tabliczki sklep
#1
Tabliczki sklepu to porażka.. Możliwość dodania tylko i wyłącznie nazwy powoduje, że np lazuryt można dodać do tabliczki maksymalnie 9 bo inaczej wyskakuje bo jak się doda więcej to nie da się kupić. Pomijając np kolcze zbroje których nazwa jest tak długa że nawet nie sprawdzałem czy się da je sprzedawać. 

Pisze w propozycji ponieważ może da się te tabliczki ustawić, żeby działały też na ID itemku? Smile
#2
Itemy po ID zostały usunięte, dlatego trzeba po nazwie, co jest denerwujące.
Ja bym proponował powrót do chestshopów, ale problem ich jest taki, że da się nimi pewnie itemy kopiować... No ciężko jest ;p
#3
Jakieś bugi były z tabliczkami?
#4
(02-14-2021, 03:36)Chrobras napisał(a): Jakieś bugi były z tabliczkami?

kiedys uzywalismy chestplota i jeszcze innego pluginu, w ktorym przedmioty do sprzedazy umieszczalo sie w skrzynkach, a na nich znajdowala sie tabliczka kupna/sprzedazy.
nie pamietam juz na czym polegal blad, ale dalo sie duplikowac przedmioty, wiec zastapilismy je solidnymi tabliczkami z pluginu Essentials.
od ktorejs wersji gry (chyba 1.12, ale juz nie pamietam) autorzy minecrafta zlikwidowali ID przedmiotow i wolno uzywac tylko nazw pisemnych, mnie tez to wkurza i powoduje rozne problemy w pluginach, ale nie da sie tego zmienic.

tutaj masz liste wszystkich przedmiotow na skyblocku 2.0 i ich skrotow: https://paste.ee/p/YZxLo

przykladowo material (przedmiot) ACACIA_FENCE_GATE ma takie skroty, ktore mozesz uzyc na tabliczkach:
- acaciafencegate
- acaciagate
- afencegate
- agate

niestety niektorze przedmioty nadal maja dosyc dlugie nazwy, ale przy kazdej aktualizacji pluginu ta lista sie zmienia i moga powstawac nowe.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
5905 "lapis_lazuli": {
5906 "material": "LAPIS_LAZULI"
5907 },
5908 "lapislazuli": "lapis_lazuli",

można by było dodać skrót samemu do lapisu np tak

5905 "lapis_lazuli": {
5906 "material": "LAPIS_LAZULI"
5907 },
5908 "lapislazuli": "lapis_lazuli",
5909 "lapisla": "lapis_lazuli",

Czy tan na samo "lapis" bo w tym kodzie co wysłałeś nigdzie nie ma tamtego takiego określenia ale lapisla choć trochę by to usprawnił.

Można by było też przyszłościowo zostawić/zrobić taki temat, żeby ludzie pisali jaki itemki nie da się wsadzić do tabliczki i samemu przypisywać i ich o tym informować. Myślę, że to jest lepsza opcja, niż czekanie aż autor na to wpadnie Big Grin No jedyny minus to taki, że auto update pluginu by to cofało. Nie znam się na pluginach w mc, lecz wiem, że w CS dało się wyłączyć aktualizacje poszczególnych pluginów Smile A mówię o wyłączeniu bo podejrzewam, że już zapomnieli tam o wersji MC 1.15.2 i pewnie z nowszych wersji wrzucają :p
#6
(02-14-2021, 15:57)Chrobras napisał(a): 5905  "lapis_lazuli": {
5906    "material": "LAPIS_LAZULI"
5907  },
5908  "lapislazuli": "lapis_lazuli",

można by było dodać skrót samemu do lapisu np  tak

5905  "lapis_lazuli": {
5906    "material": "LAPIS_LAZULI"
5907  },
5908  "lapislazuli": "lapis_lazuli",
5909  "lapisla": "lapis_lazuli",

Czy tan na samo "lapis" bo w tym kodzie co wysłałeś nigdzie nie ma tamtego takiego określenia ale lapisla choć trochę by to usprawnił.

Można by było też przyszłościowo zostawić/zrobić taki temat, żeby ludzie pisali jaki itemki nie da się wsadzić do tabliczki i samemu przypisywać i ich o tym informować. Myślę, że to jest lepsza opcja, niż czekanie aż autor na to wpadnie Big Grin No jedyny minus to taki, że auto update pluginu by to cofało. Nie znam się na pluginach w mc, lecz wiem, że w CS dało się wyłączyć aktualizacje poszczególnych pluginów Smile A mówię o wyłączeniu bo podejrzewam, że już zapomnieli tam o wersji MC 1.15.2 i pewnie z nowszych wersji wrzucają :p

jak bede niebawem aktualizowal skyblock do nowszej wersji, to bede zmuszony zaktualizowac tez plugin, bo pewnie bedzie zle dzialal.
wtedy pliczek z synonimami zostanie zastapiony, no i ciezko bedzie go przepisac na nowa wersje pluginu, bo jest tam prawie 25 tys rekordow.

ostatnio na adventure byl z tym problem, nic nie dopisywalem do tej listy, ale kiedys zaktualizowalem plugin (mial pewne poprawki) i juz 2 synonimy w nowej wersji pluginu przestaly byc uzywane i musialem recznie graczu zniszczyc tabliczki sklepowe, bo nawet sam nie mogl tego zrobic.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
No jakoś mega ciężko nie bo CTRL+F działa, ale trochę zabawy by było bo by trzeba było zapisać co się dodało i to na nowo dodawać po aktualizacjach.

No cóż to chyba tyle. Dzięki za szybkie wyjaśnienie sprawy Smile

Edit:

Miałem i spać, ale tak sobie myśle, że może można by było sprawdzić czy coś się dzieje np gdy w kodzie jest:
5905 "lapis_lazuli": {
5906 "material": "LAPIS_LAZULI"
5907 },
5908 "lapislazuli": "lapis_lazuli",

A np na samej górze dodało by się
"lapis_lazuli": {
"material": "LAPIS_LAZULI"
},
"lapisla": "lapis_lazuli",

Nie wiem na jakiej zasadzie plugin działa i czy musi być on uporządkowany. Teoretycznie może to zadziałać a po aktualizacji wystarczyło by tylko wkleić listę utworzonych zmian na sama górę bez dalszego przeszukiwania X linijek Big Grin
#8
Cichy dziękuje za zaangażowanie się w temat Big Grin Jak widać brak moich propozycji Smile
#9
(03-26-2021, 21:23)Chrobras napisał(a): Cichy dziękuje za zaangażowanie się w temat Big Grin Jak widać brak moich propozycji Smile

no tak, zapomnialem go zamknac.
przeczytaj moj post jeszcze raz, wyjasnilem w nim ze nie moge wprowadzic takich zmian w tabliczkach.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości