wymykających nagrodach ale dobra sprawa byłoby danie unikatowego przedmiotu dla top 3 ( nie mówię tu o drogich itach czy nie zdobywalnych ale podpis ktorego nie da się podrobić ). Osobiście odnośnie rangi niech się wypowie właściciel bo on o tym decyduje, takie moje zdanie na temat tego.

Kolejna rzeczą jest wersja. Osobiście na obu wersjach mi się dobrze gra lecz moim zdaniem powiemien jakkolwiek zostać ten klimat classica i żeby nie powstał Adventure 2.0 . Nie oszukujmy się ale jak przejdziemy na wersje 1.18 wyżej to będzie to samo co Adventure ale to moje zdanie. Nie zaglebialem się w pluginy wiec dlatego nie będę aż tak negował wersji 1.18 jakby doszła do skutku na classicu.
- tez mam pytanie jakby w końcu była na Classic wersja 1.18 to czy będzie można wejść np na 1.12? Pytam się, ponieważ na niższych wersjach mam więcej fps i czy byłaby opcja wejść nawet na tym 1.12.

Przejdę do propozycji na powstanie „eventu” na czym by to polegało ? Przypuśćmy o 18 codziennie w danym miejscu pojawiałby się mob na 30s przy którym biciu go byłoby nagrody [ nie jakieś drogie ale żeby były jakkolwiek cenne ( tez żeby hajs wypadał)] 

Następna propozycja która byla zaczęta event pvp który proponuje aby był zrobiony gdzieś na początku edycji żeby dać atrakcje gracza.

Resztę propozycji i uwag będę podawał jak wystartuje nowa edycja, chciałem dać szybko odpowiedz. Pozdrawiam 

Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości