Trochę to zmieńmy
#11
(12-19-2017, 19:43)Cichusek napisał(a): 1. graczy na serwerze jest bardzo duzo i malo jest przypadkow kiedy ktos cheatuje drugi raz. zazwyczaj pierwszy ban mu wystarcza.
to, ze widzisz duzo cheaterow nie oznacza, ze kary nie skutkuja.
nie zbanuje wszystkich na zawsze, bo nie bedzie nikt tu gral.
a skoro ban 10 dniowy w wiekszosci przypadkow pomaga, to nie widze sensu go zwiekszac.
po prostu wiekszosc cheaterow, ktorych banuje dostaje pierwszy raz bana i nic nie zmieni fakt, ze przedluze kare.
jest jasno napisane, ze za uzywanie cheatow jest ban i nic nie zmieni ich postepowania dopoki sami nie odczuja tego na wlasnej skorze.

2. kazde slowo trzeba wpisac na liste cenzurowanych slow, razem ze wszystkimi odmianami i "obejsciami", nie mam wielkiej wyobrazni jesli chodzi o uzywanie takiego slownictwa. niektorych slow nie moge dodac, bo czesto sa polaczeniem kilku wyrazow, lub pojawiaja sie w jakims slowie, szczegolnie te krotkie.

3. serwer jak serwer, minigry sa malo popularne, ale jak ktos juz na nich gra, to chyba chce sobie pograc.

4. taka sama sytuacja jak w przypadku cheatow, jak gracz dostanie bana za "wyglup", to zrozumie i juz nie zbuduje takiej budowli, na creative chyba nigdy nie zdarzylo sie, aby ktos dostal bana 2x za taka obrazliwa budowle.
jest to niestety nieodlaczne element tego trybu i ciezko jest z nim walczyc.
takie budowle byly tez robione przez "normalnych" graczy z forum, ktorzy czasem sie tutaj wypowiadaja, widocznie nie wiedzieli, ze jest to karane, a nie dam komus bana na stale za cos takiego, bo jest to lekko mowiac bez sensu.

5. na prisonie nie da sie zrobic takiego systemu, ale moge wylaczyc wszystkie komendy teleportacyjne na arenach i zrobic cos podobnego jak na skyblocku, tylko ze tutaj bedzie np. w podstawie spawnu (na pvp) umieszczona tabliczka z warpem na spawn.
zreszta takie cos mogles napisac w propozycjach konkretnego serwera.

1. Bardziej to chodzi mi o odstarszenie od używania cheatów, niż karaniu za nie. 10 dni jak dla mnie to odpowiedni czas.

2. Wiem, że nie każde zablokuje, pisałem o tym. Ale dodanie tych najpopularniejszych przeróbek powinno coś dać. Nie będzie przypadkowych mute, bo raczej nikt nie używa w normalnych (w sensie kulturalnej) rozmowach |<, |_| czy oAo. Jeżeli sobie życzysz to mogę na PW wysłać listę takich przeróbek, które często widuje.

3. Aby lepiej zrozumieć dlaczego, podam autentyczną sytuację, do której linku nie podam gdyż wątek przepadł wraz z całym działem Hardcore... Ale wyglądało to tak: ktoś zgłosił osobę która będąc na Hardcore paskudnie się zachowywała. Dostała bana, za chwilę napisała wątek w którym skarży się
że otrzymała globalnego a nie jak sama twierdziła "tego którego powinna", czyli tylko na Hardcore. Dostała odpowiedz: że ban tylko na Hardcore niczego by jej nie nauczył, gdyż wszyscy wiedzieli że jedyny tryb na jakim grała to Prison, na inne wchodziła aby przeklinać i obrażać.

Na większą skalę nikt nie będzie sprawdzał kto gdzie gra, ale właśnie w przypadku minigier jest to bardzo proste, gdyż: Cichusku, sam wspominałeś że minigry służą po to aby odpocząć od tych głównych trybów, więc wiele osób ma takie rozumowanie: "a, pójdę sobie na minigre, będę wyzywać i wrócę sobie na Classica, czy coś innego bo bana dostane tylko tam i nie muszę się martwić." Nie muszę iść daleko w przeszłość po przykłady: Widziałem osobę, która tak na rzut oka gra nieco dłużej na serwerze. Na Classicu, zachowywała się w miarę normalnie, no dobrze. Godzinę później weszła na SkyWars i w tedy się zaczęło: bluzgi, chamstwo, wyzywanie na
/msg...
Zgłosiłem, dostała bana i wróciła na Classica, gdzie już zachowywała się normalnie. 2 dni poźniej spotkałem ją na H&S gdzie znów zachowywała się jak cham.
Bany tylko na minigrach nie mają sensu, bo to nie jest żadna kara.

4. Wywnioskować można to: te brzydkie budowle pojawiają się tylko z powodu czyjeś niewiedzy, tak? Więc gdzieś na spawnie Creative, postawić tabliczki w jakimś dobrze widocznym miejscu z informacjami że za zbudowanie tego i tego jest ban. A jak ktoś będzie jeszcze budował brzydkie rzeczy... To znaczy że robi to z powodu czystej złośliwości, tak się normalni ludzie nie zachowują i tacy moim zdaniem powinni mieć zakaz wstępu na Creative.

5. Wiem że mogłem w odpowiednim dziale, ale skoro dotyczy to logaczy więc w jakimś stopniu pokrywa się z tematem wątku. A po za tym nie chciałem tworzyć kolejnego wątku.
Pomysł z tabliczkami jest fajny, tylko:
Powinny być 2 tabliczki, jedna na tej platformie, a druga gdzieś na dole, w przeciwnym razie nie będzie można wrócić.
Pozostanie jeszcze kwestia jak ktoś użyje przycisku rozłącz - czy dało by się coś takiego zrobić: że wylogowanie się na arenie, skutkuje śmiercią?
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#12
(12-20-2017, 15:26)Tails napisał(a): 1. Bardziej to chodzi mi o odstarszenie od używania cheatów, niż karaniu za nie. 10 dni jak dla mnie to odpowiedni czas.

2. Wiem, że nie każde zablokuje, pisałem o tym. Ale dodanie tych najpopularniejszych przeróbek powinno coś dać. Nie będzie przypadkowych mute, bo raczej nikt nie używa w normalnych (w sensie kulturalnej) rozmowach |<, |_| czy oAo. Jeżeli sobie życzysz to mogę na PW wysłać listę takich przeróbek, które często widuje.

3. Aby lepiej zrozumieć dlaczego, podam autentyczną sytuację, do której linku nie podam gdyż wątek przepadł wraz z całym działem Hardcore... Ale wyglądało to tak: ktoś zgłosił osobę która będąc na Hardcore paskudnie się zachowywała. Dostała bana, za chwilę napisała wątek w którym skarży się
że otrzymała globalnego a nie jak sama twierdziła "tego którego powinna", czyli tylko na Hardcore. Dostała odpowiedz: że ban tylko na Hardcore niczego by jej nie nauczył, gdyż wszyscy wiedzieli że jedyny tryb na jakim grała to Prison, na inne wchodziła aby przeklinać i obrażać.

Na większą skalę nikt nie będzie sprawdzał kto gdzie gra, ale właśnie w przypadku minigier jest to bardzo proste, gdyż: Cichusku, sam wspominałeś że minigry służą po to aby odpocząć od tych głównych trybów, więc wiele osób ma takie rozumowanie: "a, pójdę sobie na minigre, będę wyzywać i wrócę sobie na Classica, czy coś innego bo bana dostane tylko tam i nie muszę się martwić." Nie muszę iść daleko w przeszłość po przykłady: Widziałem osobę, która tak na rzut oka gra nieco dłużej na serwerze. Na Classicu, zachowywała się w miarę normalnie, no dobrze. Godzinę później weszła na SkyWars i w tedy się zaczęło: bluzgi, chamstwo, wyzywanie na
/msg...
Zgłosiłem, dostała bana i wróciła na Classica, gdzie już zachowywała się normalnie. 2 dni poźniej spotkałem ją na H&S gdzie znów zachowywała się jak cham.
Bany tylko na minigrach nie mają sensu, bo to nie jest żadna kara.

4. Wywnioskować można to: te brzydkie budowle pojawiają się tylko z powodu czyjeś niewiedzy, tak? Więc gdzieś na spawnie Creative, postawić tabliczki w jakimś dobrze widocznym miejscu z informacjami że za zbudowanie tego i tego jest ban. A jak ktoś będzie jeszcze budował brzydkie rzeczy... To znaczy że robi to z powodu czystej złośliwości, tak się normalni ludzie nie zachowują i tacy moim zdaniem powinni mieć zakaz wstępu na Creative.

5. Wiem że mogłem w odpowiednim dziale, ale skoro dotyczy to logaczy więc w jakimś stopniu pokrywa się z tematem wątku. A po za tym nie chciałem tworzyć kolejnego wątku.
Pomysł z tabliczkami jest fajny, tylko:
Powinny być 2 tabliczki, jedna na tej platformie, a druga gdzieś na dole, w przeciwnym razie nie będzie można wrócić.
Pozostanie jeszcze kwestia jak ktoś użyje przycisku rozłącz - czy dało by się coś takiego zrobić: że wylogowanie się na arenie, skutkuje śmiercią?

1. byly tabliczki na spawnach informujace, ze za uzywanie cheatow jest ban i wlasciwie, to nic sie nie zmienilo, dlatego je usunalem.

2. nie moge zablokowac takich znaczkow.

3. malo jest przypadkow wyzywania i obrazania na mini grach, ale to przemysle.
oczywiscie mowa tu o skyfire, skywars, h&s i 1vs1, bo raczej pvp mozna uznac za "pelnowartosciowy" tryb.

4. raczej nic to nie zmieni, wedlug mnie bedzie wiecej takich budowli jak o tym napisze.
tzw. odwrotna psychika, czy cos w tym stylu, jak cos jest zakazane, to ludzie tego bardziej pragna i w tym wypadku wiecej powstanie takich budowli (cheaterow tez chyba nawet bylo wiecej).

5. jeszcze sie zastanowie nad tabliczka warpowa na powrot do spawnu, ale to tak czy siak bedzie dzialalo tylko w obrebie areny, a na platformie startowej juz nie.
to nie jest tryb pvp, wiec nie bede tutaj wgrywal czegos takiego jak na pistoletach.
bedzie zbyt duzo zamieszania ze smierciami i strata przedmiotow, dlatego ucieczka disconnectem nic nikomu nie zrobi.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości