Teleport na surowcową
#1
Cześć, przychodzę z problemem surowcowej, otóż chodzi o to, że losowy teleport, nie jest losowy, tylko teleportuje głównie na jeden biom, a nie na wszystkie istniejące, jak to być powinno. Aby to udowodnić, nagrałem materiał, w którym można zauważyć jak w 10 podejściach teleportacji na surowcową, w 7 przypadkach, teleportuje ciągle na jeden biom (pozostałe 3 są bardzo podobne do tych siedmiu). I nie, nie jestem jedyną osobą której się to przytrafia, ponieważ mój znajomy ma ten sam problem. Moja prośba jest taka, zróbcie coś z tym, bo jest to uciążliwe, kiedy chce się zwiedzać inne biomy.
Pozostawiam wam link do wideo: https://youtu.be/QSt3x4rGgTo
“ANTAGONIST IS FOREVER

MUSIC WILL BE FOREVER”
#2
Też postanowiłem pobiegać w te i we wte, tylko że 30 razy, nigdzie indziej mnie nie tepnęlo niż na biom snowy albo na plains ale i tak obok plains jest snowy, więc coś tu jest nie tak z tym teleportem na surowcową. https://youtu.be/UJJCA4A5x6E
#3
https://imgur.com/a/Bz7sak3
Prison, but it's Adventure  kopane z totalnym szefem, h3zquu
[Obrazek: RrgqHzd.png]
#4
losowy tp dziala w promieniu 1500 blokow, surowcowa ma promien 4000 blokow, po prostu biomy sa tak duze.
jest to ustawione celowo aby nie bylo lagow, przy losowym tp jest wczytywana duza ilosc nowych chunkow, a jak sie chodzi po mapie, to stopniowo te chunki sa wczytywane i nie obciaza to tak serwera.

np. podczas resetu surowcowej w nocy sa ogromne lagi, bo mapa nie jest wygenerowana, a juz multum graczy uzywa kilka razy teleportu aby znalezc cos cennego.
podczas tworzenia nowej surowcowej uruchamia sie skrypt ktory generuje chunki na mapie w okreslonym obszarze, ale zatrzymuje sie gdy serwer jest zlagowany.
przykladowo, gdy uzywacie tych teleportow od godziny 3 kiedy jest powiadomienie o nowej surowcowej, to lagi potrafia byc przez godzine, a gdybyscie poczekali 5min po informacji, ze nowa mapa zostala wygenerowana, to ona na tyle mialaby juz wygenerowanych chunkow przez skrypt, ze lagow by nie bylo.

dlatego nie moge zwiekszyc obszaru w ktorym dziala losowy teleport.
mapa jest ogromna i nawet w dniu resetu surowcowej udaje mi sie znalezc nietkniete wioski i inne rzeczy, ale to na kordach 2000+, bo po prostu graczom sie nie chce tam chodzic i wiekszosc skupia sie tylko na dzialaniu teleportu
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
(12-30-2022, 08:44)Cichusek napisał(a): losowy tp dziala w promieniu 1500 blokow, surowcowa ma promien 4000 blokow, po prostu biomy sa tak duze.
jest to ustawione celowo aby nie bylo lagow, przy losowym tp jest wczytywana duza ilosc nowych chunkow, a jak sie chodzi po mapie, to stopniowo te chunki sa wczytywane i nie obciaza to tak serwera.

np. podczas resetu surowcowej w nocy sa ogromne lagi, bo mapa nie jest wygenerowana, a juz multum graczy uzywa kilka razy teleportu aby znalezc cos cennego.
podczas tworzenia nowej surowcowej uruchamia sie skrypt ktory generuje chunki na mapie w okreslonym obszarze, ale zatrzymuje sie gdy serwer jest zlagowany.
przykladowo, gdy uzywacie tych teleportow od godziny 3 kiedy jest powiadomienie o nowej surowcowej, to lagi potrafia byc przez godzine, a gdybyscie poczekali 5min po informacji, ze nowa mapa zostala wygenerowana, to ona na tyle mialaby juz wygenerowanych chunkow przez skrypt, ze lagow by nie bylo.

dlatego nie moge zwiekszyc obszaru w ktorym dziala losowy teleport.
mapa jest ogromna i nawet w dniu resetu surowcowej udaje mi sie znalezc nietkniete wioski i inne rzeczy, ale to na kordach 2000+, bo po prostu graczom sie nie chce tam chodzic i wiekszosc skupia sie tylko na dzialaniu teleportu

czy reset pomógł by w ominięciu lagów po restarcie? Mam na myśli np zmiane surowcowej chwile przed restartem serwera. Nie wiem jak działa ale może reset wczytał by już załadowaną całą mapę surowcową. Czy to tak nie działa? :p
#6
(12-30-2022, 14:09)Chrobras napisał(a):
(12-30-2022, 08:44)Cichusek napisał(a): losowy tp dziala w promieniu 1500 blokow, surowcowa ma promien 4000 blokow, po prostu biomy sa tak duze.
jest to ustawione celowo aby nie bylo lagow, przy losowym tp jest wczytywana duza ilosc nowych chunkow, a jak sie chodzi po mapie, to stopniowo te chunki sa wczytywane i nie obciaza to tak serwera.

np. podczas resetu surowcowej w nocy sa ogromne lagi, bo mapa nie jest wygenerowana, a juz multum graczy uzywa kilka razy teleportu aby znalezc cos cennego.
podczas tworzenia nowej surowcowej uruchamia sie skrypt ktory generuje chunki na mapie w okreslonym obszarze, ale zatrzymuje sie gdy serwer jest zlagowany.
przykladowo, gdy uzywacie tych teleportow od godziny 3 kiedy jest powiadomienie o nowej surowcowej, to lagi potrafia byc przez godzine, a gdybyscie poczekali 5min po informacji, ze nowa mapa zostala wygenerowana, to ona na tyle mialaby juz wygenerowanych chunkow przez skrypt, ze lagow by nie bylo.

dlatego nie moge zwiekszyc obszaru w ktorym dziala losowy teleport.
mapa jest ogromna i nawet w dniu resetu surowcowej udaje mi sie znalezc nietkniete wioski i inne rzeczy, ale to na kordach 2000+, bo po prostu graczom sie nie chce tam chodzic i wiekszosc skupia sie tylko na dzialaniu teleportu

czy reset pomógł by w ominięciu lagów po restarcie? Mam na myśli np zmiane surowcowej chwile przed restartem serwera. Nie wiem jak działa ale może reset wczytał by już załadowaną całą mapę surowcową. Czy to tak nie działa? :p

to tak nie dziala, zeby nie bylo lagow przy tworzeniu nowej mapy, to musialbym miec wczesniej na dysku twardym zapisane kilka/kilkanascie wygenerowanych surowcowych i plugin by je kopiowal.

ale zeby bylo prosciej i mniej skomplikowanie, to plugin z listy seedow losuje jeden i tworzy nowy swiat, jak go stworzy to uruchamia sie inny plugin ktory generuje teren na mapie o srednicy 2000 blokow co mniej wiecej trwa 40min jak nic tego nie zatrzyma, ale jak tps serwera spadnie ponizej 19, to jest stopowane dopoki nie wzrosnie.
i chodzi tu o to, ze wystarczy poczekac kilka minut az troche tej surowcowej sie wygeneruje i wtedy losowy teleport przestanie lagowac, bo te pierwsze 1000 czy 1500 blokow dla generatora to kilka minut.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości