Nowy serwer?
#1
Witajcie.

Ostatnio, nudząc się niedzielnym popołudniem ściągnąłem sobie jedną z mapek angielskiego youtubera - a mianowicie gracza o nicku discO. Wybrałem sobie mapkę zwaną SkyGrid (wszyscy raczej znają, a jak nie to odsyłam do Google). I wtedy dostałem olśnienia.
Skoro już zaczęliśmy jako serwer skyblock, to może dodamy coś świeżego - serwer skyblock s3. Polegałby na tym, że po wpisaniu komendy znajdujemy się na jednym z blocków ze SkyGrida, i zbieramy itemki, starając się nie spaść i nie dać się zabić potworkom oraz innym graczom. Kiedy już zdobędziemy jakąś ilość itemów, możemy założyć sobie claima o wymiarach 8x8x8, na którym możemy budować, a inni nie mogą niszczyć.
Samo w sobie wydaje się to nudne, ale uwierzcie - to jest o wiele ciekawsze od zwykłego skyblocka. Taki hardcorowy single block challenge. Do tej pory udało mi się znaleść tylko jeden taki serwer, jeżeli ktoś chciałby przetestować ten typ gry, IP serwera podaję na PW.
Myślę, że ten tryb byłby w porządku bo w końcu to sky-land (z ang. "podniebna ziemia"), więc taki serwer byłby nie tylko nowością, ale i ciekawą alternatywą dla skyblockowców poszukujących przygód Big Grin

A co wy o tym sądzicie? Spokojnie, konsekwentej krytyki się nie boję.
Aha, i proszę o niezamykanie wątku, chciałbym żeby to była otwarta dyskusja a nie że wszyscy są na tak a pada słowo "Ni." i wątek zamknięty.

Wysłano za pomocą Tapatalk z mojego czajnika Bosch 100S
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#2
Fajny pomysl jestem na tak.

Wysłano za pomocą aplikacji Tapatalk.
Nie będzie mnie ponad rok. Proszę nie banować : )



#3
Ciekawe, też jestem na tak, ale to nie oznacza zaakceptowania.
#4
to bardzo hardcorowe ale sam napisales "Hardkorowy" Można zrobić Big Grin
#5
wyślij IP pw
PS: i np za 10 diaxów można dokupić jeszcze 1raz 8x8x8 i tak ciągle ;D
[Obrazek: xskyland.png.pagespeed.ic.lXl03ad3l2.png]
#6
widzialem kilka serwerow, gralem, jest trudno, fajnie.
i beznadziejnie na dluzsza mete.
powiedzmy ze mapa bedzie 10000x10000. codziennie 200 graczy online w godzinach popoludniowych (malo wymagajacy serwer wiec moze byc tyle albo i wiecej).
wchodzi gracz, teleportuje go w losowe miejsce, biegnie, biegnie, niszczy klocek za klockiem. ma juz stack.. spada.. biegnie od nowa, znowu kopie. jakos przezyl i zaklada cuboida (popularna jest wielkosc 30x30x30 Tongue), buduje podloge, stawia skrzynki itp. skonczyly mu sie rzeczy i biegnie 20 kratek dalej by cos wykopac. znowu braklo. i jeszcze raz i jeszcze..
i tak 200 graczy kopie i kopie, a mapa jest trudna (ja gralem 10min i spadlem juz 3 razy). nic sie nie regeneruje, mozna zalozyc cuboid i budowac/niszczyc dookola niego. wedlug mnie po 2-3 miesiacach bedzie wymagany restart mapy, bo po prostu klocki sie skoncza, albo beda tak daleko od siebie ze bedzie trzeba robic kilometrowe sciezki z cobla, wydobytego z generatora.

i nie wiem, jestem na tak i na nie.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
Jeżeli chodzi o restart mapy to osobiście można zrobić auto-respawn blocków - po 10 lub 20 minutach blok "respawnuje" się, ale w innej postaci (% szansy na to, że będzie któryś tam blok), a tym samym unikamy restartu mapy i protestów typu "CZEMU NOWA EDYCJA???!?!!!!!?!!1!1!!!1!11".

Wysłano za pomocą Tapatalk z mojego czajnika Bosch 100S
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#8
wedlug mnie to zlaguje serwer, bo kazdy klocek bedzie dodawany do kolejki i bedzie czekal te swoje 10min az zostanie przywrocony. takie cos by moglo byc, ale na serwer 20 slotowy..
[Obrazek: sygnaturka.png]
#9
Wpadłem na pomysł.
Lepszy by był podział na 2 mapy: surowcową, restartowaną co ileś tam czasu oraz na "cuboidową" z blokami z skały macierzystej, i tylko na niej idzie zakładać cuboidy. Wilk będzie syty a owca cała.

Wysłano za pomocą Tapatalk z mojego czajnika Bosch 100S
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#10
mapa cuboidowa rozumiem ze by byla tylko siatka blokow na jednym poziomie? bo cos reszta bedzie przeszkadzala w budowie domku..
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości