Drop główek z graczy
#1
Hejka, wczoraj razem z dwójką graczy próbowałam dostać głowy, które według postu na stronie serwera mają szansę 15% na wypadnięcie z graczy. Problem pojawił się wtedy, gdy umierając jakieś 30 razy żadna głowa nie wypadła. Czy one wymagają jakichś specjalnych przygotowań? Normalnie zabijaliśmy się na pvp, więc nie rozumiem co mogło być problemem. 15% szansy to dużo więc na jakieś 10 razy powinna wypaść. A tymczasem ani moja, ani dwóch pozostałych graczy żadnej główki nie dostało.

Coś jest nie tak z pluginem od tego, czy to może jednak nasza wina?
#2
Za trzydziestym razem dalej masz 15% szans na to, że wypadnie. Każdy kolejny raz nie zwiększa szansy na wypadnięcie, główki lecą bardzo rzadko
#3
Nie zwiększa sie, ale ja tez biłem z 50 razy i nic nie wyleciało. Wiec nie chodzi że szansa się zwiększa tylko o to że trzeba mieć pecha żeby przy tylu zabójstwach nie trafić w to 15% i dlatego pytanie czy wszystko działa git.
#4
(10-22-2022, 12:57)KubaMar13 napisał(a): Za trzydziestym razem dalej masz 15% szans na to, że wypadnie. Każdy kolejny raz nie zwiększa szansy na wypadnięcie, główki lecą bardzo rzadko

Uczyć mnie praw kombinatoryki nie musisz, bo wiem jak to działa. Jednak niemożność trafienia w to 15% przy jakiś 30 próbach to już jest przegięcie. Bo jeśli masz 0,15 szans na główkę, bo masz 0,85 szans na brak główki. A teraz podnieś to do potęgi 30... To jest tak niemożliwe. Z dropem coś musi być nie tak, bo było nas łącznie trójka i żadnemu nie wypada, a już przedmioty z mobów, które mają szansę 5% i mniej jakoś potrafią wypadać częściej.
#5
przyznaje, glowki graczy nie chca dobrze dzialac.

zaczne od tego, ze jest zabezpieczenie przed farmieniem glowek.
glowke konkretnego gracza mozna zdobyc raz na 30min, niezaleznie kto go zabije, to jego glowa moze sie pojawic tylko raz w ciagu pol godziny.

no i jest 15% szansy na drop, podczas zabijania gracza jest losowana liczba w przedziale 1-100, jak wypadnie ponizej lub rowne liczbie 15, to wykonywane jest polecenie dropu glowki, ktore musi przejsc jeszcze 3 zapytania: czy wypadla z niego glowa przez ostatnie 30min, czy gracz ma premium, czy gracz ma custom skina, jak cos sie nie zgodzi to nic nie wypadnie.


a problem jest z systemem premium/nopremium/skin:

- aby nie bylo balaganu w glowach steve/alex sprawdzam czy gracz ma konto premium, jak ma, to powinna wypasc jego glowka ze skinem premki, ale niestety nie zawsze to dziala i nie wiem czemu, bo czasami fajnie laczy sie z api mojangu, a czasami nie, mimo ze nie wywala zadnych bledow.

- jezeli gracz nie ma premki, to sprawdzam czy ma ustawionego custom skina w lobby, jesli ma, to powinna dropnac glowka z tym skinem, no i to tez nie zawsze chce dzialac, bo czasami plugin od skinow (SkinsRestorer) pokazuje rozne glupoty np. ze gracz ma standardowy skin albo w ogole go nie odnajduje.

wiec ogolnie jakos dziala, ale nie za bardzo i nie widze mozliwosci naprawienia tych bledow.
najwieksze problemy wystepuja z tymi custom skinami, ktore moim zdaniem bylyby super na serwerze no-premium, gdyby lepiej dzialaly.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#6
A czy w ogóle jest potrzebny system zmiany skinów? Kiedyś to faktycznie miało znaczenie, a teraz ludzie wchodzą po prostu z domyślnym skinem, jeśli nie mają premium.
#7
(10-23-2022, 19:32)BrunetteFoxy napisał(a): A czy w ogóle jest potrzebny system zmiany skinów? Kiedyś to faktycznie miało znaczenie, a teraz ludzie wchodzą po prostu z domyślnym skinem, jeśli nie mają premium.

a to tego juz nie wiem, nie sprawdzam czy gracz ma premke czy nie, po prostu widze ze biega z jakims skinem.
jak bylo wiecej graczy to tych kont no-premium rzeczywiscie bylo sporo, teraz zostala garstka osob i wiekszosc ma chyba premium.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości