level up: ułatwiamy [3x, próbujemy]
#12
pomysl z nowym pluginem jest dobry, bo stary cos ostatnio malo jest aktualizowany i tylko jakies jego przerobki wspieraja wersje 1.16, wiec moze zmiana pluginu tez cos odswiezy na serwerze.

nie wiem jakie beda wystepowac lagi i cofki na 1.16, ale do minusow mozna juz dopisac spadki fps.
na zalaczonym gifie/filmiku w linku widac mozliwosci pluginu, ale np. gdy gosc rzucil granatem fpsy spadly mu do 16, a normalnie mial ich 60, wiec pod tym wzgledem nie bedzie rewelacji i trzeba tak skonfigurowac bronie aby nie mialy duzo czasteczek (czyli duze ilosci strzal, plomieni itp).

nie bawilem sie jeszcze pluginem, ale oby edytor wbudowany w gre o ktorym mowa "An in-game editor to create, modify and delete MWEPs" byl prosty w obsludze, bo konfigurowanie broni w pliku tekstowym zajmuje duzo czasu i jest dosyc trudne jak ma sie do wymyslenia 10-30 roznych parametrow.

i nie wiem w jaki sposob gracz moze zdobyc bron, bo jedynie widze komende give wbudowana w plugin od broni, wiec nie bede mogl jak dotychczas dodac ich do sklepiku ani dawac do ekwipunku po smierci (obecnie na serwerze bron jest przypisana do zwyklego przedmiotu i dostajac/kupujac zwykly przedmiot dostajemy tak na prawde bron, a w nowym pluginie chyba mozna taka bron dostac jedynie poprzez /mweps give), mozna sprobowac napisac dodatek do tego pluginu na sklepiki itp, ale pochlonie to troche czasu.

ogolnie nie wiem czy sam update do wersji 1.16, nowy bronie (wlasciwie glownie te same napisane na nowo), nowa mapa i zresetowanie poziomow wystarczy aby bylo ciekawiej.

i uprzedzajac komentarze, wolalbym zresetowac wtedy wszystkim poziomy z 3 powodow:
1. nierealnie wysokie poziomy niektorych graczy zniechecaja nowe osoby do uzbierania swojego poziomu, bo i tak sa male szanse, ze beda w topce rankingu
2. odswiezy to serwer i spowoduje, ze obecnie grajace osoby beda bardziej walczyly o poziomy
3. przydaloby sie zmienic plugin od poziomow na inny, obecny nie byl przez nas napisany i jest w nim troche bledow, rowniez obciaza on serwer w pewnym stopniu i nie wiem czy jest sens wtedy przerzucac obecne statystyki do nowego pluginu.


ze swoich pomyslow dodam, ze kiedys myslalem aby w nowej edycji znalazly sie skrzynki porozrzucane po mapie w ktorych co jakis czas mozna by bylo wziac jakies itemki, nie zastanawialem sie jeszcze nad pluginem (nie wiem czy jest jakis fajny do pobrania), no i ze wzgledu na dosyc mala mape, raczej by musialy one wygladac tak, ze co X czasu gracz moze wziac z dowolnej skrzynki itemy, ale innych nie bedzie mogl przez jakis czas otworzyc.
ewentualnie zamiast skrzynek mozna pomyslec o spawnowaniu w niektorych miejscach na mapie po prostu jakiegos przedmiotu, w jednym miejscu pojawia sie naboje, w innym granat, jeszcze w innym jedzenie itp. tylko tez trzeba liczyc sie z tym, ze gracz w kilkanascie sekund przebiegnie pol mapy i nazbiera pol ekwipunku.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Wiadomości w tym wątku
level up: ułatwiamy [3x, próbujemy] - przez h3zquu - 11-10-2020, 17:42
RE: level up: ułatwiamy [3x, próbujemy] - przez Cichusek - 11-10-2020, 20:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości