Surowcowa
#1
Witam, przychodzę z propozycją zmiany dotyczącą surowcowej.
Obecnie surowcowa ma kształt koła, gdzie z kratki 0,0 mogę dojść do kratki maks 4000, 0. 4k kratek po promieniu to mało. Naprawdę. Surowcowej wystarcza jeden dzień, żeby była porządnie splądrowana. Chodzi tutaj zarówno o wioski i inne struktury, jak i o jaskinie.

Moją propozycją jest zmiana kształtu jak i wymiaru surowcowej.
Przede wszystkim w minecraft na singlu border świata jest kwadratowy i stanowi po prostu ścianę nie do przejścia. Obecny border daje tylko informację na czacie plus teleportuje w miejsce obok LUB na środek mapy koło kratki 0,0.  Border z singla jest w stanie być ustawiony wedle preferencji od danego punktu i z danym zasięgiem.

Za pomocą komendy Cichy byłby w stanie ustawić border z kratki 0,0 i np. z zasięgiem 4 tysięcy kratek. Zaletą tego borderu jest fakt, że wiedzielibyśmy z daleka, że dochodzimy do granicy. Poza tym nie byłoby przykrych sytuacji typu znajduję wioskę, która w połowie jest poza borderem i nagle mnie tepa na środek mapy.

Dodatkowo przydałoby się lekko powiększyć obszar surowcowej. Obecna surowcowa będąc wygenerowaną łącznie jako teren 8k x 8k według informacji od Cichego zajmuje 2,5Gb pamięci. Przejście tego terenu praktycznie w całości nie zajmuje dużo, a gracz może całą surowcową zwiedzić w ciągu maks 2 godzin.



Innym i być może drastyczniejszym pomysłem byłby podwójny border. Na niektórych serwerach minecraft stosuje się flagi, które uniemożliwiają pewne czynności. Załóżmy, że mamy surowcową 10k x 10k. Aaale tylko na środkowym obszarze 5k x 5k możemy korzystać  ze skrzynki, enderchesta, komend typu /sethome albo /tpa. Zaletą(moim zdaniem) takiego działania byłoby trudniejsze zdobywanie przedmiotów i potrzeba ograniczenia wypraw ze względu na ograniczenie ekwipunku i możliwości teleportu do danej struktury/miejsca.


Liczę na opinie innych graczy co do zmian na mapie surowcowej.

PS. ODBLOKUJCIE BLOKI ZŁOTA I BOOKSHELFY Z SUROWCOWEJ!
#2
czasami w dniu restartu jeszcze spotykam nietkniete wioski, ale na dalszych obszarach..

zmienilem ksztalt granicy na kwadratowy, wiec juz nie mieszajac pojec promien/srednica - teraz surowcowa jest wielkosci 8000 x 8000.
wiec jest troszke wieksza, bo doszly te brakujace narozniki, ktorych nie mielismy w kole.

dodatkowo dla testu wlaczylem taka widoczna granice o ktorej piszesz, ale prawdopodobnie po wygenerowaniu nowej surowcowej ona zniknie.
jak tak sie stanie, to postaram sie dopisac do pluginu aby automatycznie sie ustawiala za kazdym razem.
ale co sie stanie z ta widoczna granica dowiemy sie dopiero podczas kolejnego restartu mapy (nie chcialo mi sie testowac)
ta pluginowska dotychczas uzywana granica ciagle jest wlaczona, ale jest idealnie ustawiona jak ta widoczna, wiec nikogo nie powinna cofac.

PS. NIE ODBLOKUJEMY!!11
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
DAJCIE WIĘKSZY OBSZAR!!! CAŁĄ SUROWCOWĄ DZISIAJ ZWIEDZIŁAM, HALOO!!!1!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości