utopce
#1
wpadłem na dość fajny pomysł, mianowicie z tego wątku: https://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=46339

proponowałbym dodanie spawnerów utopców. byłoby to na pewno urozmaicenie, bo jedynie, gdzie moza byłoby je farmić, to pod wodą. mogłyby mieć one taki drop:
- koralowce (uschnięty/normalny), krzaki koralowca, czy jak to się ma
- iskrzyluda
- pryzmaryn (wariant ciemny/normalny)
- diament
- bloki magmy
- piasek dusz
- kamienie (dioryty itd).

bardziej mi tutaj też chodzi o to, by dało się pozyskać bloki koralowca, bo w sklepie miejsca faktycznie nie ma, więc czemu by nie dodać tych spawnerów, ich cenę proponowałbym na większą minimalnie, 6000-6500.
#2
zamiast tulaczy chcialem dodac utopce, ale nie wiem dlaczego nie chca sie pojawiac ze spawnerow.
probowalem wkladac spawner pod wode, do ciemnosci itp i nigdy sie nie pojawil.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
(06-24-2021, 08:51)Cichusek napisał(a): zamiast tulaczy chcialem dodac utopce, ale nie wiem dlaczego nie chca sie pojawiac ze spawnerow.
probowalem wkladac spawner pod wode, do ciemnosci itp i nigdy sie nie pojawil.

oj cichy, musi być poziom światła 7, wtedy sie odrodzą (oczywiście pod wodą...)
[Obrazek: HVOw9IU.png]
 [Obrazek: TRwoacH.png] [Obrazek: X3PZCTO.png]

#4
(06-24-2021, 09:27)Errrixon napisał(a):
(06-24-2021, 08:51)Cichusek napisał(a): zamiast tulaczy chcialem dodac utopce, ale nie wiem dlaczego nie chca sie pojawiac ze spawnerow.
probowalem wkladac spawner pod wode, do ciemnosci itp i nigdy sie nie pojawil.

oj cichy, musi być poziom światła 7, wtedy sie odrodzą (oczywiście pod wodą...)
sprawdziłem to na innym pluginie, robiąc spawner 3 kratki nad ziemią oraz plusik pod spawnerem (glowstonem) i zaczęły mi się faktycznie respić... tylko nie wiem jak tutaj będzie to działać, bo to równie dobrze różne pluginy (testowałem to na pluginie z upgradeowaniem spawnerów, więc różnie to może być).

i tak na uboczu jeszcze... to byłoby ok, jakby z husków piasek też leciał, bo w sumie to mob pustynny...
#5
dodalem dwa rodzaje piasku do posuchow.

dodalem rowniez spawner utopca (drowned), ktory posiada w dropie: rozne bloki koralowca, rozne koralowce (krzaczki), ciemny i jasny pryzmaryn (bloki), diament, dioryt, granit, andezyt, butelke wody, miksture oddychania pod woda i rozne ryby (do jedzenia).

sprawdzilem i utopce pojawiaja sie ze spawnerow, ale spawner musi byc zatopiony w zbiorniku wodnym, z testow mi wyszlo ze minimalne wymagania to 2 kratki wody w kazda strone od postawionego spawneru (gora/dol/na boki).
[Obrazek: sygnaturka.png]
#6
jaki % ma mniej więcej mikstura oddychania? żeby no, nie leciała też za często...

ogólnie tak jeszcze pomyślałem, aby usunąć wodorosty z zombie, a dodać je do utopców, lepiej pasują "tematycznie" i dodać do nich te hełmy z żółwi
#7
(06-24-2021, 16:51)h3zquu napisał(a): jaki % ma mniej więcej mikstura oddychania? żeby no, nie leciała też za często...

ogólnie tak jeszcze pomyślałem, aby usunąć wodorosty z zombie, a dodać je do utopców, lepiej pasują "tematycznie" i dodać do nich te hełmy z żółwi

potka ma tyle samo szansy co drop diamentu.

usunalem wodorosty i lilie wodne, dodalem je do utopcow, dodalem tez helmy zolwi i usunalem je z tulaczy.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#8
utopce nie dzialaja zrobilem na 7 kratek wysokosci i dlugosc na okolo 20 kratek i nie respia sie
Prison, but it's Adventure  kopane z totalnym szefem, h3zquu
[Obrazek: RrgqHzd.png]
#9
(06-25-2021, 07:53)werczimita778 napisał(a): utopce nie dzialaja zrobilem na 7 kratek wysokosci i dlugosc na okolo 20 kratek i nie respia sie

dales swiatlo? bo jak ja sprawdzalem na singlu, to ze swiatlem sie respily...
#10
(06-25-2021, 09:48)h3zquu napisał(a):
(06-25-2021, 07:53)werczimita778 napisał(a): utopce nie dzialaja zrobilem na 7 kratek wysokosci i dlugosc na okolo 20 kratek i nie respia sie

dales swiatlo? bo jak ja sprawdzalem na singlu, to ze swiatlem sie respily...

spawner musi byc calkowicie zalany woda, tak jakby byl w akwarium czy jakims oceanie, w swoich testach w ogole nie stawialem swiatla, tylko zalalem caly zbiornik w ktorym sie znajdowaly i pojawialy sie
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości