Propka na szybko
#11
(07-22-2017, 09:00)RumburRak napisał(a): Ale z tym czyszczeniem kont to nie wypali za duzo roboty.

(07-22-2017, 13:28)mr_koxuPL napisał(a): Czyszczenie konta to niezbyt dobry pomysł, tacy cheaterzy grają tylko po to, by wkurzyć ludzi, wchodzą w zwykłych diax itemach na PvP i kozaczą. Więc wyczyści im się konto i znajdą diaxy na kolejnego seta w kilka sekund na x-rayu.

(07-22-2017, 15:46)miecz19 napisał(a): 2. Mysle ze bedzie z tym duzo roboty i na pewno mniej osob by wchodzilo na serwer.

Drogi Rumburze: Trzeba coś poświęcić, by wypluło dobre rezultaty.

Drogi Mr_koxuPL: Wyraźnie piszę "oprócz zbanowania", czyli oprócz banowania konta za cheaty należałoby je czyścić.

I drogi mieczu19: Jeśli chcesz mieć czysty serwer, trzeba coś poświęcić. A to, że kosztem 20% graczy na serwerze to inna historia, chyba nie każdy jest takim chłamem, żeby po odebraniu możliwości cheatowania odchodzić z serwera, gdyż "nie akceptują huzunek" itp.

@Postnadolealeniedlanabijaniaich: Myszak, najwyżej bym sprostował po tych dwóch tygodniach, że jeżeli by to się powtórzyło to perm bez unbana po np. pół roku.

Niedostępny
#12
Co do cheaterow, jestem za czyszczeniem konta na danym trybie, oraz banem na 2 tyg.
Co do oszustow, jestem za oddawaniem eq poszkodowanemu i banem na 2 tyg.
#13
(07-22-2017, 16:16)Myszak napisał(a): Co do cheaterow, jestem za czyszczeniem konta na danym trybie, oraz banem na 2 tyg.
Co do oszustow, jestem za oddawaniem eq poszkodowanemu i banem na 2 tyg.
Zostane oszukany na 1 dirt. Dostanę od oszusta stak głów mrocznego, diamenty, beacony i inne cuda. :v

Też trzeba to jakoś sprecyzować, nie dobrze jest tak wrzucać wszystkich do jednego worka, takie jest moje zdanie na ten temat. Co do cheaterów zgodzę się, ale też będzie trzeba to sprecyzować. Kiedy ktoś będzie używał on cheatów np: H&S to mają mu zostać zabrane punkty, kiedy zrobić się tego nie da? A co z sektorem na Prisonie? Poziom na PvP z pistoletami i 1vs1?

Pomysł nie jest zły, ale trzeba będzie nad tym popracować.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#14
(07-22-2017, 16:35)Tails napisał(a):
(07-22-2017, 16:16)Myszak napisał(a): Co do cheaterow, jestem za czyszczeniem konta na danym trybie, oraz banem na 2 tyg.
Co do oszustow, jestem za oddawaniem eq poszkodowanemu i banem na 2 tyg.
Zostane oszukany na 1 dirt. Dostanę od oszusta stak głów mrocznego, diamenty, beacony i inne cuda. :v

Też trzeba to jakoś sprecyzować, nie dobrze jest tak wrzucać wszystkich do jednego worka, takie jest moje zdanie na ten temat. Co do cheaterów zgodzę się, ale też będzie trzeba to sprecyzować. Kiedy ktoś będzie używał on cheatów np: H&S to mają mu zostać zabrane punkty, kiedy zrobić się tego nie da? A co z sektorem na Prisonie? Poziom na PvP z pistoletami i 1vs1?

Pomysł nie jest zły, ale trzeba będzie nad tym popracować.
Oszuści mogliby być pozbawiani swojego majątku na koncie, gdyby przekroczył jakiś próg (jeszcze nie wiem jaki) oszustwa, czyli oszukałby na kwotę większą, niż <tyle i tyle $>.

Z H&S faktycznie mógłby być problem, nie ukrywam.

Sektoru na Prisonie również nie da się usunąć, bo pamiętam, że prosiłem o usunięcie.

Poziomy na PvP z Pistoletami natomiast można usuwać, tylko nie wiem czy $ przelewać (w sensie czy Cichusek ma takie uprawnienia).

1vs1 podobnie jak PvP z Pistoletami.



Czyli podsumowując: System kasacji konta nabiera sensu tylko na trybach SkyBlock, WaterBlock, Classic (zwłaszcza Classic, w końcu to piszę w tym trybie) i Prison (tylko częściowo).

Wydaje mi się, że punkt drugi propozycji się trochę wyczerpał.

Niedostępny
#15
(07-22-2017, 16:54)Iam napisał(a):
(07-22-2017, 16:35)Tails napisał(a):
(07-22-2017, 16:16)Myszak napisał(a): Co do cheaterow, jestem za czyszczeniem konta na danym trybie, oraz banem na 2 tyg.
Co do oszustow, jestem za oddawaniem eq poszkodowanemu i banem na 2 tyg.
Zostane oszukany na 1 dirt. Dostanę od oszusta stak głów mrocznego, diamenty, beacony i inne cuda. :v

Też trzeba to jakoś sprecyzować, nie dobrze jest tak wrzucać wszystkich do jednego worka, takie jest moje zdanie na ten temat. Co do cheaterów zgodzę się, ale też będzie trzeba to sprecyzować. Kiedy ktoś będzie używał on cheatów np: H&S to mają mu zostać zabrane punkty, kiedy zrobić się tego nie da? A co z sektorem na Prisonie? Poziom na PvP z pistoletami i 1vs1?

Pomysł nie jest zły, ale trzeba będzie nad tym popracować.
Oszuści mogliby być pozbawiani swojego majątku na koncie, gdyby przekroczył jakiś próg (jeszcze nie wiem jaki) oszustwa, czyli oszukałby na kwotę większą, niż <tyle i tyle $>.

Z H&S faktycznie mógłby być problem, nie ukrywam.

Sektoru na Prisonie również nie da się usunąć, bo pamiętam, że prosiłem o usunięcie.

Poziomy na PvP z Pistoletami natomiast można usuwać, tylko nie wiem czy $ przelewać (w sensie czy Cichusek ma takie uprawnienia).

1vs1 podobnie jak PvP z Pistoletami.



Czyli podsumowując: System kasacji konta nabiera sensu tylko na trybach SkyBlock, WaterBlock, Classic (zwłaszcza Classic, w końcu to piszę w tym trybie) i Prison (tylko częściowo).

Wydaje mi się, że punkt drugi propozycji się trochę wyczerpał.

Ale jak Cichy przenosi sektory to ze starego konta on znika więc cihy by najwyżej tworzył jakieś konta do tego o ile się da.
........................................UwU
Niedostępny
#16
czyli od poczatku:

nie lubie handlu npc, oryginalny wedlug mnie bardzo psuje gospodarke, jest bardzo duzo drogich przedmiotow, ale czasem mozna trafic na perelki, gdzie za kilka szmaragdow dostaje sie super enchantowane zbroje albo miecze. bawienie sie w integracje npc i zmiany w ich handel wedlug mnie jest dosyc klopotliwe. raczej nie da sie od tak wylaczyc paru dostepnych rzeczy w ich "sklepach", tylko calkiem je zablokowac i za pomoca osobnego pluginu zrobic zupelnie inny sklep, co wedlug mnie moze powodowac rozne bugi. moze tak nie jest, nigdy sie tym nie zajmowalem, ale wole zwykle tabliczkowe sklepiki niz przetrzymywanie npc na dzialkach czy na surowcowej.

usuwanie osiagniec cheaterom jest nawet dobrym pomyslem, ale bardzo trudnym do zrealizowania, po pierwsze trzeba bedzie przegladac recznie wszystkie serwery, szukac ich pliczkow w roznych folderach od pluginow (i to za pomoca UUID, a nie nickow), a potem usuwac. a po drugie, tylko ja moglbym to robic i zapewne na kazdego cheatera tracilbym z 20min czasu aby to wszystko zrobic, a on po prostu zmieni adres IP i pogra na innym nicku.

jesli chodzi o oszustwa, to gdy jest dobre nagranie z wymieniarki, to zabieram im to co ukradli i oddaje wlascicielowi - pieniadze, przedmioty itp.
jezeli nagranie jest kiepskie i gracz nie dostanie bana (bo nie ma dobrych dowodow), no to co mialbym oddac?
czasem zdarza sie, ze oszustwo jest poza wymieniarka i jezeli jest to cos malo wartosciowego, to mi sie po prostu nie chce tego szukac skoro nawet do wymieniarki wam sie nie chce pojsc aby byc chociaz troche bardziej "bezpiecznym". w przypadku duzych kwot staram sie zwrocic skradzione rzeczy nawet jak nie dokonano transakcji w wymieniarce, ale nie zawsze udaje mi sie wszystko znalezc (multikonta, dalsze sprzedaze itp).
[Obrazek: sygnaturka.png]
#17
Jeszcze takie pytanie co do cheaterów: gdyby któryś z nich miał VIP'a lub SVIP'a, to jak wtedy z tymi rangami?
Jeśli mówię "TAK", to znaczy, że masz sobie iść. Jeśli powiem "NIE", to chciałbym Cię poznać.
#18
A co ma być, chcesz mu jego ciężko zarobione pieniądze zabierać? Może w prawdziwym świecie nie jest złodziejem i nie trzeba odbierać mu tych 11 czy 17zł.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#19
(07-23-2017, 08:44)mr_koxuPL napisał(a): Jeszcze takie pytanie co do cheaterów: gdyby któryś z nich miał VIP'a lub SVIP'a, to jak wtedy z tymi rangami?

po prostu mu sie zmarnuje czas na ile dostal bana.
jesli do zakonczenia rangi mialby np. 15 dni, a bana dostanie na 5 dni, to przez tyle czasu nie moze wchodzic na serwer, a jak wroci to zostanie mu do konca 10 dni rangi.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości