Ametysty i kwiaciarnia
#1
Witam!
Ostatnio budując swoją wyspę zauważyłam, że dosyć ciężko jest z niektórymi materiałami, głównie chodzi mi o materiały dekoracyjne. Moja propozycja wygląda następująco:

na wyspie ze sklepem można by zrobić kwiaciarnię. Kwiaciarnia byłaby miejscem, gdzie gracze za ustaloną cenę kupowaliby przedmioty dekoracyjne(kwiaty, winorośle, liście, ozdoby z biomu podziemnego). Jeśli na serwerze jest plugin od tradowania z villagerami można by właśnie użyć villagerów i ustalić cenę np. 1 sztabka złota - 3 tulipany.
Dodatkowo bezpośrednio do kwiaciarni prowadził by warp /kwiaciarnia.
Adekwatnie można by ustawić dużą cenę na przedmioty, które ze zwierząt wypadają najrzadziej. Np. small dripleaves wypadają bardzo rzadko i po zapytaniu się łącznie 5 osób, które mają bogatą ofertę sklepów zauważyłam, że nikt ich nie ma. Sama próbowałam je zdobyć, a łącznie godzinna męka z owcami spowodowała, że dostałam jedną sztukę...

Do kwiaciarni można by przenieść niektóre z ofert, które znajdują się w głównym sklepie/skupie, co dałoby więcej miejsca na przyszłe możliwe przedmioty Big Grin

Ostatnio spotkałam się z problemem, gdzie nie mogłam u nikogo znaleźć przedmiotów, które potrzebowałam do budowli, a kwiaciarnia rozwiązałaby problem. Nawet jeśli pluginu z villagerami nie ma, to można by zrobić po prostu admin shop z ustalonymi cenami. Wpłynęło by to na gospodarkę pomiędzy graczami, ale lekki spadek cen to raczej żaden problem.

-------------------
Drugą z moich propozycji jest zmiana dotycząca ametystów. Proponuję, by zwiększyć limit kiełkujących ametystów na wyspie z 5ciu do 7miu, przy zachowaniu ich ceny w sklepie. Żeby wyrównać trochę też dysproporcję proponuję zmniejszyć cenę ametyst shardów z 1$ za sztukę na 0.75$.
#2
kwiaciarnia ok, nie jest to głupi pomysł, to tylko kwiatki ;p
#3
Bardzo dobry i usprawniający pomysl
gracek gratis

https://imgur.com/a/Gkp8tKX
Kiedy rozumiesz, że życie nie ma sensu
   




#4
(10-15-2022, 11:38)h3zquu napisał(a): kwiaciarnia ok, nie jest to głupi pomysł, to tylko kwiatki ;p

ametystów nie da się zmienić w tym celu, żeby dłużej rosły, ponieważ w grze jest faktycznie te 5min rośnięcia (powinno co tick).

Nie chodzi tutaj do końca o to, by szybciej rosły, po prostu zazwyczaj w geodzie ametystowej tych kiełkujących bloków jest więcej niż 5. To też raczej kwestia dekoracyjna, niż zarobkowa, przy czym zaznaczyłam, że jeśli to jest problem, to można ceny za shardy zmniejszyć.
#5
(10-15-2022, 11:59)BrunetteFoxy napisał(a):
(10-15-2022, 11:38)h3zquu napisał(a): kwiaciarnia ok, nie jest to głupi pomysł, to tylko kwiatki ;p

ametystów nie da się zmienić w tym celu, żeby dłużej rosły, ponieważ w grze jest faktycznie te 5min rośnięcia (powinno co tick).

Nie chodzi tutaj do końca o to, by szybciej rosły, po prostu zazwyczaj w geodzie ametystowej tych kiełkujących bloków jest więcej niż 5. To też raczej kwestia dekoracyjna, niż zarobkowa, przy czym zaznaczyłam, że jeśli to jest problem, to można ceny za shardy zmniejszyć.
ja myślałem, że chodzi o czas wyrastania tego, niż o powiększenie limitu na wyspę xd.
to nie wiem, takie 50/50 dla mnie.
#6
Czemu nie, jestem za!
#7
kwiatki jak najbardziej za. Natomiast nie rozumiem ceny mchu. Blok dekoracyjny np u mnie w sklepie po 4.5 (jeden z najtańszych na serwerze) a wy dodajcie po 4$ ( XDDDDD ). Obecny drop z czego leciał wskazywał że cena 4$ jest ok ale w sprzedaży może u graczy a nie sklepie serwerowym. Jeżeli chcecie zostawić taką cenę to może ODBLOKUJECIE robienie mchu jak to jest z logiką minecrafta związane (ze stone itp) bo obecna cena w sklepie jest śmieszna dość. Może dodamy tam od razu ziemie po 4$?

Natomiast z ametystem jestem przeciwny. Sam w sklepie posiadam i sporo graczy również i ja na dobrą sprawę nie kojarzę, żeby to schodziło lub u kogoś w sklepie były braki tego. Obecnie uważam że całkiem okej to rośnie i jesteśmy w stanie coś zrobić z tym (z 5 jesteśmy w stanie zebrać 30 skupisk i ja po skopaniu ich miałem 67 bloków więc uważam że to jest odpowiednia ilość).
#8
(10-15-2022, 23:21)Chrobras napisał(a): kwiatki jak najbardziej za. Natomiast nie rozumiem ceny mchu. Blok dekoracyjny np u mnie w sklepie po 4.5 (jeden z najtańszych na serwerze) a wy dodajcie po 4$ ( XDDDDD ). Obecny drop z czego leciał wskazywał że cena 4$ jest ok ale w sprzedaży może u graczy a nie sklepie serwerowym. Jeżeli chcecie zostawić taką cenę to może ODBLOKUJECIE robienie mchu jak to jest z logiką minecrafta związane (ze stone itp) bo obecna cena w sklepie jest śmieszna dość. Może dodamy tam od razu ziemie po 4$?

Natomiast z ametystem jestem przeciwny. Sam w sklepie posiadam i sporo graczy również i ja na dobrą sprawę nie kojarzę, żeby to schodziło lub u kogoś w sklepie były braki tego. Obecnie uważam że całkiem okej to rośnie i jesteśmy w stanie coś zrobić z tym (z 5 jesteśmy w stanie zebrać 30 skupisk i ja po skopaniu ich miałem 67 bloków więc uważam że to jest odpowiednia ilość).

tez mi sie wydawalo ze 4$ to bardzo malo jak za taki blok! ale hezqu znalazl u graczy w sklepie po 3$, wiec tak dodalem.
nie da sie odblokowac ich rozmnazania, bo jak "rozmnozysz" blok mchu blisko krawedzi wyspy, to zniszczy rozne rzeczy u sasiada
[Obrazek: sygnaturka.png]
#9
no to h3zquu czekam na liste tych graczy co mieli po 3$ Big Grin

dzieciok h3zquu nie potrafił mi wymienić sklepów gdzie towar jest dostępny. So czekam na zmiane ceny. Proponuje 8$ Smile
#10
(10-16-2022, 13:18)Chrobras napisał(a): no to h3zquu czekam na liste tych graczy co mieli po 3$ Big Grin

dzieciok h3zquu nie potrafił mi wymienić sklepów gdzie towar jest dostępny. So czekam na zmiane ceny. Proponuje 8$ Smile
sam dzieciok jesteś.
cena zmieniona do 25$.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości