*SkyLand*
#1
Witam.


Jak wiemy - SkyLand stracił swoją dawność tętniącą życiem po 700-800 graczy. Ogólnie to sporo problemów przyczyniło się do tego, że gracze opuścili nasz serwer.


1. Pvp pistolety - Nie ma co... ten tryb był od kilku lat brutalnie niszczony przez graczy latających ze snajperkami po mapie.

Już od dawna pojawiało się mase wątków, by usunąć snajperkę ze sklepu lub ja znerfić.

Gracze byli poirytowani tym.

Jeszcze pamiętam jak na pistoletach grało 6 tabeli graczy, większość latała ze snajperkami, gracze bez snajperek nie mieli żadnych szans walcząc przeciwko grupie doświadczonych snajperzy, którzy tylko z jednej broni potrafili się bić.

Krytykowano ich...

Przez ten problem właśnie pistolety utracili graczy, którzy mieli tego dość.

Do dzisiaj ten problem nie został rozwiązany. Dlaczego? 

2. Classic - Powrót starego spawnu (z 2014 roku). Może nie jest to aż taki problem, ale powiem tak - ten spawn miał w sobie coś, co pokochali praktycznie wszyscy gracze. Ten klimat był nie do opisania, wszyscy tam siedzieli 24/7 na mini pvp i big pvp. Jeszcze przedwczoraj rozpoczęła się dyskusja na Classicu, gracze pisali o tym spawnie, nawet pytali się mnie na priv, czy pamiętam ten spawn.
Wszyscy twierdzili, że to były super-czasy.
Nawet mój kumpel który grał w 2014, zakończył grę w 2017, tylko dlatego że w 2017 wszedł nowy spawn (poprzedni od obecnego), powiedział, że tamten spawn musi wrócić, no i zakończył karierę.
Wiecie co jest najdziwniejsze? Odkąd wszedł nowy spawn, na classicu zaczęła spadać ilość graczy... W ten dzień masa graczy skarżyła się na pogorszenie spawnu. Jeszcze w 2017 roku pojawiały się wątki zeby przywrócono, lecz Cichy twierdził, że ten spawn to taka "epoka drewna", ale gracze mieli inne zdanie.

h3zquu nie chcę ci obrażać twojej roboty obecnego spawnu, ale ten spawn poprostu jest brzydki, nie pasuje to do classica, tylko do jakiegoś adventure albo czego innego.

Powrót do starego spawnu na Classicu napewno nie zaszkodzi, a przyniesie korzyści, będą wystawiane pozytywne opinie na jego temat, że ten najlepszy spawn powrócił i być może przyciągnie to więcej graczy...

3. Prison - powrót trybu i nowa edycja.
Usunięcie Prisona nie przyniosło żadnych korzyści, gracze, którzy tam grali - odeszli i tu znowu SkyLand traci...
Co zaszkodzi przywrócenie trybu? Gracze wrócą i będą grać, bo będą mieli po co.

4. Ekipa forum - Nie oszukujmy się, ale brak aktywności ze strony administracji nie był pozytywną rzeczą. Gram tu od końca 2012 roku i kiedy widziałem na serwerze jakiegoś aktywnego admina, to było to raz na ruski rok.
Chociażby podam jednego znanego nam już zasłużonego co robił, gdy został pomocnikiem... Gracze masowo skarżyli się na niego, że rozdaje bany "za nic" i faktycznie większość banów była niewiadomo za co,  gracze dostawali bany na kilka dni chociażby za napisanie "hub gub", nie raz zdarzało się jak niektórzy dostawali bana za cheaty, tylko dlatego, że zabili Huba na pvp. Sam byłem tego świadkiem, oraz ofiarą. Wtedy tylko Hub był pomocnikiem, a Cichy rzadko był aktywny. Na serwerze panowało bezkrólewie i chaos, dopóki Tails nie dostał pomocnika. Przez to SkyLand stracił bardzo dużo graczy, ludzie pisali, że nie będą tu grać, a niektórzy obawiali się bana za nic. Jeszcze w 2017 roku przeprowadziłem test pytając graczy jaka jest ich opinia na ten temat... okazało się, że około 60 graczy przestało grać z tego powodu.

Jeśli chodzi obecnie o ciebie Cichy to nie chcę cię denerwować, ale ostatnio jesteś praktycznie nie aktywny, nie odpisujesz na żadne wątki czy wiadomości prywatne. Gracze zaczynają sie niecierpliwić i zadają sobie pytanie gdzie jest admin?

To na tyle z mojej strony, mam nadzieję, że coś z tego będzie, bo jest jeszcze szansa, żeby wskrzesić Skyland.

Dzięki.
#2
Zaden z powyzej wymienionych "problemow" nie przyczynil sie do spadku liczby graczy.

1. snajperka to bron typu 1shot1kill, wystarczylo po prostu podejmowac walke na rogach budowli albo gdzies, gdzie trzeba bylo sie zblizyc z ta snajperka, wtedy i mieczem mozna bylo zatluc takiego snajpera, pistolet tylko spowalnial. Gdyby polaczyc shotgun ktory prawie tak samo OP (brakowalo mu dystansu, ale w koncu to shotgun) z ta strategia to mogles sobie zabijac kazdego jak tylko chciales . Jak ktos tak nie umial, to po prostu byl slaby w ten tryb gry. Tam, gdzie sa zwyciezcy, zawsze beda i przegrani, w koncu to PvP, rywalizacja.

2. spawn to juz kwestia gustu, a o nim sie nie dyskutuje. wyglad spawnu na ktorym i tak nie mozesz nic robic w ZADEN sposob nie wplynal na rozgrywke. ludziom nie chodzilo o dawnego spawna, chodzilo im o to, ze kiedys bylo lepiej, jak zycie bylo beztroskie i pozbawione obowiazkow ktore powoli sa na nas zrzucane przy wchodzeniu w doroslosc xd. Jesli ci taki spawn nie odpowiada, smialo, zbuduj wlasny i przeslij, moze cos z tego bedzie, chociaz calkiem niedawno wgrano obecny. 

3. prisonowi brakowalo po prostu czegos, co zatrzyma gracza na dluzej. Poza tym to tryb z jakims celem, po wyjsciu na wolnosc gracze nie mieli co robic, nie dalo sie z tego zrobic drugiego classica zdobywajac kase i budujac sobie na dzialkach. Tak nie bylo tylko na skylandzie, wiekszosc trybow "Jail" taka jest. Te ktore nie sa, maja wiecej rozrywek albo chociazby dluzsza droge na wolnosc. Rozgrywka takze byla monotonna - ciagle musiales kopac na malym sektorze z kilkoma innymi graczami ktorzy ci podkradali surowce, liczba graczy przed usunieciem to 10 nie przekraczala, pikus w porownaniu do ostatnich lat



4. mysle, ze admini nie musza byc na serwerze 24/7 by pelnic swoj obowiazek, oni tez maja wlasne zycie (poza jednym ktory ciagle gra w jakies ligi i woty).
Co do Huba, to pierwsze slysze, jesli byl problem to czemu nie skladaliscie na niego skarg na pw cichego tylko gadaliscie miedzy soba? nie zeby cos, ale ta liczba graczy ktorzy odeszli (o ile w ogole tak bylo) jest wyciagnieta z dupy xd


Spadek liczby graczy na serwerze to kwestia aktualizacji i reklam. wlasciciel nigdy nie chcial sie reklamowac bo kiedys stwierdzil ze inne serwery moga robic to samo i to byloby niefajne, jest dosyc milym czlowiekiem, ale kiedys ktos musial to wykorzystac, to nie jest juz 2012 i ludzie nie wchodza na losowy serwer z polskiej listy tylko na te reklamowane, popularne. Tylko niektorzy beda wracac z sentymentu, ale takich jest malo. cichy chcial zachowac "klasyczny" klimat tego serwera, wiec nie robil z niego drugiego hypi**la

czas sie z tym pogodzic
#3
uhh.. tyle argumentow ze nie wiem od czego zaczac

1. Pistolety przeszly nowa edycje i coz poradze, przez 2 miesiace pewna grupa graczy pisala do innych jak to tryb zepsuto, jak to tam zle, gdzie te osoby nawet nie wbily pograc chwile. ta edycja mogla byc ok, ale coz poradzic moge na to... A snajperka nie jest tak mocna jak kiedys, wiec cieszy mnie argument ze nic z tym nie zrobilismy, gg.

2. Nie wiem co ma wyglad do gry. Grasz glownie na surowcowej/netherze dzialkach i pvp, na skupie sellasz itemy. A osoby, ktore odchodza przez zmiane wygladu jest po prostu smieszne, bo nie wiem, gameplay tym psujemy? Przez odnowienia? Pewien etap zostal zakonczony ze spawnem z 2014, nie wrocimy do niego i tyle w temacie.
//edit: moze zle skomentowalem to do gry, ale bardziej mi chodzilo o to, co shazorenowi.

Slyszalem wiele opini na ten temat, ale jestem przeciwko temu, ze bardziej nadaje sie do adventure, ktory odbiega klimatem przez PROSTOSC na spawnie, tutaj sie rozbudowalem na full, wiekszosc osob byla zadowolona, ale nie kazdemu dogodze i kazdy ma swoje gusta. Cichemu sie spodobal, wiec go wgral i ja problemu nie widze. Chciano wieksze pvp? To je dostano, wymieniarki out? Dostano, NOWOSCI NA TRYBIE? Dostano, wiec ten... A opinia innych mnie nie rusza, ale myslenie zeby odchodzic przez zmiane spawnu jest hitem, nie bede tego ukrywal xD

3. Prison wrocilby w nowszej odslonie, jezeli delikatnie zwiekszy sie liczba graczy, albo wyblagamy cichego, zeby zrobil nowy...

4. Od razu odpowiem na zaczepke na siebie (dziekuje ci sharozen), mam tez swoje prywatne zycie, a na serwerze staram sie byc tyle, ile moge. Obecnie moze i sa 2 osoby w ekipie, ale nie widze na razie problemu w tym. Bylem wczoraj, ale nie musimy byc widoczni na serwerze, to samo z innymi wiec jezeli jestesmy raz na ruski rok, to ruski rok to dzien? Woah

//edit: Huba nie ma od dawna w administracji, czasy sie zmienily. Jezeli te osoby maja bana, niech napisza na forum czy to na dc prosbe o unbana. Mysle, ze po takim czasie co niektorym mozna taka kare sciagnac.

Niestety musze zgodzic sie z shazorenem, ze brakuje reklamy... ale to zalezy od cichego, a my chcemy dobrze.
#4
no niestety

ja tylko mogę opowiedziec o tym co skłoniło mnie do zakonczenia gry na serwerze jak i same klocki, bo chcąc nie chcąc jest to serwer do ktorego wracałem dosc często oraz jak i do samej gry. zaczalem gre majac lat 13, skończyłem majac lat 21, wiecie co sie zmienilo w gameplayu na trybach ktore tu byly najpopularniejsze? NIC! czy dodawanie minigierek do trybow to zmienia? w sumie tez nie. wiec w sumie serwer jaki zastalalem, nie zmienił sie, jedyne co sie zmienilo dla mnie to nowa surowcowa, spawn, wersja, i tyle. tryby same w sobie tez. nie wymagają niczego specjalnego od siebie. nie ma trudnosci, nie ma urozmaiceń, jedynym urozmaiceniem na serwerze sa jakies minigierki które sa zeby było cos nowego, aby był chwilowy hype i główki xd ktore sb na dzialce można postawić, szok. a eventy? jakie eventy chlopie, dostaniesz cobla ewentualnie ksiazke i siema.

co do pistoletów, raczej dużo przytaczac nie musze, zmiana dosyc świeża, i niestety tragiczna. wiecie co jest najgorsze? ze my gracze dowiedzielismy sie o pluginie na samym starcie trybu, mimo ze edycja byla zapowiada pare miesiecy wczesniej, bo jakbyśmy mieli dostep dostęp do serwera chociaz na 1 dzien tydzien przed startem, to mozna by było spróbować zatrzymać ten syf co mamy teraz.

i to nie jest tak ze to tylko o zmianach na pistoletach sie dowiadujesz sie po czasie, tak jest z każdą mniejsza zmianą, jak na przyklad dzialanie hopperow na classicu, jakby ktos sie na forum nie spytał albo wątku nie napisał, i nie dostal odpowiedzi po kilku dniach, to bysmy w ogole o tym nie wiedzieli. to dosyc zle. świadczy o komunikacji admina z graczami, choc teraz to pewnie wiekszosc wątków czeka na odpowiedź mase czasu.

mogbym wymiec tu pewnie cos jeszcze ale dam sb spokoj, predzej perma znowu tu wyrwę

co do samej reklamy to powiedzmy sb szczerze, zareklamowalby ktos komus serwer ktory leci na dno, na plikach z 2k12, z wlascicielem ktoremu cielzko zoorganizowac czas na cokolwiek, z antycheatem ktory badziej przeszkadza? no ja bym nie polecił tego nikomu.

Wracalem tu glownie z sentymentu, ale no ile mozna sie tego trzymac i udawac ze jest super jak nie jest. jak juz chcecie dzialac cos, to na nowo, nie pojedyncze tryby, a caly serwer postawic od zera, tak to widze. jak juz działać to porządnie. prawdopodobnie tak sie nie stanie, ale no cóż,

pewnie to juz moj ostatni post na tym forum. jak tu sie nic nie zmieni to polecam sobie odpuścić dalsza walke o lepszy serwerek, albo po prostu znalesc sb inny
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
#5
(09-14-2021, 05:46)CruQ napisał(a): no niestety

ja tylko mogę opowiedziec o tym co skłoniło mnie do zakonczenia gry na serwerze jak i same klocki, bo chcąc nie chcąc jest to serwer do ktorego wracałem dosc często oraz jak i do samej gry. zaczalem gre majac lat 13, skończyłem majac lat 21, wiecie co sie zmienilo w gameplayu na trybach ktore tu byly najpopularniejsze? NIC! czy dodawanie minigierek do trybow to zmienia? w sumie tez nie. wiec w sumie serwer jaki zastalalem, nie zmienił sie, jedyne co sie zmienilo dla mnie to nowa surowcowa, spawn, wersja, i tyle. tryby same w sobie tez. nie wymagają niczego specjalnego od siebie. nie ma trudnosci, nie ma urozmaiceń, jedynym urozmaiceniem na serwerze sa jakies minigierki które sa zeby było cos nowego, aby był chwilowy hype i główki xd ktore sb na dzialce można postawić, szok. a eventy? jakie eventy chlopie, dostaniesz cobla ewentualnie ksiazke i siema.

co do pistoletów, raczej dużo przytaczac nie musze, zmiana dosyc świeża, i niestety tragiczna. wiecie co jest najgorsze? ze my gracze   dowiedzielismy sie o pluginie na samym starcie trybu, mimo ze edycja byla zapowiada pare miesiecy wczesniej, bo jakbyśmy mieli dostep dostęp do serwera chociaz na 1 dzien tydzien przed startem, to mozna by było spróbować zatrzymać ten syf co mamy teraz.

i to nie jest tak ze to tylko o zmianach na pistoletach sie dowiadujesz sie po czasie, tak jest z każdą mniejsza zmianą, jak na przyklad dzialanie hopperow na classicu, jakby ktos sie na forum nie spytał albo wątku nie napisał, i nie dostal odpowiedzi po kilku dniach, to bysmy w ogole o tym nie wiedzieli. to dosyc zle. świadczy o komunikacji admina z graczami, choc teraz to pewnie wiekszosc wątków czeka na odpowiedź mase czasu.

mogbym wymiec tu pewnie cos jeszcze ale dam sb spokoj, predzej perma znowu tu wyrwę

co do samej reklamy to powiedzmy sb szczerze, zareklamowalby ktos komus serwer ktory leci na dno, na plikach z 2k12, z wlascicielem ktoremu cielzko zoorganizowac czas na cokolwiek, z antycheatem ktory badziej przeszkadza? no ja bym nie polecił tego nikomu.

Wracalem tu glownie z sentymentu, ale no ile mozna sie tego trzymac i udawac ze jest super jak nie jest. jak juz chcecie dzialac cos, to na nowo, nie pojedyncze tryby, a caly serwer postawic od zera, tak to widze. jak juz działać to porządnie. prawdopodobnie tak sie nie stanie, ale no cóż,

pewnie to juz moj ostatni post na tym forum. jak tu sie nic nie zmieni to polecam sobie odpuścić dalsza walke o lepszy serwerek, albo po prostu znalesc sb inny

ale na kilku nowych trybach, ktore wprowadzalem w tym czasie to oczywiscie nikt nie chcial grac i nawet o tym nie wspomni np. 1vs1, mini gry, skygrid itp, a jak cokolwiek zmienialem na trybach typu classic, skyblock, prison, to oczywiscie wszyscy byli na wielkie nie, nawet jakbym diamenty rozdawal, wiec co sie dziwic, ze nie zmienialem rozgrywki, tylko wprowadzalem jedynie dodatki. 

adv i sky2 zostaly otwarte poltora roku temu, a pvp na poczatku tego roku, i mimo ze ma zupelnie nowe bronie, to wy dalej o tej swojej snajperce i nie wprowadzaniu niczego nowego. 

a sam serwer byl reklamowany na roznych forach zwiazanych z tematyka minecrafta, listach serwerow w ktorych oplacalem reklamy, w google i na youtubowych filmach, ktore sami chcieliscie nagrywac. 

jak widac kazdy z was ma swoje zdanie, niektorzy tez sami sobie zaprzeczacie, ale szczerze mowiac to nie wiem po co powstal ten temat skoro niczego w nim nie znajduje poza zwykla krytyka, wiec pozwole go sobie zamknac, bo nie jest ona mi potrzebna do szczescia. 

obecnie skupiam sie na rozwijaniu adv i sky2 i jezeli ktos twierdzi, ze nic nie robie, to sie grubo myli.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości