no jakim cudem no
#11
(09-13-2017, 16:34)Invi napisał(a): A masz historie zajmowanyvh/opuszczanyh dzialek? Bo teraz gra stracila sens... To byl moj caly majatek, a ktos go sobie wzial w kilka minut. Przeciez tak mozna zepsuc gre wszystkim graczom.

nie logowales sie od 14 dni na serwer (tak, sprawdzilem) wgralem kopie serwera z przedwczoraj i tam juz byly te bloczki i glowy ci skradziono, starszych kopii serwera nie mam, a nawet jakbym mial to ktos musialby akurat w momencie robienia backupu miec tam zajeta dzialke. nie ma zadnej historii i nawet nie moze byc.
jest taki bug i nic z nim nie mozemy zrobic, po prostu sie nie da, tak zostaly napisane zabezpieczenia regionow plotme i nie da sie ich przerobic na lepsze. teoretycznie w kodzie jest wszystko w porzadku, a mimo to nie dziala.

jak kogos podejrzewasz kto mogl to zrobic i kto wiedzial, ze tam masz dzialke, to powiedz a sprawdze co ukrywa.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#12
a po nickach tych głowek da sie szukac? Może je invi pamięta...
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#13
(09-13-2017, 17:46)CruQ napisał(a): a po nickach tych głowek da sie szukac? Może je invi pamięta...

to były głowy mrocznego. było ich 4. możliwe, że był to mój sąsiad, bo teraz już nie ma działki. nicku niestety nie pamiętam.
nie ma innych działek w okolicy. to musiał być on..
#14
(09-13-2017, 17:47)Invi napisał(a):
(09-13-2017, 17:46)CruQ napisał(a): a po nickach tych głowek da sie szukac? Może je invi pamięta...

to były głowy mrocznego. było ich 4. możliwe, że był to mój sąsiad, bo teraz już nie ma działki. nicku niestety nie pamiętam.
nie ma innych działek w okolicy. to musiał być on..

obok sa przeciez 2 zajete dzialki, ale jednego gracza nie bylo od 20 dni, a drugiego od 12.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#15
(09-13-2017, 18:12)Cichusek napisał(a):
(09-13-2017, 17:47)Invi napisał(a):
(09-13-2017, 17:46)CruQ napisał(a): a po nickach tych głowek da sie szukac? Może je invi pamięta...

to były głowy mrocznego. było ich 4. możliwe, że był to mój sąsiad, bo teraz już nie ma działki. nicku niestety nie pamiętam.
nie ma innych działek w okolicy. to musiał być on..

obok sa przeciez 2 zajete dzialki, ale jednego gracza nie bylo od 20 dni, a drugiego od 12.

jeden z nich to mój brat (offi), a grudis raczej tego nie zrobił. na prawo od mojej działki była jeszcze jedna, z ładnie ozdobionym beaconem, znikła, mógł to być jej właściciel
#16
(09-13-2017, 16:46)Cichusek napisał(a): wgralem kopie serwera z przedwczoraj i tam juz byly te bloczki i glowy ci skradziono, starszych kopii serwera nie mam, a nawet jakbym mial to ktos musialby akurat w momencie robienia backupu miec tam zajeta dzialke. nie ma zadnej historii i nawet nie moze byc.
Co ile czasu robione są te backupy? Może sytuacja wymaga, aby robić backupy częściej? Nawet jakby to miało nieco unieprzyjemnić grę na te kilka minut?

Niedostępny
#17
głowy znikły w ciągu 14 dni, tak, jak działka sąsiada z beaconem (wydaje mi się, że przy ostatniej wizycie jeszcze była)
#18
(09-13-2017, 18:39)Iam napisał(a):
(09-13-2017, 16:46)Cichusek napisał(a): wgralem kopie serwera z przedwczoraj i tam juz byly te bloczki i glowy ci skradziono, starszych kopii serwera nie mam, a nawet jakbym mial to ktos musialby akurat w momencie robienia backupu miec tam zajeta dzialke. nie ma zadnej historii i nawet nie moze byc.
Co ile czasu robione są te backupy? Może sytuacja wymaga, aby robić backupy częściej? Nawet jakby to miało nieco unieprzyjemnić grę na te kilka minut?
sa robione codziennie, ale usuwane sa po 2 dniach i nie mam mozliwosci aby byly usuwane po dluzszym okresie czasu, tym bardziej po 2 tygodniach.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#19
Ja bym proponował na przyszłość nie zajmować tak dalekich działek a tym bardziej nie wystawiać główek "na pokaz" tylko je postawić sobie np w magazynie.
Ja u siebie mam na -3;1 o ile się nie mylę wystawione główki przed domek ale działka na wprost jest mojego brata więc on by mi ich nie skradł. Ale mimo wszystko po zobaczeniu tego co się stało u ciebie przeniosę swoje główki w inne miejsce, aby mi się coś takiego nie stało. Najchętniej to bym redstone zablokował ale skutkowało by to brakiem jakich kolwiek mechanizmów a na freebuildzie to nie do pomyślenia dla niektórych.

Najlepszym rozwiązaniem będzie jak cichy odda ci 4 główki wierząc, że ty sam sobie ich nie skradłeś, ale znam cię i wątpie abyś to zrobił.
#20
Iam napisał(a):
(09-13-2017, 18:56)Cichusek napisał(a): Co ile czasu robione są te backupy? Może sytuacja wymaga, aby robić backupy częściej? Nawet jakby to miało nieco unieprzyjemnić grę na te kilka minut?
sa robione codziennie, ale usuwane sa po 2 dniach i nie mam mozliwosci aby byly usuwane po dluzszym okresie czasu, tym bardziej po 2 tygodniach.
Czym to jest spowodowane, że maksymalnie 2 dni są trzymane backupy? Brak miejsca na dyskach? Nie wiem co mogłoby być innego. Moja dociekliwość nie została zaspokojona.

Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości