Potencjalnie ważne
#11
juz kiedys pytalem sie w jakims temacie graczy co mysla aby na classicu wprowadzic taki drop z kamienia jak na wolnosci, wiekszosc byla na nie.
na serwerze jest antyxray i ukrywa wiekszosc rud, ale nie wszystkie.
dziala na takiej zasadzie, ze jezeli ruda dookola jest oblozona blokami i nie ma dostepu do "bloku" powietrza, to na xrayu jej nie widac (oczywiscie to musi byc naturalnie wygenerowana ruda, zabudowanie na dzialce rudy nie sprawi, ze bedzie niewidoczna).
jezeli natomiast chociaz z jednej strony dotyka potwietrza np. w sciezkach kopalni, to ja widac.
jest to delikatna wersja antyxrayu, bo taka bardzo malo obciaza serwer.

jesli chodzi o twoje przemyslenia na temat % dropu i tego wszystkiego, to nie bardzo to zrozumialem.
chyba prosciej bedzie jak pograsz na wolnosci (nie wiem czy masz dostep) i sam stwierdzisz jak wypadaja przedmioty.
tutaj w dropie z kamienia nie ma procentowej szansy, wszystko jest tak na prawde zalezne od losu, bo sa generowane losowe liczby, jedynie mozemy zwiekszyc przedzial aby czesciej wypadal np. wegiel niz diament.
a kilof ze szczesciem lekko zwieksza szanse na drop, nie wiem o ile procent, po prostu czesciej cos wypadnie.

jezeli mialbym cos takiego wprowadzac, to raczej po generalnym remoncie serwera lub nowej edycji, bo to dosyc duza i wazna zmiana, wystarczy, ze itemkow bedzie lecialo za duzo i strasznie wszystko sie pomiesza np. diament moglby stac sie tanszy od zlota, a moze byc tez tak, ze itemkow prawie w ogole nie bedzie sie zdobywalo i gracze zaczna sie wkurzac.
poza tym, surowcowa stalaby sie lekko bez sensu jesli chodzi o wydobywanie rud, a jest to classic, wiec mozna sie troche tutaj spierac.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#12
Ten anty xrey nie działa, wiem z własnego doświadczenia..

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#13
(11-16-2017, 10:44)JTdiro napisał(a): Uciekną x-raye i przyjdą nukery. Sam nie wiem.

nukery aż tak dużo nie dadzą jak x-raye
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#14
(11-16-2017, 16:51)CruQ napisał(a):
(11-16-2017, 10:44)JTdiro napisał(a): Uciekną x-raye i przyjdą nukery. Sam nie wiem.

nukery aż tak dużo nie dadzą jak x-raye

Za nukery bedzie czesciej wyrzucac niz x-ray.
Pozdrawiam
Niedostępny
#15
(11-16-2017, 13:05)Cichusek napisał(a): 1. (dop. Iam) juz kiedys pytalem sie w jakims temacie graczy co mysla aby na classicu wprowadzic taki drop z kamienia jak na wolnosci, wiekszosc byla na nie.
na serwerze jest antyxray i ukrywa wiekszosc rud, ale nie wszystkie.
dziala na takiej zasadzie, ze jezeli ruda dookola jest oblozona blokami i nie ma dostepu do "bloku" powietrza, to na xrayu jej nie widac (oczywiscie to musi byc naturalnie wygenerowana ruda, zabudowanie na dzialce rudy nie sprawi, ze bedzie niewidoczna).
jezeli natomiast chociaz z jednej strony dotyka potwietrza np. w sciezkach kopalni, to ja widac.
jest to delikatna wersja antyxrayu, bo taka bardzo malo obciaza serwer.

2. (dop.) jesli chodzi o twoje przemyslenia na temat % dropu i tego wszystkiego, to nie bardzo to zrozumialem.
chyba prosciej bedzie jak pograsz na wolnosci (nie wiem czy masz dostep) i sam stwierdzisz jak wypadaja przedmioty.
tutaj w dropie z kamienia nie ma procentowej szansy, wszystko jest tak na prawde zalezne od losu, bo sa generowane losowe liczby, jedynie mozemy zwiekszyc przedzial aby czesciej wypadal np. wegiel niz diament.
a kilof ze szczesciem lekko zwieksza szanse na drop, nie wiem o ile procent, po prostu czesciej cos wypadnie.

3. (dop.) jezeli mialbym cos takiego wprowadzac, to raczej po generalnym remoncie serwera lub nowej edycji, bo to dosyc duza i wazna zmiana, wystarczy, ze itemkow bedzie lecialo za duzo i strasznie wszystko sie pomiesza np. diament moglby stac sie tanszy od zlota, a moze byc tez tak, ze itemkow prawie w ogole nie bedzie sie zdobywalo i gracze zaczna sie wkurzac.
poza tym, surowcowa stalaby sie lekko bez sensu jesli chodzi o wydobywanie rud, a jest to classic, wiec mozna sie troche tutaj spierac.

1. Dosyć spory odsetek rud generuje się w jaskiniach, więc obok bloków powietrza + niektórzy gracze donoszą, że anty-x-ray w ogóle nie działa.

2. Już objaśniam. "Wzór" do tych dropów, które podałem to: co ma wypadać z kamienia, ile % szans, jakie warunki mają być spełnione (jaki Y *wysokość*, jaki biom ewentualnie) oraz uzasadnienie *powód* takiej ilości %-tów
3. Nowa edycja - sam jesteś do tego niechętny Cichusku; poza tym gospodarkę serwera można naprawić bez nowej edycji, co prawda teraz nie mam czasu na podawanie pomysłów oraz sugerowanych rozwiązań, natomiast wiem, że da się to naprawić.
"Generalny remont serwera" - co to może oznaczać? ;o

Niedostępny
#16
(11-16-2017, 10:44)JTdiro napisał(a): Uciekną x-raye i przyjdą nukery. Sam nie wiem.

Dokładnie. Zostawcie tak jak jest.
Żaden człowiek nie może prze­wodzić dru­giemu, mu­simy być jednością. Wink
Parkour Heart --> https://www.youtube.com/watch?v=rd3Dcc6FJrQ <-- Parkour Heart
#17
(11-16-2017, 19:10)RastaMasio napisał(a):
(11-16-2017, 10:44)JTdiro napisał(a): Uciekną x-raye i przyjdą nukery. Sam nie wiem.

Dokładnie. Zostawcie tak jak jest.

Nukery łatwiej wykryć, czyż nie?
Na X-rayowca to trzeba patrzeć czy się rozgląda, jakie robi tunele, a nukerze to wystarczy, że głowa punktowo się obróci by coś wykopać i już wiadomo.

+ owszem, triki z F11 będą, ale to już skutek uboczny.

Niedostępny
#18
(11-16-2017, 19:35)Iam napisał(a):
(11-16-2017, 19:10)RastaMasio napisał(a):
(11-16-2017, 10:44)JTdiro napisał(a): Uciekną x-raye i przyjdą nukery. Sam nie wiem.

Dokładnie. Zostawcie tak jak jest.

Nukery łatwiej wykryć, czyż nie?
Na X-rayowca to trzeba patrzeć czy się rozgląda, jakie robi tunele, a nukerze to wystarczy, że głowa punktowo się obróci by coś wykopać i już wiadomo.

+ owszem, triki z F11 będą, ale to już skutek uboczny.

wiele graczy jak na skyblocku bedzie tylko siedzialo i kopalo na afk, jak nie na nukerze, to legalnie przez f11 albo przez przygniecenie czyms przycisku myszki.
to sa dosyc ogromne minusy.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#19
tylko ze na skyblocku nieco bardziej się opłaca, ponieważ gracze budują grindery, bo z mobów dropią diaxy
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#20
(11-16-2017, 19:51)Cichusek napisał(a):
(11-16-2017, 19:35)Iam napisał(a):
(11-16-2017, 19:10)RastaMasio napisał(a):
(11-16-2017, 10:44)JTdiro napisał(a): Uciekną x-raye i przyjdą nukery. Sam nie wiem.

Dokładnie. Zostawcie tak jak jest.

Nukery łatwiej wykryć, czyż nie?
Na X-rayowca to trzeba patrzeć czy się rozgląda, jakie robi tunele, a nukerze to wystarczy, że głowa punktowo się obróci by coś wykopać i już wiadomo.

+ owszem, triki z F11 będą, ale to już skutek uboczny.

wiele graczy jak na skyblocku bedzie tylko siedzialo i kopalo na afk, jak nie na nukerze, to legalnie przez f11 albo przez przygniecenie czyms przycisku myszki.
to sa dosyc ogromne minusy.

zawsze można zmniejszyć drop
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości