lagi na /dzialki
#21
(07-20-2019, 01:26)SniperAK17 napisał(a): Benek to ty chyba nie wiesz jak działa mechanizm Big Grin po 1.
Po 2 i ostatnie jeśli coś ingeruje w gre potrzebuje zapas pamięci a za tym idzie spadki wydajności gry. A to że na warpie działek nie ma 1 mechanizmu wszystko sie gryzie (Mechanizmy nigdy nie znikną pogódźcie się) i są spadki FPS bo (jest tych mechanizmów parę  +  coś co ingeruje w gre) spadki FPS gwarantowane Big Grin
PS. Nwm kiedy do was dotrze że co do pluginu mam racje z garstką osób.

https://www.spigotmc.org/resources/redst...nter.1054/

[Obrazek: bNX1zrE.gif]

Może wspaniały ten plugin na 1 stronie ale poczytajcie ukryte wypowiedzi tam na forum Big Grin

my przerobilismy ten plugin aby lepiej dzialal.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#22
(07-20-2019, 07:28)Cichusek napisał(a): my przerobilismy ten plugin aby lepiej dzialal.

Właśnie sprawdziłem i działa tak samo jedyne co jest innego to to że znika cały a nie daje tabliczkę 
A co do Zegara wymyśliłem nowy mechanizm jest bardzo drogi ale mniej lagujący.
Bedzie działał na zasadzie z impulsu który kiedyś szedł sygnał zastąpi go droper z lejami ( to ta droga rzecz ) przez te leje będzie iść jakiś itemek a pod koniec czasu wracał i blokował tak samo jak to robiły rypitery w tym że robimy zamiane na leje. 
A co do pistonów już podjąłem zamianę na dyspensery z wodą.
Myślę że jak każda osoba podmieni te rzeczy czyli
Pistony Na dyspensery z wodą + Zegary na leje zmniejszy lagi do min i nie będzie dużo czerownego proszku.
Mam nadzieję że to załatwi sprawę ale to musi być obowiązkowe dla all serwera !!! aby wypaliło.

I co najlepsze 1 piętro Lejów daje cały zamiennik za 5 pięter rypiterów czacha rozwalona jak !! sie kurna pytam xD

Właśnie przetestowałem
[Obrazek: 68747470733a2f2f6d65646961312e74656e6f72...722e676966]
#23
(07-20-2019, 07:57)SniperAK17 napisał(a):
(07-20-2019, 07:28)Cichusek napisał(a): my przerobilismy ten plugin aby lepiej dzialal.

Właśnie sprawdziłem i działa tak samo jedyne co jest innego to to że znika cały a nie daje tabliczkę 
A co do Zegara wymyśliłem nowy mechanizm jest bardzo drogi ale mniej lagujący.
Bedzie działał na zasadzie z impulsu który kiedyś szedł sygnał zastąpi go droper z lejami ( to ta droga rzecz ) przez te leje będzie iść jakiś itemek a pod koniec czasu wracał i blokował tak samo jak to robiły rypitery w tym że robimy zamiane na leje. 
A co do pistonów już podjąłem zamianę na dyspensery z wodą.
Myślę że jak każda osoba podmieni te rzeczy czyli
Pistony Na dyspensery z wodą + Zegary na leje zmniejszy lagi do min i nie będzie dużo czerownego proszku.
Mam nadzieję że to załatwi sprawę ale to musi być obowiązkowe dla all serwera !!! aby wypaliło.

I co najlepsze 1 piętro Lejów daje cały zamiennik za 5 pięter rypiterów czacha rozwalona jak !! sie kurna pytam xD

Właśnie przetestowałem

to, ze plugin robi to samo nie oznacza, ze dziala w identyczny sposob. 
zmienilismy jego mechanike aby dzialal skuteczniej, wykrywal wiecej rodzajow zegarow i by dzialal asynchronicznie. 

fpsy spadaja przdz mobgrindery nie ze wzgledu na ich rozbudowany system redstone i ilosc tlokow, tylko ilosc zalewanych przez ten mechnizm blokow woda. 
w jednej chwili zalewa sie dziesiatki pieter woda, pozniej cala ta woda znika i tak w kolko. 
nie jest to duzym obciazeniem dla serwera, tylko dla graczy ktorzy sa w poblizu, bo pomimo tego ze nie widza tej wody bo jest za sciana, to w momencie zalewania mobgrindera wszystkim w poblizu spada ilosc fps, a gdy woda juz sie rozleje, to fpsy sie stabilizuja. 
wlasnie glowmie dlatego na skyblocku wprowadzilismy bloczki teleportujace potwory aby mobgrindery nie byly masowo zalewane woda. 
na classicu nie da sie ich wprowadzic.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#24
To powiem że trochę szkoda Sad

A do rozlewanej wody nie jestem pewien czy to ona generuje lagi, Bardziej to strefy do spawnu mobów to robią( krótkie wytłumaczenie jak wody nie ma a jest ciemno moby sie spawnują. jak woda leci na krótki moment ta strefa znika i znów sie pojawia)
Stąd mogą być spadki.
[Obrazek: 68747470733a2f2f6d65646961312e74656e6f72...722e676966]
#25
Weź sie ogarnij dzieciaku nie mam żadnego bólu dupy o działkę zabawny jesteś XD

Pomysł z usunięciem mobow lub tylko żeby na poziomie działek się pojawiały to dobre rozwiazanie, jak chcecie polować na moby to na surowcowej będziecie mogli to robić a w dodatku na upartego tam możecie zbudować jakieś expierki tylko ze byscie musieli je budować od nowa co 3 dni

I serio przestańcie płakać nad tymi mobgrainderami nikt wam ich nie usunie a jest to zrobione dla dobra pozostałych graczy a nie garstki, niby przestaną się spawnowac i zostaną wyłączone a wy je sobie rozbierzecje i odzyskacie ity przecież poza tym pomyślcie o tych graczach z gorszym PC bo jak mnie np lagi na działki nie uderzały to jak raz wbiłem na gorszym lapku to było czuć ze serio jest słabo wiec nie wyobrażam sobie jak tam się gra osoba z słabym komputerem a jednak serwer jest nastawiony do wszystkich graczy, wiec to dobry pomysł a jak teraz macie pretensje ze nie będą dzialac mobgraindery to mogliście je budować np na id 100:52 i wtedy by to nikomu nie przeszkadzało np mrseba tak zrobił na prison i było spoko
........................................UwU
Niedostępny
#26
Mateuu wystarczy to zainstalować https://optifine.net/downloads
A jak nie wiesz jak pobrać https://www.youtube.com/watch?v=XYRgWJ_euDI
I sam nie płacz jak małe dziecko wystarczy podmienić systemy, ja odczułem od tej zmiany co zrobiłem mała ale znaczącą różnice bo dodało mi 30-50 fps dla mnie mało ale dla graczy o których wspomniałeś co pewnie też jesteś w tym gronie słabych pc.

A tak serio żyjemy w takich czasach że słabe pc odchodzą w zapomnienie,dlatego ciągle twórcy gry nie mogą robić gier pod słabe pc tylko teraz np pod RTX (o ile wiesz co to jest) Albo procesory z 8 rdzeniami, 6 min.
A jeśli myślisz że ty jesteś pępkiem świata to sie mylisz Big Grin Bo aby sie rozwijać musimy iść dalej a nie stać w miejscu, tak jak ty mówisz Big Grin

[Obrazek: Q2EH1Ek.png]

250 mam ustawione aby było na stałe Big Grin
[Obrazek: 68747470733a2f2f6d65646961312e74656e6f72...722e676966]
#27
Na twojej działce:
[Obrazek: mGIu7mt.png]

Gdziekolwiek indziej:
[Obrazek: E2SyL67.png]

Widzisz różnice? Inni mają o wiele wiele gorzej, znam takich.

(07-20-2019, 14:54)SniperAK17 napisał(a): A tak serio żyjemy w takich czasach że słabe pc odchodzą w zapomnienie,dlatego ciągle twórcy gry nie mogą robić gier pod słabe pc tylko teraz np pod RTX (o ile wiesz co to jest) Albo procesory z 8 rdzeniami, 6 min.
A jeśli myślisz że ty jesteś pępkiem świata to sie mylisz Big Grin Bo aby sie rozwijać musimy iść dalej a nie stać w miejscu, tak jak ty mówisz Big Grin

No to fajnie, tylko wiesz, Minecraft to jest taka gra, która tworzona była z myślą aby dało się w nią grać nawet na zintegrowanej grafice czy słabych kartach graficznych, dlaczego większość serwerów zabrania budowania nie wiadomo jakich mechanizmów albo wprowadza właśnie takie pluginy na mechanizmy, aby nie przyszedł jakiś gość z komputerem z NASA i budował ogromne mechanizmy, a potem kłócił się "bo on fps ma dużo"

Pewnie pojawi się "to niech kupią nowy komputer" to ja odpowiem że większość tu to dzieci i to od rodziców zależy czy mu kupią, są też tacy co nie czują potrzeby kupowania, albo po prostu wstydzili by się prosić o nowy komputer...
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#28
Po pierwsze daj sobie więcej pamięci ram bo masz 2gb ustawione no chyba że masz 4 łączniem, procesor slaby 4-6 gen gtx970 na bank nie pobrałeś sterowników ulepszających Big Grin
W skrócie opinia Karta Graficzna zajebista procesor uniemożliwia razem z Ramem wyciągnąć od kart graficznej maxa Więc zamula.
Więc efekty widać na FPS

Ps. Co to za dziwny TXT Big Grin

Uwierz że z każdego Pc Nawet tego najgorszego można zrobić potwora (nie mocnego ale potwora)
Wystarczy pobrać odpowiednie programy i je dobrze zainstalować Big Grin
[Obrazek: 68747470733a2f2f6d65646961312e74656e6f72...722e676966]
#29
Ale ty pierdzielisz bez sensu, aż głowa boli.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#30
(07-20-2019, 16:02)Toiru napisał(a): Ale ty pierdzielisz bez sensu, aż głowa boli.

^^^ this, chyba nie może przeżyć tych grainderów a co do rozwoju to 
>ulepszanie grafiki
>granie w kloce
<wybierz jedno
Minecraft to nie gra która ma powalać grafiką tylko sprawiać frajdę, tak jak toiru wyżej napisał więc nie porównuj rozwoju technologicznego do tej gry bo ona raczej nie zalicza się do tego typu gier co musi mieć super kozacka grafikę 4k ultra hd 60 fps tylko spoko działać na nawet jakimś słabym komputerze, może kiedyś zrozumiesz coś takiego że nie wszyscy maja sytuację taka jak ty ze widocznie masz super komputer, z wiekiem chyba dostrzeżesz to i zrozumiesz, mam przynajmniej taką nadzieję. I to nie ja jestem pępkiem świata tylko właśnie ty, ty jako jedyny starasz się zwalić wszystko na winę pluginu mimo że działa dobrze i spełnia swoją funkcję co nawet przyznał cichy a po prostu jedna persona nie potrafi wyjrzeć poza swoją bańkę że nie każdy ma tak jak on i, że jednak niektórym ta gra gorzej chodzi.

Co do otpifine nie potrzebuje go na moim zwykłym komputerze ale jeżeli ci chodziło o laptopa to raczej na 2 wejścia do gry mi się go nie chciało instalować, w dodatku inni maja z optifine tak jak ja miałem bez wtedy
........................................UwU
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości