rewolucja w spawnowaniu mobów
#1
Więc wychodzę z propozycją dodania na serwer pluginu do stakowania się mobów.
Obecnie spawnery działają miej więcej na zasadzie spawnowania 5 mobów i po osiągnięciu danej ich ilość przestają się pojawiać. Dlatego proponuje dodać stakowanie sie mobów, natomiast bez zwierząt (przy stackowaniu nie da się ich rozmnażać).
No więc myślę, że jest to dość fajny pomysł ponieważ:
- ograniczy to w pewnym stopniu wykorzystanie serwera zgodne z zasada mniej mobów mniej lagów xDD 
- gracze którzy korzystają z expiarek np u innych będą mieli trochę płynniejszą rozgrywkę (np. ja mam obok swojej AFK może wejść do niej na 3 min zminimalizować minecrafta wyszukać i włączyć np jakąś playliste wraca i ma już nie jak jest obecnie np 5 mobów tylko zestakowane ich 50 i może bić).

Plugin przykładowy:
https://www.spigotmc.org/resources/stack...ice.29999/
#2
stackowanie mobów nie zawsze działa poprawnie. pamiętam, że kiedyś na innym serwerze nie działało to poprawnie, np. drop był mniejszy mimo zestackowanych 6 krów, po zabiciu zestackowanego moba on znikał itp. nie wiem jak w przypadku tego, ale pewnie też z nim nie będzie kolorowo, przynajmniej ja tak zakładam.

też nie do końca wiem, czy jestem za czy nie jestem za, gdyż ma to swoje plusy i minusy. fakt, doda coś świeżego, ale czy znacznie nie ułatwi gry? no nie wiem, mam mieszane uczucia.

i ogólnie tu cię zmartwię, ale rozmnażać moby da się przy stackowaniu, nie wiem gdzie to wyczytałeś, czy w ogóle sprawdzałeś jak działa ta wtyczka. tylko np. z żółwiami dziwnie to działa - pojawiają się małe żółwie, zamiast tworzenia się ich jajek na piasku.
#3
ten limit mobow przy spawnerach jest celowo ustawiony zeby nie bylo ich zbyt duzo, przy stackowaniu pojdziesz sobie afk i jak wrocisz to bedziesz mial np. 50 mobow w jednym, czego bym nie chcial.

a to czy sie buguje, to nie wiem, nie bawilem sie tym.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#4
Cytat:czy w ogóle sprawdzałeś jak działa ta wtyczka
Pluginu nie sprawdzałem, nie bawię się w jave xDD sprawdzałem config i było tam cos odnośnie dropów itemków i ich ilości. Wysłałem ogólnie tylko przykładowy plugin a znając życie jest jest parę innych.

Cytat:i ogólnie tu cię zmartwię, ale rozmnażać moby da się przy stackowaniu
no ogólnie czytałem w jakimś temacie, ale jak działa normalnie to i tak jestem za wyłączeniem stakowania zwierząt bo cześć z nich ma walor estetyczny.


Cytat:ten limit mobow przy spawnerach jest celowo ustawiony zeby nie bylo ich zbyt duzo, przy stackowaniu pojdziesz sobie afk i jak wrocisz to bedziesz mial np. 50 mobow w jednym, czego bym nie chcial.
Wiem że celowo jest ustawione. Natomiast uważam że fajnie by było dodać coś takiego. Jak h3zquu pisał są plusy i minusy, ja uważam że było by to coś co graczom by się spodobało :Smile W konfiguracji pliku jest ustalony maksymalna ilość w staku (fakt faktem nie wiem co działo by się później XDDD).
#5
(06-28-2022, 21:43)Chrobras napisał(a):
Cytat:czy w ogóle sprawdzałeś jak działa ta wtyczka
Pluginu nie sprawdzałem, nie bawię się w jave xDD sprawdzałem config i było tam cos odnośnie dropów itemków i ich ilości. Wysłałem ogólnie tylko przykładowy plugin a znając życie jest jest parę innych.

Cytat:i ogólnie tu cię zmartwię, ale rozmnażać moby da się przy stackowaniu
no ogólnie czytałem w jakimś temacie, ale jak działa normalnie to i tak jestem za wyłączeniem stakowania zwierząt bo cześć z nich ma walor estetyczny.


Cytat:ten limit mobow przy spawnerach jest celowo ustawiony zeby nie bylo ich zbyt duzo, przy stackowaniu pojdziesz sobie afk i jak wrocisz to bedziesz mial np. 50 mobow w jednym, czego bym nie chcial.
Wiem że celowo jest ustawione. Natomiast uważam że fajnie by było dodać coś takiego. Jak h3zquu pisał są plusy i minusy, ja uważam że było by to coś co graczom by się spodobało :Smile W konfiguracji pliku jest ustalony maksymalna ilość w staku (fakt faktem nie wiem co działo by się później XDDD).
wystarczy ze na takim aternosie zainstalujesz, wgrasz i skonfigurujesz, nie jest to az takie trudne. 

bylbym za, jezeli w 1 mobie mogloby byc tylko 5-10 mobow, by z ich iloscia nie przesadzac, a jezeli robimy juz stackowanie AGRESYWNYCH mobow, to zwierzeta tez by wypadalo, choc wiem ze to glupie ale no coz.
#6
Tak myślę teraz o tym i w sumie dodanie tego pluginu to nie do końca ułatwienie. Czemu? Ponieważ istnieje coś takiego jak szerokie ostrze na mieczu więc ja na raz jak są dajmy na to w miejscu 2 na 2 mam 20 mobów i uderzając teraz je to jakby zabijam ich 20 na raz. Przy stakowaniu ich przy 7 różnych mobach w jednym momencie zabijemy ich 7 bo zabijemy po jednym mobie ze staka. Nie wiem czy się mylę czy nie. Więc na dobrą sprawę nawet jak będzie ich w staku 200 to i tak będzie się biło je wolniej niż jest obecnie. Więc sam do końca w tym momencie sie zastanawiam czy to nie będzie za DUŻE utrudnienie :x

Ogólnie to ustawienie w staku max 10 to spowoduje że będzie powstawał kolejny stak tego moba więc z automatu zrobi się +1 stak do przytoczonego wyżej przykładu. Im więcej mobów w staku tym ciężej będzie się zabijać. Jedyna różnica w tym to płynność bicia ale uważam że i tak nie będzie ona przy np bicu 2 rodzajów mobów spowoduje że o wiele WOLNIEJ będzie się je bić.

Stakowanie było by przydatne jeżeli było by tych mobów 7 rodzajów ale obecnie na serwerze to bez sensu bo lejki i skrzynki w takim małym limicie jak obecnie będą się zapychać szybko bo w skrzyni będziemy mieć z 50 rożnych itemków ale po jednej sztuce.

Podsumowując teraz uważam że było by to obecnie zbyt duże UTRUDNIENIE, chyba ze ustawiło by się ze może ich być faktycznie po 5 w staku i by było takich staków z 12 tylko dzięki płynności wyszło by to na minimalny plus. A przy większej ilości w staku traci to sen chyba że usunęło by się limit lejków dzięki czemu faktycznie można by było bić 7 rodzajów mobów ale podejrzewam, że sortownie powstawały by takie jak na starym s1.
#7
uważam że pomysł bez sensu i temat do zamknięcia XD


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości