System mute
#1
Ok, na wstępie piszę to na propozycjach skyblock, bo to tutaj gra najwięcej osób.

Moją propozycją jest wprowadzenie zmiany w systemie działania pluginu, który odpowiada za mute'y. Już kilkanaście razy pisałam czy to do h3zquu czy do Boczka, jak jeszcze był, by dali mi unmute, bo automat wyłapał normalne słowa jako przekleństwa czy reklamę.

Przykłady z 2 minionych tygodni, za które dostałam mute'a:
*uRUCHAmiać, uRUCHAmiał

*ORGanizację narodów zjednoczonych

*Parlament uni EUropejskiej

*CO Miał zrobić? (nawiązanie do adresu URL stron(np. google.com))

W przypadku tych słów, które mają całkowicie naturalne brzmienie i znaczenie są zawarte fragmenty, które automat uznaje za reklamę albo wulgaryzm. A to jest bezsensowne. Zamiast robić coś takiego można by po prostu doprowadzać do sytuacji, w której automat ukrywa stwierdzenia, które mogą być niezgodne z regulaminem.

Przykład:
1. On miał coś uruchamiać.

2. On miał coś u*****miać.


Kwestia jest taka, że nie każdy używa błahego słownictwa, a to są tylko niektóre przykłady, za które dostałam mute'a. Być może jestem osobą choleryczną i zdolną do przeklinania, ale 3/4 moich mute'ów nie były spowodowane intencją złamania regulaminu. Jeszcze jakiś czas temu, kiedy serwer był na 1.16 to były takie sytuacje, gdzie dostawałam mute'a za używanie polskich znaków(oh, beach please...).
#2
no sa pewne problemy, system wyciszania stara sie wykryc wszelkie masci reklam, ale specjalnie bierze pod uwage kropki, spacje, specjalne znaki (niestety w tym polskie) itp, bo zazwyczaj jak ktos cos reklamuje to spotyka sie z czyms takim na innych serwerach i juz wie, ze zamiast napisac reklama.com, to pisze reklama com albo reklama. co m, reklama/com itp.
ino niestety nie napisze tego raz i wychodzi tylko bedzie tym spamowal 24/7 i uprzykrzal gre innym.

a te inne mute, to podobnie, z tym ze do slownika wulgaryzmow czasami dodaje jakis glowny czlon wyrazu zebym nie musial odmieniac go na wszystkie mozliwe sposoby.

bardzo dawno temu przeklenstwa zamienialo na smieszniejsze wypowiedzi np. motyla noga, niech to dunder swisnie, kurka wodna itp.
szybko to usunalem, bo gracze byli zdezorientowani i mysleli ze mieszam im w tym co pisza, w dodatku tu tez zdarzaly sie dziwne wypowiedzi gdzie w srodek slowa wklejalo jedno z tych wyrazen np. "uRUCHAmiać" zmienilo by na "uMOTYLA NOGAmiać" itp.


(10-27-2022, 16:11)BrunetteFoxy napisał(a): (oh, beach please...).

to nie plaza
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
Ale ja mam wrażenie że to zaczęło się robić wraz chyba z aktualizacją lub zmianą pluginu. Nie pamiętam dokładnie czy było to s2 na początku czy to jednak s1 był. Na pewno było to jeszcze w momencie kiedy dało się wysłać link do np imgura, a po zmianie gdzie zaczęło dawać "SPACJE" zamiast "KROPKI" chyba się pogorszyło z resztą.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości