Jaki ma byc drop na skyblocku 2.0?
Te same przedmioty + nowe z nowszej wersji gry
31.58%
6
Uproszczone o netherowe i kamienne rzeczy (czytaj opis)
68.42%
13
19 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

skyblock 2.0 - drugi tryb, jaki drop?
#1
mam dylemat zwiazany z dropem z potworow na drugim skyblocku.
drop bedzie tylko z potworow (ze stoniarek go nie bedzie) i itemy beda wypadaly tylko wtedy gdy potwor zostanie zabity przez gracza.

jednak zastanawiam sie nad przedmiotami, ktore beda z nich wypadaly, obecnie zrobilem tak by wypadaly te same rzeczy co na glownym skyblocku i dodalem do nich nowe przedmioty z nowszych wersji gry.
ale z racji tego, ze na wyspie bedzie limit lejkow i beda trudnosci ze zrobieniem sortowni, to zastanawiam sie czy nie uproscic troche tego dropu.
to znaczy, zamiast np. netherowego bloku cegly, czerwonego netherowego bloku cegly, netherowych schodow, plotkow itp nie wprowadzic po prostu dropu netherowej sztabki tak aby kazdy mogl sobie zrobic to co potrzebuje.
tak samo by to dotyczylo innych przedmiotow, lista takich rzeczy nie jest dluga, zmiana dotyczy tylko:
- kamienne cegly
- popekane kamienne cegly
- rzezbione kamienne cegly
- netherowy blok cegly
- czerwony netherowego blok cegly
- czerwone netherowe schody
- czerwony netherowy murek
- zamszony bruk
- cala kolczuga (helm, napiersnik, spodnie, buty)

zamienilbym te przedmioty po prostu na netherowa sztabke, brodawke i ewentualnie na bruk/kamien (chociaz to mozna wykopac).
kolczuge moglbym usunac lub bardzo obnizyc jej drop aby stala sie unikalna, poniewaz jej nie da sie zrobic w craftingu.

przy takim rozwiazaniu jest kilka plusow:
- nie potrzebna jest duza sortownia (lub w ogole)
- mniejszy magazyn
- lepsza sprzedaz przedmiotow w skupie (ze wzgledu na brak miejsca nie moglbym dodac wszystkich rzeczy do skupu)
[Obrazek: sygnaturka.png]
#2
Zrobiłem miss clicka i zła odpowiedź wybrałem, wg mnie spoko będzie zamienienie tych rzeczy na sztabkę netherowa, tylko jest to 9 rzeczy, do wytworzenia np. do wytworzenia schodków potrzeba 6, więc ja bym proponował zrobić trochę większy drop tego
Najwięcej hajsu:
Classic: 4,5mln
Skyblock: 2mln
Waterblock: 3mln Heart
#3
(05-08-2020, 08:05)Nitroxs napisał(a): Zrobiłem miss clicka i zła odpowiedź wybrałem, wg mnie spoko będzie zamienienie tych rzeczy na sztabkę netherowa, tylko jest to 9 rzeczy, do wytworzenia np. do wytworzenia schodków potrzeba 6, więc ja bym proponował zrobić trochę większy drop tego

zgadza sie, wtedy prawdopodobnie zwieksze szanse na drop tych cegielek.



na nowym trybie spawn potworow bedzie tylko z mobspawnerow, ktore bedzie mozna kupic w sklepiku na spawnie.
spawnery sa odpowiednio zmodyfikowane aby potwory pojawialy sie czesciej, w wiekszej ilosci i na wiekszej powierzchi.

zrobilem przykladowy mobgrinder z uzyciem 5 roznych typow spawnerow, ktore bedzie mozna kupic w sklepiku i tak on wyglada: https://imgur.com/a/3t7gs7m
bardziej wydajnego mobgrindera pod wzgledem ilosci spawnujacych potworow nie da sie zrobic, postawione spawnery nie oddzialuja na siebie jesli sa roznego typu.
jest to dosyc kompaktowy rozmiar, zajmuje malo miejsca na wyspie, ale oczywiscie pewnie da sie zrobic to troche inaczej np. w formie pokojow do expienia.
tego typu mobgrinder niestety nie dziala na endermany, ale ich spawner rowniez bedzie mozna kupic.
na wyspie maksymalnie mozna postawic 6 spawnerow potworow.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#4
Obie propozycje moim zdaniem są dobre, ale skąd gracze wezmą typowe bloki ze stoniarek? Nie myślałeś Cichusku, aby wprowadzić poziomy wydobywania stone? Z każdym poziomem dostaje sie do wykopanego stone daną rudę z minerałem? (Albo chociaż dodać drop diorytu, andezytu i granitu)

Co do tych cegiełek to mam dylemat, bo w sumie od 1.14 jest blok, dzięki któremu za 1 blok cegły możemy zrobić schodki i inne wyroby. Ale raczej to z cegiełkami nie będzie złe.
#5
(05-08-2020, 09:07)h3zquu napisał(a): Obie propozycje moim zdaniem są dobre, ale skąd gracze wezmą typowe bloki ze stoniarek? Nie myślałeś Cichusku, aby wprowadzić poziomy wydobywania stone? Z każdym poziomem dostaje sie do wykopanego stone daną rudę z minerałem? (Albo chociaż dodać drop diorytu, andezytu i granitu)

Co do tych cegiełek to mam dylemat, bo w sumie od 1.14 jest blok, dzięki któremu za 1 blok cegły możemy zrobić schodki i inne wyroby. Ale raczej to z cegiełkami nie będzie złe.

nie moge wprowadzic automatycznych stoniarek, chyba, ze beda np. na spawnie.
z tego powodu nie chce wprowadzac dropu z kamienia, poniewaz wszyscy beda tworzyc mechanizmy z redstone do wytwarzania kamienia, a jesli go nie bedzie to tylko nieliczne osoby zrobia takie maszyny do wydobywania blokow budulcowych.

ale fakt, zapomnialem o granicie, diorycie itp. dodam je do dropu z potworow.
mozna sprobowac zostawic w dropie tylko netherowe cegielki i bloki ceglane usuwajac schodki, murki itp, bo z nich niestety juz nie mozna "wrocic" do pierwotnego bloku.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#6
(05-08-2020, 09:14)Cichusek napisał(a): nie moge wprowadzic automatycznych stoniarek, chyba, ze beda np. na spawnie.

Już raz proponowałem takie coś, dla nowych graczy. Takowe stoniarki byłyby ok dla osób, które nie potrafią zrobić prostego mechanizmu, a na spawnie raczej znajdzie się jeszcze miejsce na takowe stoniarki (po 3 oddziały 2x2x2). Tyle, iż wtedy bym sklep i skup stone/bruku przeniósł blisko nich, bądź zrobiłbym je blisko sklepu i skupu, choć nie wiem jak to mogłoby wyglądać...
//btw - cichy moze odpowiesz mi na pw sprzed 1/2 tygodni? xD
//edit2 - Dodając na spawnie stoniarki, to na spawnie można im dać takowy drop, wtedy gracze będą mieli utrudnione kopanie na AFK, bo będzie ktoś im zapewne podbierał wykopane rudy + prawdopodobnie ułatwienie dla moderacji w poszukiwaniu nukerów.
#7
Według mnie lepiej zamienić tylko żeby drop tych cegiełek był na podobnym poziomie co obecnie glina czy cegła Smile Co do pigów to można było by usunąć samorodki złoto, a trochę podnieść drop sztabki.

I z innej beczki to rozumiem że endermany jedynie w naturalny sposób biomu mogą się respić?
#8
(05-09-2020, 15:30)Chrobras napisał(a): Według mnie lepiej zamienić tylko żeby drop tych cegiełek był na podobnym poziomie co obecnie glina czy cegła Smile Co do pigów to można było by usunąć samorodki złoto, a trochę podnieść drop sztabki.

I z innej beczki to rozumiem że endermany jedynie w naturalny sposób biomu mogą się respić?
Resp mobów zostanie wyłączony, only spawnery, z tego co wiem, więc z endermanami byłoby ciężko, a ja nie jestem w stanie odp na te pytanie xd
Co do złota - to można zamiast sztabek dać rudy po prostu, skoro ze stone i tak nie będzie dropu (smutek trochę, ale cóż - bywa, no chyba, że Cichusek wprowadzi to co pisałem post wyżej)
#9
dobrze, 2x wiecej osob zaglosowalo nad uproszczeniem dropu, wiec usunalem netherowy plotek i schody, a zostawilem netherowa sztabke cegly, netherowy blok cegly i netherowy czerwony blok cegly odpowiednio zwiekszajac im szanse na drop.

oprocz tego dodalem do losowo wybranych potworow drop bruku, kamienia, granitu, andezytu i diorytu - drop jest niski, ale to bedzie jedyny sposob na ich zdobycie.

dodalem tez do kilku potworow sztabke zlota, bo jej nigdzie nie bylo.



jesli chodzi o spawn potworow, to tak - bedzie on calkowicie wylaczony na wyspach, a potwory beda pojawiac sie tylko z mobspawnerow ktore bedzie mozna kupic w sklepiku na spawnie.
mozna kupic spawner zombie, pajaka, szkieleta, creepera, endermana i pigmana.
dla poczatkujacych graczy na spawnie sa rozstawione 3 spawnery do zdobywania przedmiotow/zarobku.

ze wzgledu na to, ze na nowych wyspach nie bedzie mozliwosci zmiany biomu i nie bedzie juz sie dalo zakupic biomu hell&sky, to spawner pigmana bedzie mogla kupic tylko osoba posiadajaca range vip i taki spawner bedzie mozna postawic tylko na wyspie ktorej jest sie wlascicielem jednoczesnie bedac aktualnie vipem.

wiem, ze byl tez biom sky na ktorym pojawialy sie endermany, ale z nich wypadaja rozne rzeczy ktore musza byc dostepne w grze dla kazdego i nie moglem tego spawneru zrobic tylko dla vipow.

na wyspie moze byc postawionych maksymalnie 6 sztuk spawnerow, czyli wychodzi po 1 spawnerze z kazdego typu dostepnego w sklepiku.
spawnery nie musza byc pojedyncze, mozna rownie dobrze postawic na wyspie np. 3 spawnery zombie i 3 spawnery pigmenow itp.



tryb jest juz prawie gotowy, wiec mysle, ze w ciagu paru dni powinien pojawic sie w lobby.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości