Rozkminy? Why not?
#11
Wicio, "Kiedyś miałem głupią rozkminę, a mianowicie zastanawiałem się czy jak umrzemy to na naszych miejscach spoczynku wybudują basen xd "
Możliwe, ale prawdopodobieństwo jest znikome, ponieważ coś co powinno być atrakcyjne nie jest budowane na cmentarzach.

- Jeśli przekopiemy się przez całą kulę ziemską to na drugą stronę wyjdziemy głową czy nogami do góry?

Głową, bo nogami nie kopiesz, a ciało "automatycznie" chce stawać na nogach (jeżeli nie uwzględniać grawitacji to głową)

- Jedziemy z prędkością światła i chcemy włączyć światła... co się stanie...

Jeżeli dobrze zrozumiałem to po prostu nie zobaczysz tego światła przed sobą.

- W telewizji mówili że jest 0 stopni Celsjusza a jutro będzie 2x zimniej, ile będzie jutro stopni?.
0 stopni C to 273 stopnie Kelvina, więc 273:2=136,5 stopni K, czyli -136,5 stopnia C. Troszkę zimno.

- Jeśli poruszamy się z prędkością dźwięku i puścimy bąka, czy najpierw go usłyszymy czy poczujemy?
Zależy czy poruszamy się w zamkniętej przestrzeni czy po prostej:
W zamkniętej zapach rozchodzi się drogą dyfuzji i w końcu go poczujemy.
Po "prostej" nie poczujemy.
Usłyszeć, raczej też nie usłyszymy.

- Jak tabliczka z napisem 'Nie deptać trawy' znalazła się na trawniku?
Magia. xD

- Jakiego koloru jest lustro?
Przezroczystego, po prostu jest bezbarwne.


- Dlaczego sok z cytryny robiony jest ze sztucznych aromatów, a szampony z prawdziwych cytryn?
Sztuczne aromaty są "lepsze" dla konsumenta, a sztuczne aromaty w szamponach nic nie dają.

- Jaki kolor przybierze kameleon jeżeli wpuścimy go do pokoju pełnego luster?
Kolor siebie przed włożeniem? Chyba, bo widzi odbicie.

- Skąd bierze się nasiona bezpestkowych winogron?
Em, nie wiem, albo nie rozumiem xD

- Gdyby w słowniku były błędy ortograficzne, to skąd byś o nich wiedział?
Tu jest problem. Zwróć się do instytucji zajmującej się językiem polskim (dafuq? takie coś istnieje? w każdym razie coś takiego). Sam nie wiem : D

- Co byśmy zdziałali bez retorycznych pytań?
To co jest w pytaniu retorycznym xD (tak rozumiem)

- Czy można jednocześnie oddychać ustami i nosem?
Nie. Spróbuj xD

- Jak poznać, że skończył nam się niewidzialny atrament?
Nie wiem.


- Gdyby ktoś Ci powiedział, że jest notorycznym kłamcą, uwierzyłbyś mu?
Fajne, tak (?)

- Co jest przeciwieństwem przeciwieństwa?
Słownik antonimów: podobieństwo/zgoda

- Jeżeli pomarańcza jest pomarańczowa, to dlaczego limonka nie jest limonkowa, albo czemu cytrynę nazywać żółtą?
Tak już ustalili ludzie od dawna no i tak jest. Nie jest limonkowa tylko zielona.

- Dlaczego kobiety zawsze otwierają usta gdy malują rzęsy?
Zależne od osoby.

- Skoro prędkość światła wynosi prawie 300 milionów metrów na sekundę, to jaka jest prędkość mroku?
Mrok nie istnieje. Jest "brak światła". Ogólnie w uproszczeniu nie ma prędkości.

- Jeśli nagle usunąć by wszystkie statki z oceanów to czy poziom wody by zmalał?
Niezauważalnie, ale chyba tak.

- Czy jeśli dwaj bracia bliźniacy wezmą za żony dwie identyczne bliźniaczki to czy urodzą im się identyczne dzieci?
Nie. Czyt. rozmnażanie człowieka, chromosomy, DNA itd.

- Czy na marsie trzęsienie ziemi nazywałoby się "trzęsieniem marsa"?
Nie (chyba), trzęsieniem ziemi (jako grunt pod nogami, a nie planetę) na Marsie (może tak)

- Jeśli chce się przegrać, a wygra się to czy jest to zwycięstwo czy jednak porażka?
Zależy od psychiki człowieka. Ale głównie porażka, bo porażka byłaby zwycięstwem, a zwycięstwo porażką.

- Jaki kształt miałyby krzesła gdyby nasze nogi zginały się w drugą stronę?
Dziwny? Chodziłbyś wgl tyłem do przodu.

- Czy ryby mogą być spragnione?
Em, tak raczej jak je wyjmiemy z wody : D


- Dlaczego superman nosi majtki na rajtuzach?
Nie wiem. Jego sprawa.

- Jeżeli jesteś w samolocie, który leci z szybkością dźwięku i przechodzisz z tyłu samolotu do przodu to znaczy, że idziesz szybciej od dźwięku?
Nie. Dzwięk w samolocie jest raczej taki sam, jakbyś stał w miejscu, z zewnątrz nic nie słyszysz (tak sądzę)

- Co tak naprawdę znaczy OK?
Okej, tylko "źle się pisze" : D (nie wiem)

-Jeżeli wszechświat się rozszerza to faktycznie dokąd się tak rozszerza?
W nieskończoność.

- Jeżeli jedziesz samochodem 50 km/h i wiatr wieje z tą samą szybkością w kierunku jazdy samochodu to jak wystawisz głowę poczujesz wiatr?
Kurczę, Nie, bo wartości się wyrównują.

- Jeśli jedziemy samochodem z prędkością dźwięku, to czy możemy słuchać radia?

Tak, bo prędkość dzwięku w samochodzie szczelnie zaklejonym jest niezmienna (?) (nie wiem dokładnie)

- Gdybyś się urodził dokładnie o północy między 31 grudnia, a 1 stycznia, to faktycznie w którym roku byś się urodził?
W następnym.

- Co by się stało, gdyby wszyscy uruchomili spłuczkę w toalecie w jednej chwili?
Apokalipsa, kosmici, zagłada.
Nic, najwyżej coś z kanalizacji mogłoby nie wytrzymać. Wgl trzeba by niektórym zakupić spłuczki.

- Dlaczego okrągła pizza jest w kwadratowych pudełkach?
Bo są bardziej poręczne.

- Dlaczego włosy na rękach nie rozdwajają się?
Nie wiem.

- Dlaczego dłonie nie dają się opalić?
Niby powinny, może mniej tego barwnika na "m" xD



Co by było gdyby kobiety nie miały Biustu ?
Em...



Dlaczego drzewo jest tu a nie tam?
Bo tu rośnie. : O


Lubie rozwiązywać rozkminy. Może którąś pominąłem, może coś źle powiedziałem - cóż.
Don't be so serious. Please.
Niedostępny
#12
Hejter mojej rozkminy nie rozkminisz!
Poczujcie potęgę kapitalizmu!
#13
Bo pisałem w trakcie waszego pisania...

Mnie ciekawi jedno... jak np. s1 będzie pełny przez graczy z rangą SMS i w tym samym czasie będzie chciał wejść gracz z rangą SMS to co się stanie? Wywali kogoś z serwa czy nie?

Prawdopodobnie wywali vipa, ale żeby każdy miał rangę to prawdopodobieństwo jest równie wysokie jak znalezienie "prawdziwej" tabletki Oscilococinum (ten lek czy jakos tak)
Don't be so serious. Please.
Niedostępny
#14
Szkło jest przezroczyste, a w nim nie odbjamy się całkowicie. Lustra są pokryte srebrnymi powierzchniami (najczęściej). Więcej o lustrach: http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lustro

Bezpestkowe winogrona tak naprawdę mają pestki, ale są bardzo małe. Podobnie truskawki mają malutkie pestki: są te te zielone "kropki" na powierzchni truskawki.

Bliźniaki: dzieci pod względem biologicznym będą rodzeństwem, lecz tak naprawdę będą kuzynostwem.

OK to skrót od "all correct", lecz pisane "oll korrect". Był to błąd użyty przez jakiegoś tam polityka (chyba).

Spłuczki w toalecie: zauważ, że po spłukaniu wody słychać, jak pojemnik (spłuczka) napełnia się z powrotem wodą. To dlatego jest ograniczona ilość wody spłukiwana jednorazowo. Gdyby nie pojemnik, to woda lałaby się, dopóki nie brakłoby jej.

W dłoniach też znajduje się melatonina ("to na "m""), ale tylko po zewnętrznej stronie. Dłonie z zewnętrznej strony opalają się, a wewnętrzna strona nie ma melatoniny, więc nie da się jej opalić. Nawet ludzie ciemnoskórzy mają białe dłonie od wewnątrz.

Pytanie: czy jest możliwe zbudowanie "perpetuum mobile" w domowych warunkach?
402 Payment Required
#15
(06-01-2014, 12:43)lee32147 napisał(a): Bezpestkowe winogrona tak naprawdę mają pestki, ale są bardzo małe. Podobnie truskawki mają malutkie pestki: są te te zielone "kropki" na powierzchni truskawki.
Pani od biologii powiedziała ze te pestki to owoc truskawki Wink


Frost Corporation z o.o.
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#16
Hayer ile kminiles nad "moimi" ? ;D
Wiem ze sa oczywiste (przynajmniej jak dla mnie) ale napisalem ;D
Niedostępny
#17
MrMcTurtle, tyle ile ctrl+c, ctrl+v, pisanie odp. +3 min na myślenie xD

"Pani od biologii powiedziała ze te pestki to owoc truskawki"

ja jebe... kto cie uczy. To jest nasiono tylko zbiorowe (jakoś tak to się nazywa, bo miałem... rok temu to)
Don't be so serious. Please.
Niedostępny
#18
Z wikipedii:
Owoce
Po zapyleniu kwiatu rozrasta się dno kwiatowe, tworząc jadalny owoc zbiorowy będący jagodą pozorną. Na jej powierzchni zawiązują się liczne orzeszki, będące właściwymi owocami. Kolor orzeszków w zależności od odmiany, od kremowego poprzez czerwonawy do purpurowego. Niektóre kultywary mogą owocować kilka razy w roku.

Nie ma żadnego zdania o nasionach, tylko w tabelce, że należy do roślin okrytonasiennych.
Możliwe, że truskawka rozrasta się z owoców, tak jak np. orzechy.
402 Payment Required
#19
Właśnie to czerwone co mówimy ze to owoc truskawki, to tak naprawdę jagoda truskawki, a te pestki na niej to owoce

Frost Corporation z o.o.
[Obrazek: CVgHORT.png]
[Obrazek: 12tFQ4QHeh7IHe.gif]
Niedostępny
#20
A ja tak myślę ;c
Kiedy w koncu będzie s1 ? Nikt mi nie powie ?
Nie da się przestać kogoś kochać.Z czasem nauczysz się bez niej żyć...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości