Pomysł na nowy tryb.
#1
Wątek piszę kierując się wypowiedzią Cichuska z tego tematu - https://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=42554 
Mianowicie jest tam mowa o tym:
Cytat:ogolnie nie mam ochoty wprowadzac kolejnych trybow z mini grami.
bardzo duzo juz bylo u nas takich trybow, malo ktory z nich wypalil i spodobal sie graczom.
zazwyczaj przez pierwsze 2-4 tyg bylo fajnie, dosyc sporo graczy, a pozniej serwery staly puste i to bylo jeszcze w czasach gdy mielismy 3x wiecej graczy niz obecnie.
wole jednak aby skyland pozostal serwerem z trybami przygodowymi niz gierkami.

Trochę się naczytałem i wiem, że Cichy woli tryby kreatywne, nietypowe (SkyFire, JumpPvP). Dlatego ja wpadłem na pewien, dość nawet ciekawy pomysł na nowy tryb, który może wypalić tak jak np. Creative, czy też Adventure. Moją propozycją są 2x tematy, które mogą wypalić:

1. IslandWars
IslandWars byłoby trybem, w którym walczymy o wyspy. Coś jak SkyWars, ale tutaj mamy team złożony z 4 drużyn - czerwona, niebieska, żółta i zielona. Zadanie jest prosta - który team przeżyje - ten wygrywa. Na mapie mielibyśmy ustawiony border, który w 5/10 minucie odpala Deathmatch - czyli otwarcie granic do środkowej wyspy, gdzie planowany ma być atak. Oczywiście przedmioty zdobywamy na wyspie (nie mamy nic na początek, może po za kitami klas, ale o tym później). Za zwycięstwo otrzymywalibyśmy punkty, za które moglibyśmy wykupić m. in dodatki kosmetyczne. Mielibyśmy również klasy (drwal, górnik, farmer itd...). Oczywiście rozgrywka planowo trwałaby 10/15 lub 20/25 minut. 
Tryb jest minigrą, ale ma jednak potencjał moim skromnym zdaniem. 

2. IslandParty
Ten tryb już bardziej do mnie przemawia, jak i pewnie bardziej jest znaczny z wypowiedzią Cichuska. W trybie chodzi o to, że mamy wyspę/działkę (działka latająca jak na Adventure), którą po prostu rozwijamy. Tryb może i byłby SkyBlockiem, ale byłby trudniejszy, gdyż przedmioty, pieniądze oraz poziomy (exp) zdobywaliśmy grając na mini-grach, które byłyby na trybie. Czyli między innymi - Spleef, 1v1, TNT-Run, Knock (mini-gra, w której musimy jak najdłużej być na środku, odpychając się patykami), MobArena (zaczerpnięty pomysł z Builda), Parkour oraz Deathrun. Jest jedno ale - itemy będą losowane randomowo z każą mini-grą, w jaką zagramy. W tym trybie mielibyśmy normalnie sklep, skup, arenę PvP oraz pewnie inne dodatki (kopalnia dla wszystkich, coś jak na adventure/build?).
Tutaj, jakby to przeszło - proponowałbym wyższą wersję MC niż 1.8. Dlatego, iż m. in więcej dodatków ze strony wersji (może 1.12?).
I uwaga - jeżeli tryb przeszedłby, to takie tryby jak m. in 1vs1, Mini-Gry (tutaj lekko bym się zastanowił). Build oraz JumpPvP zostałyby usunięte. Nie przyjęły się one za dobrze, a wdrążenie do IslandParty mogłoby dać opcję do dezaktywacji tych trybów (o Buildzie już wcześniej pisałem).

Oba tryby miałyby do kupna rangę VIP z dodatkami kosmetycznymi. Oraz jakby IslandParty przeszło, to działki 40x50/50x50 lub wyspy 50x50, a nie małe z Adventure, czy tam Classica, Prisona...


Temat piszę, ponieważ zainspirowała mnie (tak jak wyżej pisałem) odpowiedź Cichuska. Wiem, że od premiery Adventure minęło jakieś ~4 miesiące, ale jednak zastanowić się można nad kolejnym trybem, który np. może wyrzucić 3/4x wrzucając do jednego trybu i nie zaśmiecać kompasu na Lobby przy tym. 

Resztę zostawiam użytkownikom do opisywania swoich wrażeń, jak i dla Cichuska. Oczywiście tryb do wyboru (i tak wiem, że pomysł nr 2 jest bardziej realny, od minigry, ale zostawię wam komentarze).
#2
Shoutbox

Lort555 :thumbs_up: dobry pomysł  07 Kwi 17:30
Stare konto: https://forum.sky-land.pl/member.php?act...e&uid=4440
cichy oddaj mi to konto plz
[Obrazek: w_6564d09434b96e78b1e345dba86525c5-90012785.gif]
#3
Jak najbardziej na TAK, jedna jak i druga opcja brzmią ciekawie Big Grin


Pomogłem? 
Zostaw +rep Smile
#4
Jestem na tak
#5
1. Nooo, nie wiem... Dla mnie to jest po prostu BedWars bez łóżek i z klasami (te drwal, farmer itp..), oczywiście prosz na mnie nie krzyczeć, to moja opinia xd
2. A ten pomysł bardzo mi się spodobał. Połączenie s1 z mini-grami jest serio ciekawe, mam nadzieję, że Cichy się poważnie nad takim trybem zastanowi.
CHELOŁ DARKNES MAJN OLD FRJENDDDDD ;-;;;;;
[Obrazek: 8UPZgyy.jpg]
#6
(04-07-2020, 18:19)JustGabu napisał(a): 2. A ten pomysł bardzo mi się spodobał. Połączenie s1 z mini-grami jest serio ciekawe, mam nadzieję, że Cichy się poważnie nad takim trybem zastanowi.

to przeciez juz bylo polaczenie classica z mini grami i nic z tego nie wyszlo, tyle ze bylo mniej gierek. 

nie znam sie na tyle na javie by napisac do takich trybow pluginy, a inne osoby ktore znam i moglyby to zrobic sa teraz zajete.

nie za bardzo mam ochote wprowadzac takie tryby, tak jak juz pisalem wczesniej, wole jakos odnowic istniejace moze poprzez aktualizacje do nowszych wersji itp.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
(04-07-2020, 18:32)Cichusek napisał(a):
(04-07-2020, 18:19)JustGabu napisał(a): 2. A ten pomysł bardzo mi się spodobał. Połączenie s1 z mini-grami jest serio ciekawe, mam nadzieję, że Cichy się poważnie nad takim trybem zastanowi.

to przeciez juz bylo polaczenie classica z mini grami i nic z tego nie wyszlo, tyle ze bylo mniej gierek. 

nie znam sie na tyle na javie by napisac do takich trybow pluginy, a inne osoby ktore znam i moglyby to zrobic sa teraz zajete.

nie za bardzo mam ochote wprowadzac takie tryby, tak jak juz pisalem wczesniej, wole jakos odnowic istniejace moze poprzez aktualizacje do nowszych wersji itp.
Co do wypowiedzi o połączenie, to niekoniecznie mówię o łączeniu classica/skyblocka, tylko postawienie trybu o tej samej tematyce, który może pochłonąć MiniGry, Build, JumpPvP oraz 1vs1, które są wymarłe po prostu, a wiem, że graczom może i spodobałby się taki "surivval".

Co do wypowiedzi o odnowieniu, to jest doskonały moment, bo nie oszukujmy się: 1vs1, JumpPvP, Build to są niewypały, a połączenie je w jedno może dać niespodziewane efekty, patrząc na to, że Classic wczoraj i SkyBlock były pełne. "Odnowić istniejące tryby" gracze na Classicu oraz SkyBlocku narzekają, że chcą nowej edycji i dopiero teraz taka wypowiedź, hmm... Mniejsza.

Nowy tryb może poskutkować nowe osoby na serwerze (patrz: Adventure/Creative).
#8
Na tak, ale kto będzie grał na tych trybach ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
#9
Jestem na tak
F


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości