Ważna sprawa {Uwaga! Dłuuuuugi wywód!}
#1
Information 
Zanim zacznę, chciałbym powiedzieć, że ten wątek nie ma na celu nikogo urażać, w wątku przedstawiam wyłącznie swoje poglądy, zwroty w cudzysłowach (nie neologizmy) są tylko przewidzianymi (lecz nie wszystkimi) frontami dyskusji oraz wszystkie bezpośrednie zwroty występujące w tym wywodzie proszę brać z dystansem. Moim celem jest zmiana taryfikatora banów, gdyż obecny, moim zdaniem, jest zdecydowanie zbyt łagodny. Nie interesuje mnie to, że "przecież na serwerze grają praktycznie same dzieci, to dajmy łagodne bany im to może zrozumieją, że tak nie wolno robić [np. cheatować]". Niby 7 dni bana na cheaty to dużo, albo 3 dni za oszustwo, ale to tylko uświadamia te młodociane osoby o ich bezkarności, przecież taka osoba po banie może dalej cheatować albo oszukiwać + przecież te minecrafty non-premium i tworzenie multikont, a następnie chamskie obrazy/oszustwa/cheaty... I tak można aż kilka razy (można 5 kont na jednym IP zarejestrować). Nie przedłużając, przejdę do wstępu właściwego. A, jeszcze malutka prośba: Można by nie zamykać wątku przez od 24 do 48 godzin, aby każdy gracz mógł się wypowiedzieć w tej sprawie? Bardzo bym chciał poznać opinię jak największej ilości graczy, bardzo mi na nich zależy. Z góry bardzo dziękuję Administracji/Cichuskowi Smile





Ostatnio dochodzi do coraz większej ilości oszustw, cheaty i tak są na porządku dziennym, a ostatnio pojawiła się moda na oszustwa na multikontach (drugi link na samym dole). Obrazy, słownictwo, prowokacja... Ja osobiście jestem tym trochę zmęczony [proszę mi nie mówić "to nie graj, jak ci się nie podoba"], chcę grać dalej na serwerze, ale nie tak zrujnowanym. Czemu tak straszliwego słowa użyłem? Wymienię to w punktach:
1. Społeczność - to oczywista oczywistość. Ja rozumiem: większość osób to osoby niepełnoletnie bądź małoletnie, ale niestety nieporozumienia na tle wiekowym są po prostu straszne. Obrazy, pomówienia, kłamstwa... bo ktoś ma z tego bekę na przykład [piąty zrzut ekranu]. Ostatnio dowiedziałem się, że pewna osoba pomówiła inną (lecz nie wprost) o przekupywanie innych sporymi sumami, by obrażać [niestety nie mam na to dowodów, proszę mi nie mówić, że coś z palca wyssałem, wiem kto oskarżył, nie będę po prostu mówić dla jej (tej osoby) dobra]. Oprócz tego niektórzy są tacy złośliwi, gdyż spamią... bo im się tak podoba. Do czego dążę? Dążę do zaostrzenia kar za spam, obrazę, słownictwo tylko wtedy, jeżeli będzie widać, że osoba jest prowokatorem, natomiast osobie sprowokowanej zostawić długość banów bez zmian, ewentualnie skrócić..
2. Cheaty - wiem, że ten temat średnio mnie dotyczy, gdyż nie udzielam się na razie za często na PvP... a właśnie, czemu? Może dlatego, że co któraś osoba ma jakieś kill aury, antyknocki i inne świństwa? A jeszcze inne osoby po cichu grają na tych "iksrejach" i nagle rozgrywka staje się nieprzyjemna, gdyż nie można uczciwie rywalizować. Ale kto by się tym przejmował, "to tylko gra" ktoś powie... No niby tak. Ale to chodzi o zasadę! Na pewno gdzieś się znajdzie (szczególnie na sky-u, waterze, classicu i prison) paru killaurowców, autokrytsów... (drugi zrzut ekranu) Na classicu znajdziemy na pewno jakichś X-rayowców i speedminerów. A tych killaurowców nie trzeba daleko szukać. *prawie* Codziennie jest ktoś zgłaszany a to za killaurę, a to za antyknocka, a to za autokryty... Dlatego, ponieważ te oszust *ekhem, to za chwilę* cheaty znacząco utrudniają, "unieuczciwiają" i zniechęcają do rozgrywki, oczekuję permanentnych banów za kill aury (to to jest najczęściej używany cheat) oraz znacznie wydłużone bany za antyknocki, speedmine'y i X-raye.
3. Oszustwa(!) - to jest po prostu, po prostu niesamowicie, naprawdę niesamowicie wkur... wkurzające. Grzecznie oczekujesz jakiejś rzeczy dla siebie (powiedzmy, że jakieś diamenty, dużo diamentów), grzecznie płacisz i... niegrzecznie się wkurzasz, bo ten, komu dałeś $10000 za 2 staki diamentów bezczelnie wyszedł z gry i "nic mi nie zrobisz"... no kurcze no, nawet nie wiecie jak to wkurza. Pewien gracz stracił cierpliwość po wielu oszustwach i zaczął na czacie przeklinać zupełnie jak ja, gdy na pistoletach się wkurzyłem, że ktoś *znowu* lognął. To pokazuje totalną bezradność, a następnie (nie myślcie, że sobie z palca to wyssałem, są screenshoty) nie empatyczność (wracamy do podpunktu 1.) [piąty zrzut ekranu]. Czy naprawdę to musi tak wyglądać? Jak myślicie? Ja myślę, że to tylko rozbija się o to, że obecnie nie warto być uczciwym, najprościej oszukiwać, każdy jest naiwny... Tutaj domagam się wydłużenia banów za oszustwa, a nawet stawiania banów permanentnych, ponieważ jak inaczej zmusić gracza do bycia uczciwym. Gracze ze zrzucającymi kowadłami na graczy też powinni być zaliczani do oszustów.


Wyżaliłem się, teraz pora na moją propozycję taryfikatora:
-> Permanentne bany za: kill aurę, autokryty, multikonta, obrazy administracji, nicki (to chyba oczywiste) i oszustwa (nieważna jest skala, liczy się to, że oszukał)
-> Bany na 14 dni i dłużej za: X-raye, speedminery i antyknocki
-> Bany na 7 dni i dłużej za: obrazy, słownictwo i prowokacje
-> Bany na 48 godzin i dłużej za: spam, słownictwo w afekcie i obrazy w afekcie
-> Inne przypadki (np. kradzieże, złożone sytuacje, skandale, straszenie banem, zabawy w adminów, nieprzyzwoite budowle na działkach...) pozostawić surowej ocenie


Ktoś może spytać, po co zrobiłem ten wywód i dlaczego, skoro "to nic nie zmieni". Otóż odpowiadam: To na pewno zmieni wszystko. To zmieni postępowanie z większością osób. Jestem przekonany, iż nowy taryfikator zachęci graczy do pomyślenia drugi raz, zanim zaczną cheatować, oszukiwać czy obrażać (a jak obrażasz, ponieważ kogoś nie lubisz, to polecam nie dawać się prowokować, powolutku odnoszę sukcesy w tej dziedzinie xd)


Ktoś może spytać, ale "to tylko gra, nie rób siary z niczego". "Z niczego", czyli kilka osób na 10 na pewno [wtrącę, że zakładam, czyli przyjmuję, że coś jest; ostatnio pojawiła się moda na wytykanie komuś czegoś, więc to piszę, żeby nie było...] jest "toksycznych"? Posiadających cheaty? Oszukujących? Obrażających? Którzy tylko uprzykrzają rozgrywkę?


A jeszcze ktoś może mnie oskarżyć o hipokryzję. Zgodzę się, że nie przestrzegam części zachowań (przyznaję się tylko do obrazy i słownictwa, lecz każde naganne zachowanie ma umotywowane działanie w byciu sprowokowanym, staram się z całych sił unikać przykrych sytuacji i coraz lepiej mi to wychodzi). Przyznam się jednak, że wszystkie zachowania mają swój uzasadniany motyw. Przyznaję się jeszcze, że nie powinienem dawać się prowokować (niestety to moja słabość, jestem przewrażliwiony na większość rzeczy, mam inną osobowość). I jeszcze ważna rzecz: Stwierdzam, że to, że się przyznaję to paru nieciekawych rzeczy to nie powinno być powód do hańbienia ("buuuu, przyznał się, to go zgnoimy do końca, bo się przyznał"), tylko powód do dumy, ponieważ trudno przyznać się przed tłumem, że się parę złych rzeczy narobiło ("ten to odważny jest, bo się przyznał do [tego, tego i tamtego], ja bym nie dał rady").



Komentarz i niedługo będę kończył wywód - Nie interesuje mnie to, że większość osób grających na sky-landzie to osoby małoletnie/nieletnie. Jako część swoistej "misji wychowawczej" pragnę stwierdzić (i twierdzę), że: OK, słownictwo jest zinfiltrowane wulgaryzmami, zachowanie jest zinfiltrowane "trendami" ("ja go obraziłem, nagadałem bredni, każdy w to uwierzył, to będę miał bekę, i będę fejmem, bo go pocisnąłem i zniszczyłem mu życie"), a pazerność, chciwość i chamstwo [czwarty zrzut ekranu] też jest na wysokim poziomie ("dobra, byłem 10 razy uczciwy, to teraz za 11 razem go tak wydoję i tyle hajsu na nim wydoję, że hahaha", a ten pewnie zapomni dać tych ss'ów, to ale będę miał z niego bekę, że go na czachę wyrolowałem"), a o ortografii już nie wspomnę, ale to chyba normalka. ;d Przepraszam, ale naprawdę was nie interesuje to, jak niski poziom panuje na serwerze. Może ortografię przebolę, ponieważ prawie każdego poprawiam, ale nie mam ochoty raz po raz zgłaszać oszusta, kłamcę czy spamera. Wystarczająco mocne bany powinny przestraszyć większość z potencjalnych "toksyków". [Już 2 osoby, które dobrze znałem i lubiałem, oszukały mnie na znaczne kwoty na swoich multikontach myśląc, że coś ode mnie wydoją, nie udało im się, chwała Administracji za to.]


A teraz uzasadnienia, dlaczego bany powinny być takie długie:
-> "Permanentne bany za: kill aurę, autokryty, multikonta, obrazy administracji i oszustwa (nieważna jest skala, liczy się to, że oszukał)": Bany na zawsze związane z używaniem cheatów dotyczą tego, że oprócz własnych korzyści wyrządza się nieuczciwie czyjąś stratę. OK, PvP to PvP, jest ryzyko straty, ale jesteś skazany/a na przegraną, gdy masz do czynienia z taką killaurą, stąd sugestia perma za tego typu rzeczy. Oszustwa? To samo to cheaty, tylko bez PvP, czyli własna korzyść i czyjaś strata. Obrazy administracji i multikonta: Nikt sobie nie pozwoli na gracza, grającego na serwie, który de facto sam on obraża [gracz obraża serwer], a multikonta: Masz jedno życie, więc też i jedno konto. Po co grać na wielu kontach jednocześnie?
-> "Bany na 14 dni i dłużej za: X-raye, speedminery i antyknocki": Te typy cheatów nie zawierają nieuczciwej straty (jakiejkolwiek), zawierają jedynie nieuczciwy zysk co wcale nie oznacza, że wolno używać cheatów. Antyknock? Teoretycznie ułatwia pokonanie przeciwnika z antyknockiem, bo ten nie odlatuje, lecz jeśli np. chce się go zepchnąć w przepaść, to już tego nie zrobisz... nieważne, to też cheat.
-> "Bany na 7 dni i dłużej za: obrazy, słownictwo i prowokacje": Co to za gracz, który ciągle obraża i się nabija z innych? Ostatnio dwa razy była zgłaszana ta sama osoba. 9 zrzutów ekranu. Zgadnijcie jak długi ban był. Właśnie. 6 godzin... Sleep A następnie słownictwo (znów ten sam gracz!) i jaki ban? 24 godziny. Albo co to za gracz, co tylko czeka, żeby Ciebie zdernerwować? Ktoś mi zaraz powie, albo ja komuś "nie daj się sprowokwać", tylko weź się nie denerwuj, jak ktoś gada kłamstwa na twój temat a inni go powtarzają. Oczywiście ktoś zaraz powie "ujujuj, ale z cb ciapa, bo tyś taki wrażliwy". No tak, jestem wrażliwy i tego nie zmienisz. I będę zawsze przejmował się tym, że ktoś skłamie, pomówi bądź obrazi kogoś, gdyż na takie wredne rzeczy nie powinno być racji bytu.
-> "Bany na 48 godzin i dłużej za: spam, słownictwo w afekcie i obrazy w afekcie": Spam... nie pozwala ci... nic przeczytać... ponieważ te... same napisy przeszkadzają ci po prostu przeczytać, wszystko ci zasłaniają. Dla złośliwych osób nie będzie już jakichś paru godzin kary, tylko 2 dni. A co to znaczy, że "coś zostało zrobione w afekcie"? To oznacza (mniej więcej, nie jestem wszechwiedzący), że coś zostało wykonane pod wpływem silnych emocji, pod wpływem bycia sprowokowanym... Nie jestem czystą łzą, też dokonałem czegoś złego w afekcie, a była to kradzież działki. Dygresja: Co było "najlepsze" w tym? Cichusek od razu chciał mi perma wystawić, w końcu nie wystawił. Wtedy to tak, nie było przeciwskazań, żeby nie dostać perma [w sensie: nie było dowodów, że uchronić się od perma]. Dobra, nie rozdrapujmy blizn, to było... ponad półtora roku temu, teraz jestem innym człowiekiem, koniec dygresji.
-> "Inne przypadki (np. kradzieże, złożone sytuacje, skandale) pozostawić surowej ocenie": Wtedy uważałem to za szczyt bezczelności, że przyznaję się do winy i dostaję perma za kradzież, ale teraz rozumiem, że nie należy się ociągać z czymś. W realnym życiu (użyję kolokwializmu, z góry przepraszam) nikt raczej nie będzie po dupie głaskał, chyba, że się zasłuży, to wtedy tak.







Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za poświęcony czas na czytanie wywodu. Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli jak najwięcej osób włączy się w dialog/dyskusję Smile Argumenty (i kontrargumenty) jak najbardziej mile widziane. Big Grin Złożona odpowiedź Cichuska jeszcze bardziej mnie uraduje Wink




Zrzuty ekranu:
-> pierwszy [stan na 2017-02-21, 1:30]: Wyszukiwania wątków z frazą "oszust" - ostatnie 7 dni: 39 znalezionych (ponad 5 dziennie),
-> drugi [stan na 2017-02-21, 1:30]: Wyszukiwania wątków z frazą "cheat" - ostatnie 7 dni: 20 znalezionych (prawie 3 na dzień),
-> trzeci [stan na 2017-02-21, 1:30]: Wyszukiwania wątków z frazą "obraza" - ostatnie 7 dni: 19 znalezionych (ponad 2 na dzień),
-> czwarty [2017-02-20, 20:57]: Osoba sprowokowana oszustwem, niestety inna osoba tego nie rozumie i zamierza zgłaszać,
-> piąty [2017-01-02, 21:29]: Gracz pisze chamskie rzeczy i ma z tego bekę.




Linki do części sytuacji przedstawionych w wątku

-> "(...) niektórzy są tacy złośliwi, gdyż spamią... bo im się tak podoba": http://forum.sky-land.pl/showthread.php?...light=spam
-> "Ja myślę, że to tylko rozbija się o to, że obecnie nie warto być uczciwym, najprościej oszukiwać, każdy jest naiwny...": http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=25725 | http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=24805
-> "(...) znacznie wydłużone bany za antyknocki, speedmine'y i X-raye.": http://forum.sky-land.pl/showthread.php?...=speedmine
-> "Nie jestem czystą łzą, też dokonałem czegoś złego w afekcie, a była to kradzież działki.": http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=14515 | Wtedy nie dopowiedziałem w tym feralnym wątku, iż kolega również mi robił na złość poprzez stawianie obsydianowych krzyży (jestem ateistą), więc ja mu się odwdzięczyłem kradzieżą itemków na wartość $18000, to ten mnie zwyzywał. Cała historyjka. Jak nie wierzysz: trudno, cóż poradzę Sad
-> "(...) zupełnie jak ja, gdy na pistoletach się wkurzyłem, że ktoś *znowu* lognął.": http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=23831




Fiuuu, napisane, 8 godzin to mi zajęło :o ach te sprawdzanie literówek .-. i pisanie tych argumentów Tongue Wierzę, że to przyniesie dobre efekty (dla mnie dobre przynajmniej).


Załączone pliki Miniatury
                   

Niedostępny
#2
Ban za spam tak
Kill aury itp. Zwiększyć bany do paru miesięcy
Obraza meh nwm bo dość często to robię ale jestem za
Słownictwo też za
Oszuści jestem na tak
(Piszę jak Szwed bo tynk mi dała hasło na jakiś czas XD)
#3
To sie iam wypisał Big Grin Big Grin
Co do banów to:
- X-ray do 10 dni.
- Kradzież jest jezeli sie nie myle na 3-5 dni ale można do 10 zwiększyć.
- Straszenie banem do 3 dni.
- Nie przyzwoite budowle na działkach są na 3 dni. Zwiększyć do 5 dni.
- Obrazy, słownictwo na 7 dni? Bez przesady. 3 dni maksymalnie.
- Nad spamem bym sie zastanowił nad 3 dniami...
#4
Mnie zastanawia tylko jedna rzecz: Czemu wszyscy tak perma się boją? Tongue I tak konserwatywnie podchodzą od te permy, zupełnie, jakby nie chcieli tych permów. *uwaga: spiskowe teorie* A może dużo większy odsetek graczy ma cheaty? Tylko ich nie używają nagminnie, tylko czasem? A może każdy chce się trochę wykrzyczeć wyulgaryzmami? *polecam krzyczenie w poduszkę*

Rozumiem, że też jesteście za surowszymi banami, lecz czemu tak mało kary wolicie dodać? xd

Nie mam pretensji, po prostu się tylko pytam Smile

Niedostępny
#5
Całkiem nieźle się rozpisałeś.
Ale wydaje mi się że nie potrzebnie.

Jakiekolwiek propozycje co do długości banów były odrzucane.
Raczej nie ma tu jakieś zasady co do ich długości, albo jej nie zauważyłem.

Ten wątek nic raczej nie zadziała, bo to nie my ustalamy długość banów...
Jedynie Cichuska wkurzyliśmy. :Rolleyes:



Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#6
Star 
Iam Bardzo Cię szanuje i uwielbiam za to co teraz zrobiłeś.
We mnie takie niektóre rzeczy tkwiły np.Cytuje"No dostał bana na 7 dni ale jak wróci znowu to samo będzie robił"
Cieszę się że zdecydowałeś się pochwalić tym co Dużo graczy boli.
Oby tak dalej i wszystko co napisałeś jest bardzo dobre.
Pozdrawiam Sstar
Zawsze i wszędzie Sstar będzie.
Pozdrawiam.
#7
Iam,chciało Ci się to pisać?Lol


Jestem za,zwiększyć bana za cheaty do 14 dni
#8
(02-21-2017, 14:41)Tails napisał(a): Całkiem nieźle się rozpisałeś.
Ale wydaje mi się że nie potrzebnie.

Jakiekolwiek propozycje co do długości banów były odrzucane.
Raczej nie ma tu jakieś zasady co do ich długości, albo jej nie zauważyłem.

Ten wątek nic raczej nie zadziała, bo to nie my ustalamy długość banów...
Jedynie Cichuska wkurzyliśmy. :Rolleyes:



Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Szkoda, że tak bardzo się boisz zmian (nie mam do Ciebie pretensji, w ogóle). Jak nie chcesz zmian to nie Sad Mi tam odpowiada ostrzejszy rygor wobec cheaterów, oszustów, obrażających, prowokatorów...

Niedostępny
#9
Nie boję się zmian.
Jestem nawet za, ale nie te najprawdopodobniej nie nastąpią.

Tyle już było wątków o tych banach, że ten raczej nic nie zdziała. Sad

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#10
Myślę, że propozycje tych zmian były po prostu źle przedstawiane. Ten wątek natomiast tak dobitnie przedstawia wszystko, że... (nie muszę się dalej tłumaczyć).

Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości