chess - propozycja/pogląd
#1
Jest to wątek zbiorczy, jeżeli mogę tak to ująć. Przedstawiam tutaj moje wizje, jak i propozycje o dodatek na tryb, bądź utworzenie z niego nowego. Wszystkie zawarte tutaj propozycje nie muszą zostać wprowadzone, tak jak pisałem - są to tylko propozycje. 

Jakiś czas temu (jakiś... 3 miesiące temu) znalazłem plugin na fajną minigrę - mianowicie Chess (pol. szachy), które w tym roku stały się nieco popularne, co widać było po zainteresowaniu w innych socialach. Sprawdziłem i jest to bardzo prosty plugin, który działa w 100%, wszystkie ruchy są możliwe do wykonania (testowałem z 3/4 graczami). Wpadłem też na ciekawe pomysły, odnośnie tego, bo można to dodać:

1. Osobna "Mini-Gra"
Plugin posiada bardzo dużą mapę (1 pole = 3x3, szachownica ma 8x8, więc mnożąc to X3 to wypada dużo... 24x24, połowa wyspy na skyblocku), co nie pasowałoby to do dodania na jakikolwiek tryb (myślałem nad tym). Gra trwa 20 minut, choć można w configu ustawić do 15. Gdy testowałem to schodziło i 20min i nie zdążyłem pokonać przeciwnika, ale to mniejsza. Jako iż arena jest ogromna, pomyślałem by zrobić z tego osobną Gierkę, jako tryb w lobby (tak jak Jump PvP), tak dla funu, niż dla graczy (tak jak SkyWarsy), 10 aren (20 gracz łącznie wtedy może wbić, bo więcej bym się nie spodziewal na początku), ale po chwili zastanowienia jakoś ten pomysł wypadł mi z głowy...

2. Dodanie na Adventure.
Popatrzmy na inne tryby: mamy Classic, który ma Strzelnicę, mamy SkyBlock 2.0, który ma Króla wzgórza (King of the Hill), a Adventure? Nic w sumie oprócz kolorowych bloczków, które nie są raczej dla zabawy. Miałem w głowie pomysł, by zaproponować to na Adventure, ale po przemyśleniu... gdzie? Szachownica ma 24x24, czyli musiałby być to albo spory teren spawnu (np. na jeziorku), albo osobny świat, dlatego tutaj też miałem mentlik...

3. Dodanie na każdy tryb...
Tutaj pomysł był zbyt mocny... Bo wtedy sytuacja jest dalej niekorzystna dla Adventure, które miałoby 1 minigrę w przeciwieńswie do Classica i SkyBlocka 2.0, dlatego nie przemawia do mnie ten fakt...

Ja osobiście byłbym za numerem 1, ale nie wiem jak to wyjdzie, więc zakładam numer 2, a teraz małe sprostowanie, co do dodatków:
Zakładając, że jest to robione jako osobny tryb:
- Ranking na stronie WWW i na spawnie
- VIP, który ma dodatki wizualne, particlesy itd.
- Zwycięstwa naliczają się w punktach przed nickiem.

Zakładając, że na Adventure:
- Ranking na stronie WWW i na spawnie
- Dodanie nagrody za zwycięstwo
- Dla rangi vip dodatek w postaci możliwości używania partcilesów na arenie.

^ ^To są tylko przykłady... żeby nie było
Nie będę się rozpisywał, co daje plugin, po prostu podlinkuje na dole...

Ogólnie chciałbym, aby takie coś zawitało na serwer. Chciałbym poznać jednak opinię na ten temat, bo to jest mocna propozycja, która na pewno odróżniłaby serwer od innych względem takiego trybu, bądź i na trybie (zakładając punkt drugi). Są to moje przemyślenia jak i pomysły, niekoniecznie musi się to pojawić w takiej formie, którą proponuję, są to tylko propozycję. Dziękuję za przeczytanie, pozdrawiam.

Link: https://www.spigotmc.org/resources/minec...-17.74178/
  Odpowiedz
#2
Osobiście jestem za dodaniem chessów na adventure (osobny tryb nie wchodzi w gre, za mało mamy graczy), potwierdzam, przyjemnie się gra, jest to w pewnym sensie odskocznia od normalnej gry, trochę relaksu i rywalizacji. Jestem za.
[Obrazek: HVOw9IU.png]
 [Obrazek: TRwoacH.png] [Obrazek: X3PZCTO.png]

  Odpowiedz
#3
ja bym mial inna propozycje, wszystkie minigry, przeniesc na osobny tryb, ktoty by mial nawet minigames
Prison, but it's Adventure  kopane z totalnym szefem, h3zquu
[Obrazek: RrgqHzd.png]
  Odpowiedz
#4
(08-08-2021, 19:59)werczimita778 napisał(a): ja bym mial inna propozycje, wszystkie minigry, przeniesc na osobny tryb, ktoty by mial nawet minigames

był taki tryb, jak widać, został usunięty i nie warto go reaktywować.
[Obrazek: HVOw9IU.png]
 [Obrazek: TRwoacH.png] [Obrazek: X3PZCTO.png]

  Odpowiedz
#5
jestem za
gracek gratis

https://imgur.com/a/Gkp8tKX
Kiedy rozumiesz, że życie nie ma sensu
   




  Odpowiedz
#6
(08-08-2021, 19:59)werczimita778 napisał(a): ja bym mial inna propozycje, wszystkie minigry, przeniesc na osobny tryb, ktoty by mial nawet minigames

problemem takiego trybu jest to, że do tego są potrzebni gracze. minigry właśnie z tego powodu głównie (bo był jeszcze problem z pluginem, który nie był za dobry) zostały usunięte. moim zdaniem dodawanie minigier na tryby jak na razie wydaje się ok (może na skyblocku2 nie ma szału na królu wzgórza, ale o szachy na adventure/osobnym trybie kto wie, może byłby popyt). po prostu nie warto robić trybu Party, czy też MiniGry, tylko ładować do innych, jeżeli się da...
  Odpowiedz
#7
imho refne sobie w sumie, bo tak trochę zapomniało się...
  Odpowiedz
#8
moze to refne, skoro temat statystyk jest realizowany..
  Odpowiedz
#9
ref v3
gracek gratis

https://imgur.com/a/Gkp8tKX
Kiedy rozumiesz, że życie nie ma sensu
   




  Odpowiedz
#10
ref v4
gracek gratis

https://imgur.com/a/Gkp8tKX
Kiedy rozumiesz, że życie nie ma sensu
   




  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości