Szmaragady.
#11
(08-26-2021, 14:02)Chrobras napisał(a):
Cytat:to skoro ma okazywac bogactwo, to czemu ludzie nie maja tak blokow diax? BO SA BIEDNI, ta propozycja jest skierowana do graczy ktorych stan na taka przyjemnosc, i niech maja cos z tej kasy
Skoro są biedni jak nie mają diax to szmaragdów tym bardziej nie będą mieć. 


A co do samej propozycji to jestem przeciwny. Na s1 też kiedyś szmaragdów nikt nie używał i trafił się taki koxuseba co później kupował i sobie podłogę z nich robił. Szmaragdy tym "biedniejszym" nie są do niczego potrzebne, nie da się z nich mieczyka czy czegoś zrobić tylko dekoracja. Może kiedyś trafi się jakiś koxuseba v2 na s2 Big Grin  

A co do 
Cytat:bo nikt ich nie chce kupować więc nic się nie stanie jeśli też będą w sklepie

to wystaw po 100$ za jednego to ja odkupie :Smile Itemek jest w miarę nowy i nie ma dokładnej ceny ustalonej :p
ps. Skup zrobiłem u siebie po 100$ :p

Serio 100$? Jak lucky blok 400$ nieopłacalne Smile
Popełniłem samobójstwo, nie żyję.
#12
ja mogę to określić w sumie tak, bo wasz argument że musi być unikalny ma taki sens, że go nie ma, jeżeli chcecie to kupować po 100$ od każdego. na prawdę, zastanówcie się, co wy chcecie zrobić xDDD. chcecie z unikalnego przedmiotu zrobić skup o wartości sztabek netherytu, które są dostępne z mobów...

a co do tematu - nawet jakby cena miała wynosić 5000$ to nic by się nie stało, bo jeżeli ma się odrobine szczęścia to i z luckyblocka o wartości 400$ ci poleci... ale z drugiej strony to i tak nie wiem po co, ale ok...
#13
No jak chcą do sklepu to po 5k, ale i tak nikt tego nie kupi. Poza tym zabijaka pisał początkowo o rudach a poźniej to nie wiem o czym. ale cena 200-300 jaką zaproponował to:
a) Jak za rude śmieszna - lecą max 4 szmaragdy więc nie wiem czemu bawi go 100$ w skupie szmaragdu jednego :p 
b) Za jeden szmaragd 200-300 w sklepie serwerowym to gracz po ile musi dać? XD logiczne że mniej, więc w sklepie u gracza pewnie by było to 150 lub mniej xD a dalej cena 100$ w skupie go śmieszy. 

A poza tym uważam że jest dobrze tak jak jest. A jeśli cena Cię śmieszy to zrób sklep i czekaj aż ktoś będzie chciał kupić. Tylko pamiętaj cena nie większa niż 200$ XD 

Cytat:jeżeli chcecie to kupować po 100$ od każdego. na prawdę, zastanówcie się, co wy chcecie zrobić xDDD.
Jak będę chciał to zrobię skup po 1$ i jak ktoś skupi to jego sprawa. 


Poza tym to trochę tak jak ty h3zquu buntowałeś się o trójząb jak pisałem żeby dodać z małą szansą do utopców z których właśnie to powinno lecieć i taka jest ogólna logika w mc. Może też dodać w takim razie trójząb za 200$ (chociaż to i tak za dużo) w sklepie. A w sumie jest on mniej przydatny niż te bloki, bo bloki przynajmniej ładnie wyglądają a trójzębem to jeszcze nie widziałem żeby ktoś np moby bił xD
#14
Z racji iż jeszcze zależy mi na tym trybie, to będę szedł w zaparte.

(08-26-2021, 17:29)Zabijaka napisał(a): Serio 100$? Jak lucky blok 400$ nieopłacalne Smile

Przecież to od Ciebie zależy co zrobisz z tymi szmaragdami - czy to sprzedasz mu za 100$, czy schowasz do skrzyni, czy wystawisz za 5k$. Nikt Ciebie do niczego nie przymusza.
Wydaje mi się, że założeniem luckyblocka jest to, że raz Ci się poszczęści, a drugim razem poleci syf - prawda?


(08-26-2021, 18:02)h3zquu napisał(a): ja mogę to określić w sumie tak, bo wasz argument że musi być unikalny ma taki sens, że go nie ma, jeżeli chcecie to kupować po 100$ od każdego. na prawdę, zastanówcie się, co wy chcecie zrobić xDDD. chcecie z unikalnego przedmiotu zrobić skup o wartości sztabek netherytu, które są dostępne z mobów...
Ja mogę określić w sumie tak, że brzmi to trochę jak argument zbulwersowanego dwunastolatka któremu coś nie pasuje, bo tak. Bez urazy.
Nie widziałem kogoś kto by skupował sztabki netherytu po 100$/szt. - z tego co widzę po kilku sklepach, jej cena utrzymuje się jeszcze w granicach 300-400$, ale z biegiem czasu cena zacznie spadać (sam zaraz obniżę), bo nikt już tego syfu nie kupuje. 
A nawet jeśli po 100$, to co z tego? Cóż, jedni z lewa patrzą, komentują i krytykują to co masz na talerzu, a drudzy wyzywają za ustalanie ceny na nieregulowanym rynku ¯\_(ツ)_/¯


W interesie skupującego jest to by otrzymać za towar jak najwięcej. Jeden będzie skupował za 100$, a drugi za 250$ - tak właśnie działa wolny rynek  Wink
[Obrazek: 4ssT1Yg.jpg]



(08-26-2021, 18:02)h3zquu napisał(a): na prawdę, zastanówcie się, co wy chcecie zrobić xDDD.

Co chcemy zrobić?
W takim razie od nowa - chcemy aby szmaragd był towarem luksusowym, nie dla bogactwa - a dla luksusu!
Co mi po tym, że wyłożę sobie ścianę z diamentów (które tanie nie są), skoro mogę je mieć na wyciągnięcie ręki, bo mnie stać, a ich ilość jest dosyć duża?
Kasy mam jak lodu, stać mnie nawet na szmaragdy po 1k$, ale sęk w tym, że nikt ich nie ma, bo lecą tylko z luckyblocku.
Cena minimalna (cena w skupie serwerowym) i maksymalna (cena w sklepie serwerowym) nie jest ustalona, więc to właśnie powoduje, że jest to piękne samo w sobie - wpływa to okresowo w lekkim stopniu na opłacalność otwierania luckyblocków - raz będzie ktoś skupował drogo (zwiększa się szansa na zwrot wartości luckyblocka), a następnym razem taniej.
Nudna teoria kształtowania się ceny na wolnym rynku (czyli w obecnej sytuacji):
Jeśli popyt jest większy niż podaż = cena rośnie.
Jeśli podaż jest większa niż popyt = cena maleje.


(08-26-2021, 18:02)h3zquu napisał(a): a co do tematu - nawet jakby cena miała wynosić 5000$ to nic by się nie stało, bo jeżeli ma się odrobine szczęścia to i z luckyblocka o wartości 400$ ci poleci...

Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę, czy rudę szmaragdu można w jakiś sposób w ogóle zdobyć, jeśli nie (a nie wiem czy się da), to już ruda sama w sobie ma lekko większą wartość niż maksymalnie 4 szmaragdy które mogą z niej wypaść - bo też staje się towarem luksusowym (patrz: przykład s1)!!

Także patrząc z punktu ekonomicznego:
dodanie rudy szmaragdu do sklepu serwerowego wiąże się również z ustaleniem maksymalnej ceny szmaragdu (jeśli jego cena jest mniejsza niż proporcjonalność jego zdobycia z luckyblocka do jego ceny) - co to zmienia? - a no zmienia to, że odbiera możliwość zarobienia większej ilości $ w przypadku dużego popytu i konkurencji o szmaragdy.
Także najlepszym rozwiązaniem byłoby nie dodawać rudy szmaragdu, ani szmaragdu do sklepu serwerowego i skupu.


Natomiast jeśli jest to już postanowione, że ruda ma zostać dodana - proponuję 7500$

(08-26-2021, 18:02)h3zquu napisał(a): a co do tematu - nawet jakby cena miała wynosić 5000$ to nic by się nie stało, bo jeżeli ma się odrobine szczęścia to i z luckyblocka o wartości 400$ ci poleci... ale z drugiej strony to i tak nie wiem po co, ale ok...
To się nazywa hazard. 
Po co?
Właśnie po to żeby był towarem luksusowym - prawdopodobnie i tak kupowanym tylko przez graczy których stać na wszystko - dzięki czemu choć trochę pieniędzy z topki rozłoży się na resztę graczy w sposób taki, aby obie strony były zadowolone. Dobrowolnie. Prosto. Zwyczajnie.


(08-26-2021, 12:28)werczimita778 napisał(a): to skoro ma okazywac bogactwo, to czemu ludzie nie maja tak blokow diax? BO SA BIEDNI, ta propozycja jest skierowana do graczy ktorych stan na taka przyjemnosc, i niech maja cos z tej kasy
Są biedni (jakkolwiek to brzmi) z wyboru (każdy zdobywa bogactwo na takich samych zasadach - wolny rynek), nie każdy gra pod kasę - jak będzie mu zależało, to ją zdobędzie. Na tę sytuację trzeba też spojrzeć z punktu widzenia właściciela który chciałby przetrzymać na dłużej i tych starszych stażowo graczy - przecież ile można zbierać ciągle te kasę?  Big Grin Big Grin Big Grin - właśnie w mojej opinii pojawi się w końcu przedmiot na który warto będzie wydać kupę kasy by go po prostu mieć  Wink
Podsumowując Twój argument: jest to absurd Shocked  - mnie też nie stać na dodanie sobie naprawy (która średnio kosztuje ponad 20k$ - to wszystko przez tych niedobrych kapitalistów!!!) do każdej części seta, wszystkich narzędzi i kilku kolejnych w zapasie (na wypadek jakbym miał z nimi zginąć), więc powinien być dodany do sklepu za 500$ Smile , żeby Ci 'biedniejsi' też mogli sobie pozwolić na taką przyjemność  Shocked

Podsumowując: to takie dosyć obiektywne podejście poprzez subiektywne opinie. Jeśli się mylę, poprawcie mnie  Rolleyes

Na zakończenie chciałbym otrzymać gwarancję od Cichuska, że szmaragdy nie zostaną dodane do sklepu/skupu; dropu z mobów i że nie zostanie podwyższony % szans na ich drop z luckyblocka - wtedy mogę pomyśleć nad zrobieniem skupu, bo na razie to za duże ryzyko, bo przedmiot jest dość świeży.
"Do tego aby zwyciężyło zło, wystarczy obojętność ludzi dobrych."
#15
Zgadzam sie z wypowiedzia Kamila w sumie wszystko podsumował
Również chce zrobić jako dekoracja prestiżu Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości