Ważna sprawa {Uwaga! Dłuuuuugi wywód!}
#11
(02-21-2017, 15:09)IamAwesomeArcher napisał(a): Myślę, że propozycje tych zmian były po prostu źle przedstawiane. Ten wątek natomiast tak dobitnie przedstawia wszystko, że... (nie muszę się dalej tłumaczyć).
Popieram
Zawsze i wszędzie Sstar będzie.
Pozdrawiam.
#12
Kary przydalo by się dwukrotnie zwiększyć
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#13
mojej odpowiedzi nie bede pisal 8 godzin, bo nie mam na tyle czasu na takie rzeczy.
ogolnie kary sa lagodne, ale sam ze swojego doswiadczenia wiem, ze jak bardzo chce grac w jakas gre i nie moge np. z braku pradu, internetu itp to nie mam co ze soba zrobic (tak bywalo), dlatego pomimo tego, ze gracz uzywa cheatow, oszukuje, obraza lub robi rozne dziwne rzeczy to po dostaniu kary chocby na 1 dzien dowie sie jak bardzo mu zalezy na tej grze i jak nie moze sie bez niej obejsc. oczywiscie wszystko zalezy od tej osoby, bo kazdy jest inny. jak ktos dostanie bana za oszustwo, to moze sie okazac ze juz nigdy wiecej nikogo nie oszuka (przynajmniej nie na tym serwerze), a ktos inny wezmie to pod uwage i po prostu bedzie bardziej ostrozniejszy, natomiast ci, ktorzy maja zmienny adres IP sa cwaniakami i mysla, ze wszystko im wolno, ale przeciez nie bede banowal "stalych" inaczej od "zmiennych".

cheaty - ogolnie cheat, to oszustwo bez wzgledu na to jakiego typu. tydzien bez gry to moim zdaniem bardzo duzo, zazwyczaj taka osoba przestaje potem uzywac cheatow, a jak nie to dostaje bana na stale lub jak byl duzy okres czasu przerwy, to kolejnego bana na 7 dni lub cos podobnego. 14 dni wedlug mnie to zbyd duzo, wszystkim usuna sie wtedy dzialki.

oszustwa - wszystko zalezy od kwoty oszustwa, ostatnio ktos kogos okradl z 1 diamentu i mam takiemu dac bana na 2-3 dni (bo tak daje), czy na tydzien albo na stale? jak ktos komus ukradnie np. magiczna latarnie na takim classicu, gdzie jest warta 35k (okolo), to dostaje bana na 5-7 dni (roznie), a jak pare razy zdarzylo sie, ze ktos kogos okradl z bogatej dzialki lub czaszki mrocznego szkieleta, to dostawal bana na 10, a nawet 14 dni..

spam - no spam jak spam, jedni spamuja odwiedzinami (blad pluginu), to nie dam mu bana na 1 dzien, tylko na 1-2h w zaleznosci od ilosci wiadomosci. jak ktos spamuje na /msg, to tez jest inaczej, bo nie zasmieca wszystkim czatu tylko jednej osobie. ktos tez moze spamowac przeklenstwami, wiec wtedy ban jest za spam i za obraze, ale wszystko zalezy od ilosci wiadomosci, miejsca, uzytych slow itp. o ile pamietam to najdluzej za spam dawalem bana na 1 dzien.

obraza, slownictwo - tutaj tez wszystko zalezy od "ilosci" tej obrazy i uzytych slow, ktos mogl napisac 2 brzydkie wiadomosci, a ktos inny 20. jedni mogli kogos nazwac 5 razy frajerem, a inni1 raz ch***m. za male obrazy nie daje banow w ogole (mute nie dziala jak gracz jest offline), jak ktos raz przeklnie, to mu sie upiecze, ale jak ktos juz pare razy napisze cos brzydkiego lub kogos obrazi, to jest to jednoznaczne z dluzszym czasem bana.

jeszcze jest utrudnianie gry innym, przeszkadzanie, zabijanie na dzialkach, oszustwa z /pay, blokowanie w wymieniarkach i pewnie inne o ktorych zapomnialem. wszystko zalezy od miejsca, sytuacji, zachowania, ilosci zlych uczynkow i wielu innych czynnikow, dlatego moim zdaniem nie da sie sztywno trzymac jakiegos regulaminu. jakbym mial kazdego banowac za obraze, spam i slownictwo na 1 dzien lub dluzej, to zaraz nikt by tutaj nie gral. 14 dni bana za cheaty usunie im dzialki i wyspy, jest to jednoznaczne z banem na zawsze, bo gracz straci swoj caly dobytek. kary nie moga byc zbyt dlugie, ani zbyt krotkie. kiedys bany dawalem na 3-5 dni i zwiekszylem je do tygodnia, a to juz jest bardzo duzo. nie wszystko da sie zwiekszyc, bo ludzie zaczna odchodzic. jak ktos dostal bana raz, to oczywiste jest to, ze za drugim razem dostanie bana na dluzej, czasem nawet za obraze ludzie dostawali bana na stale, bo robili juz to wiele razy. niestety nie mamy zadnego systemu, ktory powie nam w momemncie dawania bana, ze ten gracz byl za to zbanowany X razy, tylko wszystko trzymamy w swojej glowie i nie zawsze o tym mozemy pamietac, czasem jakis pomocnik kogos raz zbanuje, a potem mi przypadnie temu rola, wiec moge nawet o tym nie wiedziec.

a pisanie tutaj postow graczy nic nie zmieni, ktos moze cos poprzec albo odrzucic, ale wszystko zalezy tutaj od administracji, nie bede banowal ludzi na 2 tygodnie, bo nikt tutaj nie zostanie. niektorzy z was tez kiedys miala bana i co? cheatujecie dalej? wyzywacie kogos? nie, bo na was krotki ban podzialal.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#14
Czyli w skrócie:
Dłuższe bany, niż teraz -> gracze odejdą, bo będzie za surowo... Już mi się coś nie zgadza. Jak to "za surowo", przynajmniej za każde przewinienie będzie surowa kara i każdy będzie się bał robić nieuczciwych rzeczy. Ale to temat na później.
Krótsze bany, niż teraz -> rozbestwienie graczy i ich bezkarność... Nieciekawie :/

Czyli teraz jest tak jakby "złoty środek"? (dla mnie ten "złoty środek" to coś niepojętego)

Rozumiem, że "ustrój" na serwerze jest autorytarny (Jedna osoba steruje wszystkim, ale inne osoby mają prawo głosu), po prostu chciałem przekonać do surowszych banów i tyle, a to, że tam paru graczy odejdzie z powodu długich banów to ich problem, mogli nie cheatować.

Przewidywałbym też opcję masowych próśb o unbana, lecz należało by się ignorować te prośby, albo nie dawać permów, tylko tygodniowe bany.

Niedostępny
#15
ale za cheaty chociaż 12 dni
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#16
A, komentarz: ja tam przeżyję, ale niektórzy nerwicy dostają patrząc, jak bardzo opłaca się cheatować (7 dni kary? śmieszne!) lub robić oszustwa, a następnie sobie na mutilkonto przerzucić lub na odwrót (a z tego można się kompletnie wymigać).

A inni popadną w deprechę, bo ktoś ich obrazi tak, że odejdą ( http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=22113 ) <--- O, tutaj link do odchodzącego Ks_Edwalda, jako źródło informacji podaję gracza ksl9, on mi powiedział (wolałbym, żeby wierzyć na słowo, dziękuję), że Edwald odszedł, gdyż kilka osób go na raz obraziło, skrzyczało i zaszkalowało, Edwald się ugiął i odszedł.



A jeszcze, jak się okaże, że nie będzie wzmożonych banów to chyba sam zacznę oszukiwać (no nw czy mi się chce walczyć z pobieraniem huzuny itd itp) i może zacznę oszukiwać na tych multikontach, ponieważ widzę jaka rozpacz się dzieje na serwerze. I nie, nie piszę tego dla groźby, piszę to z powodu rozpaczy, że jest się takim bezradnym graczem co może tylko ss'y i fimyky robić, a tamten śmieje Ci się prosto w twarz (i nawet w nią pluje), gdyż ma jakieś wydumane huzuny, speedminy i inne g... Albo taki cham, co tylko czeka by cb wkurzyć jakimiś oskarżeniami z kosmosu, jacyś szaracy uwierzą w brednie i powolutku powolutku będą niszczyć mi reputację. Ale taki Zabijaka powie "to tylko gra", "i tak nie wygrasz z nim [Cichuskiem]"... Pff, to tak mnie złości, że (o, kolejny punkcik) zamiast motywować ludzi to ich się demotywuje. Nosz wariactwa dostać można. Chodzi tu o te święte zasady no! Ale zaraz Zabijaka powie "mnie tam zasady g**** obchodzą to tylko gra". <--- I tak mogę podsumować cały poziom.

Rozpacz... po prostu rozpacz i bezradność...

Niedostępny
#17
moge postarac sie dawac bardziej surowsze kary za oszustwa i slownictwo, ale napewno nie takie duze jakie proponujesz, nigdy nie mozna przesadzic. jesli chodzi o cheaty, to mysle ze tydzien jest wystarczajacy.
temat uznaje chwilowo za zamkniety, zobaczymy jak bedzie z czasem.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości