Poprawa jakości życia graczy.
#1
Witam,
Widzimy wszyscy co się stało z naszym trybem pod względem osób grających na nim, co odbija się szerokim echem pod kątem ekonomii serwerowej. Ze względu na niedużą ilość aktywnych osób handel itemami takimi jak sety, kilofy itp jest niemożliwy...a jednak każdy chciałby się wzbogacić i móc sobie pozwolić na kupno Magicznej Latarni czy Shulkera...

Każdemu podoba się pomysł dropu główek z mobów, zwierząt i bloków, lecz aktualnie wszyscy mają po X duplikatów a niestety sprzedanie komuś główek jest trudne. Moja propozycja polega na dodaniu do skupu możliwości "szybkiej sprzedaży" główek. Fajnie rozbuja to ekonomię serwera jak i doda motywacji do dalszej gry, której powodem będzie nowy sposób na zarabianie.

SUGEROWANE CENY:
Główki mobów: 1000$
Główki zwierzą: 750$ 
Główki bloków: 500$

Jestem ciekaw opinii innych graczy na ten temat.

Pozdrawiam.


Pomogłem? 
Zostaw +rep Smile
#2
miala zostac dodana taka opcja skupowania glowek ale cichy jej jeszcze nie dodal…
#3
Spoko, ale skup mobów 1k? Nie wiem też na ile to możliwe ale tu powinno być odróżnienie wszystkich główek ze spawnerów i główka moba ze spawnerów 500$ - powód możliwość afka na nich. Jak dobrze liczę to na serwerze jest obecnie 7 rodzajów spawnerów z czego może rybika cukrowego bym wrzucił za to 1k bo mało spotykany dość. Resztę (pająki x2, sobie, szkielet, płomyki i magmy) powinny być tańsze.

Ja co bym jeszcze przemyślał dla urozmaicenia i podniesienia adrenalinki to dodanie nocnego pvp na surowcowej (robi się noc włącza się możliwość bicia na surowcowej).
#4
(12-21-2023, 14:14)Chrobras napisał(a): Spoko, ale skup mobów 1k? Nie wiem też na ile to możliwe ale tu powinno być odróżnienie wszystkich główek ze spawnerów i główka moba ze spawnerów 500$ - powód możliwość afka na nich. Jak dobrze liczę to na serwerze jest obecnie 7 rodzajów spawnerów z czego może rybika cukrowego bym wrzucił za to 1k bo mało spotykany dość. Resztę (pająki x2, sobie, szkielet, płomyki i magmy) powinny być tańsze.

Ja co bym jeszcze przemyślał dla urozmaicenia i podniesienia adrenalinki to dodanie nocnego pvp na surowcowej (robi się noc włącza się możliwość bicia na surowcowej).
z tym biciem na surowcowej… w miare git, interesujace urozmaicenie.

odnosnie glowek to zrobilbym cos takiego ze:
- glowki bloczkow i mobow ze spawnerow - od 350 do 500$
- glowki zwierzat - 750$
- glowki mobow agresywnych - 1000$
- glowki mobow rzadkich (pokroju slime, ghast itp) - 1500-2500$.
wedlug mnie taki uklad bylby w miare sprawiedliwy, bo wrzucanie mobow typu slime do jednej grupy z mobami zwyklymi jest bez sensu bo jest ich malo.
#5
W jednym z moich wątków, Cichy wspominał że w sklepie tabliczkowym nie da się rozróżnić co to za głowa. O ile nic się w tej kwestii nie zmieni (albo już się zmieniło), nie wiem czy to co proponujecie będzie możliwe.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#6
(12-21-2023, 14:43)Asriel napisał(a): W jednym z moich wątków, Cichy wspominał że w sklepie tabliczkowym nie da się rozróżnić co to za głowa. O ile nic się w tej kwestii nie zmieni (albo już się zmieniło), nie wiem czy to co proponujecie będzie możliwe.
tyle ze taki skup nie jest tworzony przez essentialsowe trade, na adventure cichy osobno robil skup glowek, ale z tego co pamietam to faktycznie nie da sie odrozniac glowek (przypomnialem sobie o tym ze juz raz omawialem z nim ten temat), wiec musialaby byc to cena rozsadna dla kazdej glowki…
#7
W takim razie najbardziej optymalną i wyważoną ceną będzie 750$. Ma być to quicksell, więc każdy godzi się że cena nie jest najlepsza w danej sytuacji, lecz jest to możliwość zgarnięcia od razu kasy na konto bez szukania chętnych na kupno itp.


Pomogłem? 
Zostaw +rep Smile
#8
Podoba mi się ten pomysł ale czy $750 to nie za dużo? Głowek na serwerze jest od groma
#9
(12-22-2023, 13:12)Uiasza napisał(a): Podoba mi się ten pomysł ale czy $750 to nie za dużo? Głowek na serwerze jest od groma
jestem tego samego zdania, stąd też proponuję granicę 500-650$ i potwierdzam - nie da się rozdzielić główek na bloki / zwierzęta / potwory itd.
#10
mialem dzisiaj dodac ten skup za 600$, ale zrobilem maly blad w pluginie w kolorach i tabliczka mi nie chce dzialac.
jutro bedzie dodana tabliczka w galerii glow.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości