propozycja
#11
Jestem za
Niedostępny
#12
testowalem tamten plugin dawno temu, ale strasznie sie buguje tzn. pokazuje dziwne wartosci przy celowaniu w srodek tarczy/celu, czasami gdy trafie w idealny srodek, to dostaje mniej punktow niz powinienem albo odwrotnie.

dlatego blok do ktorego sie celuje powinien byc w calosci wyznacznikiem tzn. albo sie trafi i zdobedzie punkt albo nie.
byloby zbyt latwo gdyby blok stal zawsze w tym samym miejscu, dlatego zaczalem pisac wlasny plugin na strzelnice, troche pokombinowalem i tak to obecnie wyglada: https://imgur.com/a/Jc9Yl6H

docelowo zamierzam dirt/stone zamienic na odpowiednie kolory welny tak aby bylo wiadomo, ze blok za chwile zniknie.
"tarcza", czyli sciana za celami powinna byc zabudowana, tak aby gracze nie mogli sie do niej zblizyc, by kazdy strzelal z tej samej odleglosci.
bede chcial dodac tez punkty, ale nie wiem czy beda z tego jakies nagrody, moze po prostu beda to zwykle statystyki.
cele beda pojawiac sie i znikac w roznych odstepach czasu, mozna tez zrobic "bonusowe" cele, ktore beda np. blokiem diamentu za ktory zdobedzie sie wiecej punktow itp.

luk i strzaly uzywanie w strzelaniu beda wlasnoscia gracza tzn. sam musi je przyniesc na arene, nie bedzie sie ich dostawalo, nie bedzie tez komend do dolaczenia do areny (po prostu wchodzi sie do budynku i mozna strzelac)
[Obrazek: sygnaturka.png]
#13
wygląda fajnie, a da się nagrody dać za trafienie w daną wełnę? bo pewnie są szanse na różne kolory (np. czarny - dostajemy ileś tam $ itp). co do budynku to tak jak mówiłem - koło pvp (tam jak jest ta góra [/pvp, lewo od razu], zrobić kilka miejsc) albo tam koło tej groty (za młynem). ;p
#14
super się to prezentuje
[Obrazek: HVOw9IU.png]
 [Obrazek: TRwoacH.png] [Obrazek: X3PZCTO.png]

#15
(05-19-2021, 08:51)h3zquu napisał(a): wygląda fajnie, a da się nagrody dać za trafienie w daną wełnę? bo pewnie są szanse na różne kolory (np. czarny - dostajemy ileś tam $ itp). co do budynku to tak jak mówiłem - koło pvp (tam jak jest ta góra [/pvp, lewo od razu], zrobić kilka miejsc) albo tam koło tej groty (za młynem). ;p

da sie tak zrobic, ale trafienie w cel jest takie latwe, ze bardziej myslalem aby zdobywac za kazde trafienie 1pkt do statystyk, a pozniej co np. 10pkt dostawaloby sie 1$

troche przerobilem plugin i tak to teraz wyglada: https://imgur.com/a/LPoqspw a tak z wiekszej odleglosci: https://imgur.com/a/00HuziM
welna pojawia sie biala i jak w nikt nia nie trafi to znika jako biala welna.
dopiero po trafieniu w biala welne zmienia ona swoj kolor na czerwony i trafienie w czerwona welne nie przyznaje nam punktu (zeby nie dublowac punktow za ten sam cel).
oznacza to, ze trzeba byc pierwszym, bo inaczej jak ktos przed nami trafi w welne, to nam tez zmieni sie na czerwona i nie bedziemy mogli zdobyc za nia punktu.
trafienie w welne/bedrock sprawia, ze wystrzelone strzaly nie zostaja na bloku tylko od razu znikaja aby nie zasmiecaly strzelnicy
[Obrazek: sygnaturka.png]
#16
a można i zrobić, że za tam np. 10 strzałów, nie pomyślałem...

to w sumie jeżeli zostajemy przy statystykach... to można zrobić ranking strzelnicy w sumie na stronie, np. kto miał największą serię strzałów (zawsze coś ;p). ta strzelnica pojawi się jeszcze dziś, czy w najbliższym czasie? ;p
#17
Spoko jestem za.
#18
A da sie zamienic welne na glowki? Sa mniejsze i trafienie bedzie lekko trudniejsze.
Niedostępny
#19
(05-20-2021, 09:44)JTdiro napisał(a): A da sie zamienic welne na glowki? Sa mniejsze i trafienie bedzie lekko trudniejsze.
+1
#20
(05-20-2021, 09:44)JTdiro napisał(a): A da sie zamienic welne na glowki? Sa mniejsze i trafienie bedzie lekko trudniejsze.
w strzelnicy są przeszkody typu woda, płotki itp, a sama odległość też nie pomaga. przetestowałem sobie to i po prostu trzeba mieć dobry refleks, więc wełna według mnie jest ok.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości