Rework rankingu
#1
Witam, mam propozycję aby nieco uatrakcyjnić grę na SkyWars poprzez rework rankingu najlepszych graczy.

Obecny system to zliczanie ilości wygranych gier i moim zdaniem ma to jedną naprawdę poważną wadę która skutecznie zniechęca do pniecia się w rankingu. Mianowicie, ten system to bardziej "kto gra najwięcej" niż kto faktycznie jest najlepszy.

Zwyczajnie po takim czasie nie ma zbytnio szans na pojawienie się w tym rankingu, ale do tego wrócę za jakiś czas.

Pierwsze i najważniejsze: proponuje przejść na system MMR. Jak to działa? Powiedzmy że każdy startuje z 1000 punktów i zyskuje bądź traci te punkty w zależności jak poszło mu w meczu, czyli na przykład na której pozycji zakończył grę. To eliminuje problem "kto dłużej gra".

Drugie: reset tego rankingu co jakiś dłuższy czas, aby uniknąć sytuacji że jakiś gracz zdobył wysoki ranking, zakończył grę i blokuje miejsce. Ewentualnie stworzyć 2 rankingi: obecna sesja i ranking g.o.a.ts czyli najwyższe rankingi wszechczasów.

Myślę że odświeżony ranking, pomoże sprowadzić kilku graczy na SkyWars i zależy mi na tym bo to tryb który został z którym coś mnie łączy.

Dajcie znać co myślicie. Smile
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz
#2
Jaki jest sens to teraz robić jak na serwie jest coraz mniej graczy
  Odpowiedz
#3
(12-20-2023, 18:18)keinettgaming napisał(a): Jaki jest sens to teraz robić jak na serwie jest coraz mniej graczy

wlasnie zeby bylo ich wiecej twoja logika jakby isc to nie mozna robic nic bo jest malo graczy xd
  Odpowiedz
#4
Ja nie wiem czy MMR na trybie gdzie itemy sa losowe to dobry pomysl
[Obrazek: jSV4Oxy.png]
  Odpowiedz
#5
(12-21-2023, 10:29)Frisk napisał(a): Ja nie wiem czy MMR na trybie gdzie itemy sa losowe to dobry pomysl

To może inaczej: nie proponuje MMR samego z siebie a samo zliczanie punktów z MMR. Dobieranie rangami było by bez sensu.

A losowe przedmioty to już norma na wszelakich SkyWars. Cichy usunął diamentowe przedmioty więc tragedii z tym nie ma.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz
#6
Fajny pomysł, jestem za
  Odpowiedz
#7
Odświeżam bo pomysł dobry
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości