Trochę to zmieńmy
#1
Witam. Czuję że zaczynam odnosić już zmęczenie... Takie zmęczenie już taką nie za ciekawą sytuacją (z mojego punktu widzenia) na serwerze. W sensie: jak tak sobie patrzę... Myślę sobie że przydały by się jakieś zmiany co metod karania i zapobieganiu takim osobom które uprzykrzają grę innym. Kiedyś ktoś napisał wątek o takich dość poważnych zmianach i w pewnej części poskutkowało, więc myślę że taki większy wątek będzie najlepszym sposobem. Ale do rzeczy: Nie mam zamiaru wtrącać się w sprawy administracji (z góry o tym mówię, bo jak znam życie to zaraz pojawi się osoba z takim tekstem), oraz będę się starał jakoś tam gdzie nie trzeba, to nie poruszał kwestii długości banów, bo to czy za krótko czy za długo to już zależy od punktu widzenia.
Wiem że administracja robi to co może, aby jakoś ogarniać niektóre osoby. Aby jakoś polepszyć sytuacje chce coś jednak zaproponować:

No dobrze, co my tu mamy...

1) Cheaty

Oj tak, raczej to że widziałem ich dość sporo w ostatnim czasie, podkusiło mnie do napisania tego wątku.
Nie będę pisał co serwer traci przez cheaterów, bo to każdy wie... Chcę poruszyć kwestie czegoś co zniechęciło by do korzystania z nich bądź ułatwiło by wykrywanie osób które z nich korzystają.
Więc wypiszę wszystko co tylko przyszło mi do głowy:

a) Bardziej restrykcyjne kary: Ogólnie 10 dni bana, no spoko. Lecz jeżeli tyle osób korzysta z cheatów, czyli że nie boją się... Więc trzeba jakoś tak karać aby się zaczęli bać. Jakieś kary pieniężne, cokolwiek... Tylko żeby ta metoda działała to informacje o takich karach muszą być dobrze widoczne, bo skoro nie będą o tym wiedzieli to nie będą się bali. Proste.
b) Na niektórych serwerach widziałem tryby specjalnie stworzone dla cheaterów. Jak wiadomo takie tryby służą jako pułapki... Wiem że zrobienie nowego trybu wymaga czasu, więc zamiast tego można by również stworzyć jakiś pokój dla cheaterów, który oczywiście też byłby pułapką. Osoby które mniej się orientują, zazwyczaj dają się załapać.
c) Informacje o tym że administracja bacznie obserwuje posunięcia graczy. Niektórych pewnie to by wystraszyło.

Całkiem nie dawno była taka dość głośna sprawa z Epic Games i ich grą Fortnine, które pozywało graczy za używanie cheatów. Wiadomo tutaj nikt nie będzie nikogo pozywał, jednak nie trudno się domyślić: liczba cheatów w tej grze spadła. Oznacza to że takie gwałtowniejsze posunięcie powinno podziałać. Tylko co zrobić tutaj... Niestety nie odpowiem na to pytanie, bo nie mam pojęcia...
Zawsze pozostaje ciągłe ulepszanie anticheata oraz intensywniejsze wizyty administracji.

2) Brak kultury

To chyba jest najważniejsze.

Zacznę od takiej kwestii: pluginu który ma wyciszać. Nie wiem na ile jest skuteczny, jednak widać że przydało by się go ulepszyć. Przede wszystkim dodać te najpopularniejsze przekleństwa zmienione tak aby plugin ich nie wykrywał takie jak pięcio-literowe słowo na K, gdzie literka K zamieniona jest na |<, albo wersja z literką v zamiast u. Tych pozamienianiach bluzgów są tysiące, to wiem. Plugin nigdy nie będzie w stanie idealnie zablokowywać przeklęństw, jednak dodanie tych najpopularniejszych przeróbek, na pewno nie zaszkodzi.
Teraz kwestia kiedy wyzwisk jest "za mało" na bana. To jest właśnie nie zbyt w porządku... Napewne napisałbym "wyobraźcie sobie taką sytuację", ale jestem przekonany że wiele osób które to czytają nie muszą sobie tego wyobrażać, bo doświadczyło tego na własnej skórze.
To jest bardzo frustrujące, kiedy taka osoba wyzwie od k***y bądź innego nie miłego określenia i ujdzie mu to na sucho, bo zbyt mało napisał. To w sumie sprawia że takie osoby czują się bezkarne, a co gorsza... Nauczą się gdzie znajduje się granica której przekroczyć nie mogą, bo wtedy dostaną bana. Często trzeba taką osobę nieco prowokować, aby napisała coś więcej.
W sumie jedyne co chcę przekazać, to aby jednak obniżyć ten próg ile ktoś ma napisać aby zyskał bana.

3) Minigry

Tutaj krótko i na temat: Jak wiadomo są bany na 1 tryb i bany globalne. I tutaj nasuwa się coś takiego: czy bany tylko na tej jednej konkretnej minigrze mają sens? No bo... Jak wiadomo minigry służą jako taki odpoczynek od głównych trybów, (Można by się przy tym sprzeczać który tryb jest mini-grą, ale przyjmijmy że chodzi o: H&S, SkyWars, SkyFire, 1vs1) przez co ban tylko na minigrze nie robi nikomu jakieś większej krzywdy, bo: wróci na jeden z głównych trybów na którym pogrywa lub pójdzie na inną minigrę. Może to tylko moje osobiste odczucie ale na minigrach ludzie są najbardziej toksyczni, ponieważ kary (chodzi głównie o brak kultury) w żaden sposób im nie szkodzą. Dlatego więc proszę o to aby w przypadku mini-gier ban zawsze był globalny, bo co kogo nauczy taki ban na 2 godziny na SkyFire? (podpowiem: niczego [emoji14] )

4) Budowle

Tutaj sprawa tyczy się głównie Creative, gdzie tego jest najwięcej. Nadal jestem tego zdania że takim osobom należy dawać perma na Creativie, bo widać że te osoby wchodzą tam tylko po to aby wybudować coś paskudnego. Proszę, aby jeszcze raz się nad tym zastanowić.

5) Logacze

Jedyny tryb gdzie obecnie problem jest największy i da się z nim coś zrobić to Prison. Dlaczego? Wynika to głównie z tego jak zbudowane są areny PvP na Prisonie. (PvP z pistoletami jest już w pewnym stopniu uratowane) Na każdym innym trybie arena PvP (albo jak kto woli mini-PvP) jest zbudowane mniej więcej na takim samym schemacie: niewielka budowla z wejściem i wyjściem z tyłu. Przez taką konstrukcję mało kto loga. Na Prisonie mamy 2 duże (bo są 2 areny) kwadraty, z dość dużym terenem i spawnem po środku, ale zbudowanym tak że nie da się z powrotem do niego wrócić. (S2 też coś takiego ma, ale... Kto z tego korzysta?) Nie powiem dość ciekawe rozwiązanie, ale ile osób dzięki tego że teren jest dość spory, loga... Nie będę proponować aby banować kogoś za pierwszym lognięciem, bo wiadomo a to mógł internet nawalić, anticheat wyrzucić czy coś. Mam trochę inną propozycje aby rozwiązać ten problem.

a) Zrobienie czegoś na podobe PvP z pistoletami: bezpieczny obszar, gdzie można się wylogować. Wylogowanie się gdzie indziej: śmierć
b) Zbudowanie na Prisonie mini-PvP, bo jak wspominałem taka konstrukcja w jakiś sposób bardzo zmniejsza loganie.

I to w sumie tyle. Powtórzę aby nie było nieporozumień: nie wtrącam się do spraw administracji, chcę tylko coś zasugerować, aby serwer stał się przyjemniejszym miejscem z mniejszą ilością toksycznych ludzi.

Prosiłbym aby zastanowić się nad tym wszystkim.

Dziękuje państwu za uwagę.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#2
Zgadzam sie, poza jedną kwestią z bezpiecznym miejscem na prisonie.. Wydaje mi się, że lepiej było bo wykorzystac to, że areny fizycznie stoją koło siebie i do nich dobudować małe pomieszczenie, w którym ustawiona zostanie teleportacja /pvp, łączące obie areny.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#3
Jeśli mam być szczery to:
Do Tailsa: Zgadzam się w 100% z treścią, niestety ortografia *ech, moje widzimisie mnie gryzą*
Do Cichuska: Cichusku drogi, bądz taki uprzejmy i nie zakończ tematu rzeki ( http://forum.sky-land.pl/showthread.php?...t=Uwaga%21 ) z banami, skończyło się na "zobaczymy" tak naprawdę i jakoś znaczącej różnicy nie widzę, serio. Może dla Ciebie Cichusku 1 dzień bana to jest dużo, niestety jednak panicznie mało dla kogoś, kto jest ofiarą bullyingu, jak to się czasem ujmuje.

Niedostępny
#4
Co do cheaterów na jednym serwerze spotkalem sie z fajną sytuacją jest zgloszenia gracza poprzez jakąś komende trzy zgloszenia i jest brany na sprawdzanie. Podczas sprawdzania niemoże sie wylogowac i nie musi sprawdzac go admin pobiera sie program ktory sprawdza w pare sekund i z automatu banuje jak ktos posiada cheaty. Może cos takiego by sie udalo wprowadzic.
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#5
(12-18-2017, 17:09)Rumbur napisał(a): Co do cheaterów na jednym serwerze spotkalem sie z fajną sytuacją jest zgloszenia gracza poprzez jakąś komende trzy zgloszenia i jest brany na sprawdzanie. Podczas sprawdzania niemoże sie wylogowac i nie musi sprawdzac go admin pobiera sie program ktory sprawdza w pare sekund i z automatu banuje jak ktos posiada cheaty. Może cos takiego by sie udalo wprowadzic.

Taki sposób będzie najlepszy (oczywiście, jeśli się da), bo nie będzie przypadkowych banów Smile
Niedostępny
#6
(12-18-2017, 17:09)Rumbur napisał(a): Co do cheaterów na jednym serwerze spotkalem sie z fajną sytuacją jest zgloszenia gracza poprzez jakąś komende trzy zgloszenia i jest brany na sprawdzanie. Podczas sprawdzania niemoże sie wylogowac i nie musi sprawdzac go admin pobiera sie program ktory sprawdza w pare sekund i z automatu banuje jak ktos posiada cheaty. Może cos takiego by sie udalo wprowadzic.

Eem, niezbyt. Dajmy na to będzie 3 kolegów w sojuszu, zabijesz ich kilka razy i bez powodu Cię zgłoszą, z czym wiąże się wysłanie do "Sprawdzarki"

Druga sprawa jest taka, że jak cheater zostanie zgłoszony(nawet nie cheater, może to być czysty gracz) i wysłany do klatki, a admina nie ma na serwerze? Co wtedy?
Jeśli mówię "TAK", to znaczy, że masz sobie iść. Jeśli powiem "NIE", to chciałbym Cię poznać.
#7
(12-18-2017, 17:55)mr_koxuPL napisał(a):
(12-18-2017, 17:09)Rumbur napisał(a): Co do cheaterów na jednym serwerze spotkalem sie z fajną sytuacją jest zgloszenia gracza poprzez jakąś komende trzy zgloszenia i jest brany na sprawdzanie. Podczas sprawdzania niemoże sie wylogowac i nie musi sprawdzac go admin pobiera sie program ktory sprawdza w pare sekund i z automatu banuje jak ktos posiada cheaty. Może cos takiego by sie udalo wprowadzic.

Eem, niezbyt. Dajmy na to będzie 3 kolegów w sojuszu, zabijesz ich kilka razy i bez powodu Cię zgłoszą, z czym wiąże się wysłanie do "Sprawdzarki"

Druga sprawa jest taka, że jak cheater zostanie zgłoszony(nawet nie cheater, może to być czysty gracz) i wysłany do klatki, a admina nie ma na serwerze? Co wtedy?

Program pobiera sie 20 sekund ze strony serwera. I sprawdza z 30 sekund więc niema problemu. A co do tego to moge cichemu opisac gdzie to widzialem i jak dziala. Na pw oczywiscie,
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#8
Refresh
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#9
Nie czytałem tego bo mi się nie chce
Ale z tego co widzę to jestem na tak
[Obrazek: KYhB2Xh.png]
#10
1. graczy na serwerze jest bardzo duzo i malo jest przypadkow kiedy ktos cheatuje drugi raz. zazwyczaj pierwszy ban mu wystarcza.
to, ze widzisz duzo cheaterow nie oznacza, ze kary nie skutkuja.
nie zbanuje wszystkich na zawsze, bo nie bedzie nikt tu gral.
a skoro ban 10 dniowy w wiekszosci przypadkow pomaga, to nie widze sensu go zwiekszac.
po prostu wiekszosc cheaterow, ktorych banuje dostaje pierwszy raz bana i nic nie zmieni fakt, ze przedluze kare.
jest jasno napisane, ze za uzywanie cheatow jest ban i nic nie zmieni ich postepowania dopoki sami nie odczuja tego na wlasnej skorze.

2. kazde slowo trzeba wpisac na liste cenzurowanych slow, razem ze wszystkimi odmianami i "obejsciami", nie mam wielkiej wyobrazni jesli chodzi o uzywanie takiego slownictwa. niektorych slow nie moge dodac, bo czesto sa polaczeniem kilku wyrazow, lub pojawiaja sie w jakims slowie, szczegolnie te krotkie.

3. serwer jak serwer, minigry sa malo popularne, ale jak ktos juz na nich gra, to chyba chce sobie pograc.

4. taka sama sytuacja jak w przypadku cheatow, jak gracz dostanie bana za "wyglup", to zrozumie i juz nie zbuduje takiej budowli, na creative chyba nigdy nie zdarzylo sie, aby ktos dostal bana 2x za taka obrazliwa budowle.
jest to niestety nieodlaczne element tego trybu i ciezko jest z nim walczyc.
takie budowle byly tez robione przez "normalnych" graczy z forum, ktorzy czasem sie tutaj wypowiadaja, widocznie nie wiedzieli, ze jest to karane, a nie dam komus bana na stale za cos takiego, bo jest to lekko mowiac bez sensu.

5. na prisonie nie da sie zrobic takiego systemu, ale moge wylaczyc wszystkie komendy teleportacyjne na arenach i zrobic cos podobnego jak na skyblocku, tylko ze tutaj bedzie np. w podstawie spawnu (na pvp) umieszczona tabliczka z warpem na spawn.
zreszta takie cos mogles napisac w propozycjach konkretnego serwera.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości