sklep oraz skup.
#1
Obecnie sklep i skup jakoś pociągający nie jest. Jedynie, na czym normalnie idzie zarobić, to cobblestone i drewno dębowe. Zanim wbije się 5000$ to trzeba grać 1 tydzień, albo więcej. Potrzebne są zmiany w sklepie i skupie. Moje propozycje to:

1. SKUP:
- Wymiana jasnopylu na buraka - Nasiona buraka da się kupić w sklepie, a jasnopył prawdopodobnie dropi tylko z pigmenów, albo z endermanów, czyli i tak trzeba się najpierw do tego dorobić. Moim zdaniem burak w skupie powinien kosztować chociaż te 0.20$, bo i tak trzeba wbić 10$ na nasionka, trzeba kości zdobyć, to trochę czasu minie...

- Wymiana odłamka pryzmarynu na wodorost - Odłamek pryzmarynu dropi na 100% z endermanów. Ten sam powód co w przypadku jasnopyłu. Cena takiego wodorostu powinna sięgać 0.05 - 0.10$, bo i tak trzeba będzie go kupić (propozycja dot. sklepu - tam zerknąć).

- Wymiana mycelinium (tzw. grzybnia) na butelki/plastry z miodem - Mycelinium dotąd nie wydropiłem, nie wiem z czego dropi... (pewnie pająki). Mycelinium w skupie moim zdaniem jest lekko bez sensu (co do tych itemów z miodu, to propozycja również w sklepie będzie). Proponowana cena - 0.20$ | 0.10$. 

- Wymiana kryształu pryzmarynu na skorupę żółwia (czy jakoś tak) - To samo, co przy odłamku. Proponowana cena - 0.20$.

2. SKLEP:
- Dodanie jajka żółwia - W skupie powinna znaleźć się skorupa jego, dlatego ta propozycja. Proponowana cena jajka: 50-100$.

- Wymiana marchewki na jajko pszczoły - Marchewkę da się zdobyć od Zombie, co nie jest jakoś trudne do zdobycia. Proponowana cena jajka - 100-200$.

- Wymiana nasiona arbuza na pasiekę/ul - Gdzieś te pszczoły trzeba trzymać... Proponowana cena - 50$.

- Wymiana kaktusa na wodorosta - Kaktus jest obecnie niepotrzebny w sklepie, bo dropi z mobów, ale również z tego pożytku nie ma, a wodorost proponowałem w skupie. Proponowana cena - 10-25$.

3. SPAWNERY
Kupno spawnerów proponuję przenieść na wyspę, gdzie respią się moby. A w miejsce spawnerów zrobić miejsce na skup i sklep, który:
- Sklep zawierałby do kupna:
1. Kamień kresu - Aby posadzić na nim kwiat referensu. Proponowana cena - 250$
2. Kwiat referensu (czy coś takiego...) - To co wyżej. Proponowana cena - 200$
3. Lapis - potrzebny do enchantowania, a dropi tylko z Endermanów. Proponowana cena - 25-50$.

- Skup zawierałby do sprzedaży:
1. Piórko - Cena w skupie - 0.10-0.15$
2. Skórę - Cena w skupie - 0.20$
3. Mięso owcze / mięso te z krowy. - Cena w skupie - 0.10$

Zmiany te są potrzebne, ponieważ obecna rozgrywka polega tylko na cobblestone i drewnie, oraz na podbieraniu itemów na spawnie z wyspy z mobami. Brakuje dodatkowych środków, z których będziemy mogli dobić magiczną liczbę 5000$.
#2
Zgadzam się
#3
jestem za dobrze mowi
#4
Jestem za, oprócz wodorostów. Łatwo można zrobić automatyczna farme, czyli co innego jak farmienie hajsu. Wiem, ze po zakupie spawnerow to sie nie bedzie az tak oplacalo, ale wlasnie powinno byc ciezko, zeby zdobyc spawner... (Jezeli mechanizmy dzialaja tak jak na Adv czyli po wyjsciu wlasciciela mechanizmy sie 'wylaczaja' to nie wiem czy to cokolwiek zmieni, w koncu mozna afczyc przy tej farmie)
CHELOŁ DARKNES MAJN OLD FRJENDDDDD ;-;;;;;
[Obrazek: 8UPZgyy.jpg]
#5
Jestem za ale aby dodać też pnącza bo dropią one z mobow dość rzadko a nie można ich w ogóle sprzedać. Poza tym moi mili nadal czekam na Wasze głosy pod propozycją z Komendą /sprawdź oraz na odpowiedź Cichuska
,, Szlachetne zdrowie, ee, ym, prawda, mmm mmm, ile cię trza cenić, czy jak, mm, a jak mm, tak, mm, em em, jako smakujesz aż się zepsujesz, prawda”  ~ Nasz wspaniały Premier Morawiecki 2k20
#6
w skupie:
grzybnie (mycelium) zastapilem butelkami miodu po 0.2$ za szt.
jasnopyl zastapilem burakiem po 0.15$ za szt.

w sklepie:
nasiona dyni i arbuza zastapilem:
jajkiem pszczoly za 150$
i ulem za 50$

co do pszczol, to one chyba moga pojawic sie naturalnie na wyspach.

a jesli chodzi o rozne farmy, to istnieje limit blokow uprawnych na chunk, wiec sporej ilosci pieniedzy nie zarobicie na burakach.
do blokow uprawnych zalicza sie np. buraki, pszenice, marchewki, ziemniaki, ale tez kaktusy i trzcine.
no i chyba przydadza sie male objasnienia jak to dziala (chociaz ciezko mi to wytlumaczyc w prosty sposob).
wszystkie te bloki uprawne maja wspolny limit wynoszacy 50 blokow na chunk (obszar 16x16), czyli na 1 chunku mozemy miec jednoczesnie np. 25 ziemniakow i 25 marchewek i juz kolejnych rzeczy nie posiejemy (bedzie o tym informacja na czacie).
natomiast majac kaktusy i trzcine staje sie to troche problematyczne, poniewaz sadzac jeden blok kaktusa po wyrosnieciu tak na prawde robia nam sie trzy bloki, wiec w latwy sposob mozna zapelnic nasz limit, a nawet go przekroczyc.

kamien kresu mozna zdobyc z endermana, tak samo jak lapis.
nie dodam ich do sklepu, za jakis czas lapis bedzie mialo dosyc duzo osob jak juz ktos sie dorobi spawnera.
kwiatu tez chyba nie dodam, jeszcze nad nim pomysle.

a jesli chodzi o piorko, skore i mieso, to tez sie zastanowie jezeli obecne zmiany nie przyniosa wam szybszego zarobku.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
To może zamiast endstone dodać do sklepu wodorosty? I do skupu po 0.05$? Bo w sumie, to serio - na niczym innym niż bruk i drewno nie dałoby rady zarobić, a wodorosta się obecnie raczej zdobyć nie da. To samo może z żółwiami?
#8
Pomyślałem trochę jeszcze i ponownie:
SKUP:
- Butelki z miodem - ja bym zamienił na plastry z tego względu, że po prostu na butelki idzie 6$ (3x piasek = 2$ x 3).
- Kryształ pryzmarynu - ponawiam, aby w jego miejsce pojawił się wodorost, albo inny przedmiot - żółwia skorupa.

SKLEP:
W miejsce "wkrótce" dodać jajko żółwia. Nie oszukujmy się, każdego stać na piasek (dropi z mobów), więc całkiem kusząca propozycja.

+ Propozycje z spawnerami. Do rozważenia, od razu odświeżam.
#9
Dodałbym jeszcze pnącza bo loot jest rzadki a do niczego nie służą nawet jako drabina są kiepskie oraz nasiona buraków przykładowa cena za nasiona 0.10$
,, Szlachetne zdrowie, ee, ym, prawda, mmm mmm, ile cię trza cenić, czy jak, mm, a jak mm, tak, mm, em em, jako smakujesz aż się zepsujesz, prawda”  ~ Nasz wspaniały Premier Morawiecki 2k20
#10
małe odświeżenie.
przypomnę, że drugi dzień już nie działa kupno i sprzedaż jajka pszczoły, ula oraz butelki z miodem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości