Firent serwer (nazwa robocza)
#1
Hej

Od jakiegoś czasu (właściwie to dzisiaj dopiero zacząłem programować to) myślałem o nowym serwerze pvp, który byłby mocno nastawiony na mobilność oraz dynamiczność rozgrywki (żeby się pożegnać z nawalaniem się mieczami, aż w końcu komuś skończą się złote jabłka).

Aktualnie stworzyłem dopiero 2 umiejętności do walki:
  1. FlashSkill - teleportuje parę bloków do przodu oraz odwraca gracza o 180 stopni
  2. ChargeSkill - szarżuje w przód i po napotkaniu wroga wyrzuca go w powietrzę
  3. AssassinSkill - ukrywa oraz przyspiesza gracza na parę sekund
  4. StompSkill - wyrzuca gracza w powietrze a gdy spadnie wyrzuca wszystkich graczy dookoła w powietrze
Ale w planach jest o wiele więcej.

Wstępnie dodałem też pasek energii (100 punktów) oraz czasy odnowienia każdej umiejętności.

Umiejętności będzie się przełączać poprzez klawisze 1 2 3 i 4 a używać się ich będzie wciskając q (wyrzucenie przedmiotu).


Aktualnie jest to jeden wielki szkic, ale chciałbym usłyszeć co myślicie o pomyśle, o jego aktualnym wykonaniu (wciąż beta) lub też usłyszeć wasze propozycje zmian/nowych umiejętności.

Aktualną wersję serwera można przetestować pod firent.stirante.com
Serwer postawiony przez biednego studenta, więc trochę wolny nawet przy jednym graczu ._.

Dobra, za dużo się napisałem i pewnie połowa już śpi

#2
Rozumiem idee.

Jeżeli mogę wiedzieć, jaki będzie cel? Zdobywanie punktów za zabicie kogoś, zajmowanie baz / flag, czy będzie to gra drużynowa?

Jestem tego ciekaw.



Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#3
DRUGI LOL
bedo flesze!


Moja propozycja jest taka,zeby zrobic takie cos jak w lolu (bedzie to proste)
ukrywanie sie w krzakach = wlazisz do wielkiej trawy masz niewidzialnosc,jak wyjdziesz to sie konczy

albo taki skill assasina,ze na moment robisz sie niewidzialny i szybki hehe
#4
(07-27-2017, 23:05)Tails napisał(a): Rozumiem idee.

Jeżeli mogę wiedzieć, jaki będzie cel? Zdobywanie punktów za zabicie kogoś, zajmowanie baz / flag, czy będzie to gra drużynowa?

Jestem tego ciekaw.



Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Nie jest jeszcze to ustalone, ale myślę aby zrobić drużyny lub wszyscy na wszystkich

(07-27-2017, 23:07)xShukkaku napisał(a): DRUGI LOL
BEDO FLESZE

zrobisz cos takiego,jak teleport czy ukrywanie sie w krzakach?ze jak wchodzisz w tą duza trawe masz niewidzialnosc a jak wyjdziesz to juz nie

ale byloby fajnie,wrocil bym do mc xD

Faktycznie, zaczynając to się inspirowałem trochę lolem xD
Ale nie zamierzam robić drugiego lola. Co do ukrywania się to może. Ciekawy pomysł, ale czuje, że może nie wypalić w mc.
#5
Najlepiej będzie jeżeli zrobisz drużynową.

Myślę że te umiejętności można by porozdzielać, tworząc klasy. Taki jakby TF2. (Znasz to? Smile )

To taka narazie że tak powiem alpha lub nawet pre-alpha, więc nie będę zbytnio dociekał. Powiem tyle że ma to potencjał, i będę cię czasem odwiedzał, żeby ogólnie zobaczyć jak idą prace.

I ja spać nie będę. Bezsenność :c

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#6
Beda jakies klasy?np
tank
assasin
strzelec
i takie tam
no i skoro to MOZE byc gra druzynowa,proponuje zrobic jakas duza mape (cos podobnego do lola)
niech to bedzie jakas jedna wielka dzungla,albo bagna
Big Grin
#7
A może chest pvp?
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#8
Takie małe pytanko, czy to bedzie na wersje 1.8, bo na taką zrobiłeś server?

edit: dodaj to wl xD "Boczka"

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#9
(07-28-2017, 07:06)Rumbur napisał(a): A może chest pvp?

też jestem za cpvp lub rpg.
jakbyś potrzebował map/pomocy, to pisz na pw
#10
To jak już mówimy o rpg to możnq pomyslec o jego stworzeniu? Moge sie rozpisac jaknja bym to widzial jakby mial byc tworzony.
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości