Nowy spawner.
#1
Dobra może i będzie że narzekam bo chciałem spanwer, dodaliście inny bo z tamtym problemy ale w propozycji której pisałem zamysł był całkowicie inny. 

Mianowicie: 
1. Spawner który będzie zmuszał graczy do biegania a nie stania przy expiarkach.

  • Płomyk był najlepszą opcją bo mob latający. Więc woda nie działa a wraz z nią expiarki. Dodany został spawner magm, który jest mobem którego można wsadzić do expiarki. Jeżeli już to może ustawić że respią się na jakiś netherowych blokach. Przy spawerze świń działa tak, że respią się one na trawie i musi być włączony spawn zwierząt na wyspie i nie zrespią się jak na trawie jest woda. Może wprowadzić właśnie takie utrudnienie jaki był zamysł, ale wiążę się to z zarobkiem ze spawnera większym od edków lub równym.


H3zquu pisał że "szczerze to ciezko je sie z wody spycha, w szczegolnosci te duze" no to prosze powiedzieć czy tu wygląda na to że wolno lecą: 
https://imgur.com/a/GPuNxdk


2. Drop - moim zamysłem przy płomykach było dodanie pałki z której by się tylko i wyłącznie zarabiało na /skup nic więcej. Nie oszukujmy się że na serwerze gra się tylko pod zarobek (80% osob tak robi) jeżeli ktoś tego nie wie to może pora pograć trochę i się przekonać.
  • Otrzymaliśmy moba z którego jest rozszerzony drop i na dobrą sprawę nie leci nic wartościowego. Część itemków (skreślonych) można sprzedać z resztą zostajemy i nic z nich nie zrobimy. 
    [Obrazek: PHCEgVe.png]

  • Dodatkowo z dropu do wywalenia powinny być butelki z expem (lecą z edków) + 30lvl to wartość 1.5$ więc po co pchać jeszcze expa w butelkach jak same magmy dają już sporo.

  • Łza ghasta w sumie fajna - potka regeneracji ale w sumie pvp na tym trybie? może kryształ endu? no ale po co tu XD


3. Cena - zamysł: drogi, dla vipów czysty zarobek. 
  • Cena 7500$ = edki = pigi. Początkowy myślałem że będzie fajnie, bo zobaczyłem większość itemków na skupie, lecz bijąc magmy przez godzinę na 2 spawnerach zarobiłem na skupie szalone 327.15$. Ile zarobimy na edkach? 5 razy tyle ( edit: przez 30min z perełek miałem 384$ z samych perełek)? Ile zarobimy na pigach? z 3 razy tyle? Więc jaki sens jest w tym że jest to beznadziejny pod względem zarobków/dropu. Każdy inny mobek jest warty swoje ceny bo wnosi jakieś itemki które się przydają grając natomiast z magm nie dostajemy nic. Więc dlaczego spawner kosztuje 7500$ jak nic nie wnosi - ani zarobki ani drop.
Rozwiązanie według mnie najlepsze:
  • podwyższenie cen na skupie itenków co najmniej razy 2 (pomijając redstone) i zostawienie jak jest.

  • zmienienie na respienie się ich na powierzchniach netherowych bloków + ceny na skupie obecnego dropu razy 3.

I nie, rozwiązaniem nie będzie znerfienie innych spawnerów. Jeżeli coś zrobicie takiego zniechęcicie stałych graczy. (nie mówię tu o jakiś zmianach typu edki bije woda czy ich nie bije itp) 

Podsumowanie:
Fajnie że dodany został nowy spawner natomiast ustawiony jest tak, że nic to nie zmienia. Po co robić zmiany które nic nie wnoszą?
Zaraz powiecie że ja to tylko narzekam, ale nie uznaje pół środków. Jeżeli chcecie coś zrobić to róbcie dobrze. Możecie pisać na forum co planujecie i podać przykłady i zrobić dyskusje co powinno być inaczej żeby graczom się lepiej grało. Zrobić jakiś serwer testowy na 5 osób gdzie zaprosicie graczy do przetestowania i poznania opinii. Sieć ma stałych graczy którzy wbijają nawet napisać "aha sieć dalej umiera" wykorzystajcie to że wbijają i macie dodatkowe osoby które można wykorzystać i poznać ich opinie do zmian.

Jak zwykle zachęcam do stworzenia dyskusji na dole i opinii innych graczy na temat spawnerów i co by chcieli w nich pozmieniać.
#2
Pomysł ze spawnerem fajny, bo coś nowego jednakże drop z tego moba woła o pomstę do nieba. Trzeba się napracować żeby cokolwiek zarobić. Połowa dropu nadaje się do śmietnika. Mógłby to być spawner VIP ale muszą być podniesione ceny w skupie.
#3
Jestem jak najbardziej za bo mimo że nie mam to jak słyszę opinie innych o tym spawnerze płakać mi się chce jak już nie chcecie robić wielkich zmian dodajcie do tego pałki blaze i łzę ghasta dajcie na skup może tak 40/60$ za sztukę
Jestem Aniołem Ciemności 
#4
zapomniałem odpowiedzieć.
zmieniliśmy ceny w skupie na takie, aby graczy korzystających z magm delikatnie uszczęśliwić. zmiany to m. in zamiana kremu magmowego na blok magmy za 4$, podwyższenie cen:
- sfermentowanego oka (0.80$ obecnie),
- szlam usunęliśmy z endermanów oraz w skupie podwyższyliśmy do 2$.
- blaze powder (8$ obecnie).
dodaliśmy zarówno do dropu jak i do skupu:
- bloki kości (0.45$)
- łza ghasta (15$)
- z dropu usunięto butelkę z exepm, a jack of lantern zastąpiono zwykłą dynią.

w spawnerze nie da się zrobić czegoś takiego, że respią się na danym bloku, dlatego takie zmiany muszą wystarczyć.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości