Propozycja, skup, sklep i drop z mobów.
#1
Proponuje dodać do skupu następujące rzeczy:
Iskrzyłuda (sea pickle) - 0,20$ za sztukę.
netherytu, ponieważ mało kto to skupuje. Zgliszcza albo sztabkę, cena do uzgodnienia.
netherracku, jeśli sztabki są dodane to też to powinno być dodane jak z gliną, cena do uzgodnienia.


Sklep:
Nie wiem coś ktoś może coś zaproponuje.


Drop z mobów:
Dodanie z powrotem lian wodnych do zombi. 
Usunięcie dropu łuków ze szkieletów. Szkieletów nie da się bić, bo szybko się skrzynki zapychają łukami, a z nich i tak nic dobrego nie leci, żeby ich bicie utrudniać.
Zmniejszenie dropu nasion melonów i dyni z mobów. Jeśli Iskrzyłuda (sea pickle) nie zostaną dodane to też można by było zmniejszyć ich drop.
#2
Jestem jak najbardziej za.
#3
- netheryt - jestem za, ale trzeba pamiętać o tym, z czego drop, ile trzeba i jak go wydobyć.
- iskrzyudła - za, ale nie jakaś duża cena...
- netherrack - mam mieszane uczucia do tego, nie za bardzo mi się to widzi...

drop:
- lilie wodne - do przemyślenia...
- łuki - jestem absolutnym przeciwnikiem tego. łuki są w normalnym dropie ze szkieletów, na singleplayer też ich dropi dużo. jedynie co, to proponowałbym zwiększenie limitów lejków do 70/80, ale łuków nie ma co usuwać, a gdyby jednak to weszło, z automatu proponuję zmniejszenie ceny kości na skupie, coś za coś. ja rozumiem frustrację innych tylko dlatego, że są łuki.
- nasiona (dynia/arbuz) - jestem poniekąd za.
#4
(01-22-2022, 13:48)h3zquu napisał(a): - netheryt - jestem za, ale trzeba pamiętać o tym, z czego drop, ile trzeba i jak go wydobyć.
- iskrzyudła - za, ale nie jakaś duża cena...
- netherrack - mam mieszane uczucia do tego, nie za bardzo mi się to widzi...

drop:
- lilie wodne - do przemyślenia...
- łuki - jestem absolutnym przeciwnikiem tego. łuki są w normalnym dropie ze szkieletów, na singleplayer też ich dropi dużo. jedynie co, to proponowałbym zwiększenie limitów lejków do 70/80, ale łuków nie ma co usuwać, a gdyby jednak to weszło, z automatu proponuję zmniejszenie ceny kości na skupie, coś za coś. ja rozumiem frustrację innych tylko dlatego, że są łuki, ALE gdy na skyblocku 1 też były to nikt nie marudził ;p
- nasiona (dynia/arbuz) - jestem poniekąd za.

No to jestem za tym, żeby zmniejszyć cenę kości do 6.40$.
#5
(01-22-2022, 13:48)h3zquu napisał(a): - netheryt - jestem za, ale trzeba pamiętać o tym, z czego drop, ile trzeba i jak go wydobyć.
- iskrzyudła - za, ale nie jakaś duża cena...
- netherrack - mam mieszane uczucia do tego, nie za bardzo mi się to widzi...

drop:
- lilie wodne - do przemyślenia...
- łuki - jestem absolutnym przeciwnikiem tego. łuki są w normalnym dropie ze szkieletów, na singleplayer też ich dropi dużo. jedynie co, to proponowałbym zwiększenie limitów lejków do 70/80, ale łuków nie ma co usuwać, a gdyby jednak to weszło, z automatu proponuję zmniejszenie ceny kości na skupie, coś za coś. ja rozumiem frustrację innych tylko dlatego, że są łuki, ALE gdy na skyblocku 1 też były to nikt nie marudził ;p
- nasiona (dynia/arbuz) - jestem poniekąd za.

Niech te kości sobie będą po 6.40 nawet i mniej, machnięcie 3 razy mieczem i posiadanie 6 łuków jest naprawdę irytujące, a porównywanie do s1 jest zupełnie nietrafne moim zdaniem gdyż tam praktycznie nikt nie bił mobow drop był od samego upadku moba i łuki wgl nie leciały Tongue
Co do skupu zdecydowanie na tak dodał bym piasek dusz oraz "iskrzydule" bo sporo tego leci.
Zarówno zdecydowanie zmniejszył bym drop nasion dyni i arbuza leci tego ogrom.
#6
Jestem jak najbardziej za, ale co do netherracku się nie zgadzam, ponieważ z pigów leci dużo itemów i jest z nich niezły zarobek (niech będzie te lekkie "utrudnienie" i wystarczy go przetopić na sztabki". Ze szkieletami to prawda, dodatkowo uważam, że za mało z nich itemów leci tak samo z pająków. Według mnie nie opłaca się teraz ich w ogóle bić. Porównując je z innymi spawnerami przykładowo creeperami czy zombie jest mocna różnica. Nie mówię by to były jakieś itemy zarobkowe, ale jakieś bloki typowo pod wygląd.

(01-23-2022, 14:20)Mafinowaa napisał(a): Jestem jak najbardziej za, ale co do netherracku się nie zgadzam, ponieważ z pigów leci dużo itemów i jest z nich niezły zarobek (niech będzie te lekkie "utrudnienie" i wystarczy go przetopić na sztabki". Ze szkieletami to prawda, dodatkowo uważam, że za mało z nich itemów leci tak samo z pająków. Według mnie nie opłaca się teraz ich w ogóle bić. Porównując je z innymi spawnerami przykładowo creeperami czy zombie jest mocna różnica. Nie mówię by to były jakieś itemy zarobkowe, ale jakieś bloki typowo pod wygląd.

Rozumiem, że śmieci z mobów mają być utrudnieniem dla graczy , ale moim zdaniem już sam fakt braku możliwości sortowni jest dużym poświęceniem czasu na opróżnianie skrzyń, a już nie mówię o tym, że trzeba bić mając pełne jedzenie, co oczywiście jest dobrą zmiana. Kiedyś ludzie mieli po kilka tysięcy lejków na wyspie, a teraz zaledwie kilkadziesiąt.. Naprawdę nie byłoby możliwości ich zwiększenia skoro to tak kolosalna różnica tego co było kiedyś a teraz? 
#7
(01-22-2022, 13:48)h3zquu napisał(a): - netheryt - jestem za, ale trzeba pamiętać o tym, z czego drop, ile trzeba i jak go wydobyć.
- iskrzyudła - za, ale nie jakaś duża cena...
- netherrack - mam mieszane uczucia do tego, nie za bardzo mi się to widzi...

drop:
- lilie wodne - do przemyślenia...
- łuki - jestem absolutnym przeciwnikiem tego. łuki są w normalnym dropie ze szkieletów, na singleplayer też ich dropi dużo. jedynie co, to proponowałbym zwiększenie limitów lejków do 70/80, ale łuków nie ma co usuwać, a gdyby jednak to weszło, z automatu proponuję zmniejszenie ceny kości na skupie, coś za coś. ja rozumiem frustrację innych tylko dlatego, że są łuki, ALE gdy na skyblocku 1 też były to nikt nie marudził ;p
- nasiona (dynia/arbuz) - jestem poniekąd za.
No błagam Cię, nie porównuj s1 do aktualnego skyblocka... Gdzie tam się nie biło mobów tylko drop był z samego upadku. Tutaj trzeba bić moby, tym bardziej jak masz grabież 3, to pomyśl ile tych łuków leci, a sam drop ze szkieleta nie jest jakoś wielce obiecujący. Tak samo jak już wspomniałeś o starym skyblocku, to tam miało się ogromne sortownie, więc nikt nie marudził Smile

//poprawiam, w złym miejscu był tekst (wchodził w cytat) ~hesk.
#8
iskrzyluda (sea pickle) - ciezko cos takiego dodac do skupu ze wzgledu na jego cene i latwosc uprawy.
istnieja bardzo proste farmy iskrzylud dzieki ktorym zawsze z 1 maczki kostnej mozna uzyskac 4 szt iskrzyludy.
na podstawie ceny kosci w skupie (0.15$/szt) mozna poniekad ustalic cene iskrzyludy.
z 1 kosci dostajemy 3 maczki kostnej, wiec dzieki tej maczce mozemy wyprodukowac dokladnie 12 iskrzylud, czyli aby wartosc iskrzyludy w skupie byla podobna co do wartosci kosci, to iskrzyluda powinna byc skupowana po 0.15/12$ czyli okolo 0.01$/szt.
mozna oczywiscie podniesc lekko cene iskrzyludy w porownaniu do kosci, bo jednak trzeba sie troche napracowac aby je wyprodukowac, ale przy tak niskiej kwocie byloby to smieszne.
natomiast jesli cena skupu iskrzyludy bylaby powiedzmy 0.1$, to skupowanie kosci staloby sie bezuzyteczne, bo zamiast sprzedawac jedna kosc za 0.15$ moglibysmy z niej wyprodukowac iskrzyludy warte 1.2$.
wiec no, chyba odpada dodanie iskrzylud do skupu..

netheryt (rozumiem, ze chodzi o sztabke?) - moge dodac, tylko z jaka cena? nie wiem ile ich posiadacie i nie chce aby zbyt wysoka cena nie namieszala w ekonomii serwera.

netherrack - moge zaproponowac 0.2$/szt w skupie, tak jak gleba dusz, bo drop jest podobny.
a czy przypadkiem nie chodzilo ci tu o blok netherowych cegiel? bo porownales gline-sztabki i sztabki-netherrack


no to teraz drop:
iskrzyluda - usunalem je z posucha Tongue i z creepera.
lilia wodna - dodalem lilie do zwyklych zombie, ale z mniejsza szansa na drop niz u utopcow.
luki - w aktualnym pluginie nie moge usunac oryginalnego dropu, ale moge dodac jakies nowosci skoro drop ze szkieletow jest nudny.
nasiona dyni i arbuza - usunalem drop z zombie i z pajaka (zostaly tylko w zwierzetach).
[Obrazek: sygnaturka.png]
#9
Proponuje zrobić coś z Endowym słupkiem też zbieramy go bardzo dużo a potem zapycha skrzynie
#10
Z tym netherrack chodziło mi o niego, bo kulkę gliny przetapiasz masz cegłę, a netherrack masz cegłę netherową. /nieważne niech nie zostaną dodane, jak mają zapychać miejsce w skupie
Co do ceny sztabki netherowej to myślę że 150-200$ styknię. Najlepiej nieh @h3zquu się o tym wypowie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości