LogBlock !
#1
Smile 
Przychodzę tu z propozycją dodania pluginu "LogBlock" na serwer Classic. A czemu? Do działek dodajemy rożne osoby jak ktoś ma dużo osób dodanych a coś nam zniknie z działki nie wiadomo kto to zrobił i kogo ,że tak powiem oskarżyć. LogBlock może nie wszyscy wiedzą: Plugin rejestruje poczynania graczy, jakie bloki zniszczyli, jakie postawili, co kładli do skrzyń, co wyjmowali. Zapisuje też kiedy i gdzie miało to miejsce. Do sprawdzenia tego potrzebny jest kilof drewniany lub BedRock. Ten plugin pomoże nam dojść kto co zabrał lub zniszczył na naszej działce. Tu macie link do pluginu żeby sie lepiej zapoznać Smile
https://craftportal.pl/forum/index.php?/...-logblock/

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

#2
Co do tego sie zgadzam, bo miałem wczoraj akcje że sie pojawiły dziwne tabliczki na mojej działce, które jak by je ktoś zobaczył 90% prawdopodobieństwa że ja dostane bana było duże. Bo widniały tam nie codzienne słowa a ten plugin pomógł by mi dojść do sprawcy co napisał te piękne słowa.

Bardzo chętnie bym coś takiego powitał na serwie. Big Grin
[Obrazek: 68747470733a2f2f6d65646961312e74656e6f72...722e676966]
#3
Myślę że coś takiego może obniżyć wydajność serwera, rejestrowanie poczynań ponad stu osób (bo podejrzewam że tyle jest na każdym serwerze który nie jest minigrą) może być wymagające, poza tym nie wiadomo czy to będzie przydatne tak bardzo jak się to wydaje, jak już to w ostateczności
Na włam na konto na przykład to w ogóle nie pomoże, ani na konto właściciela działki, ani na konto dodanej osoby
Poza tym, może być też tak, że masz sobie beacona w skrzyneczce, pozwolisz osobie dodanej X sobie go zabrać, a potem się pokłócicie, i przyjdziesz na forum z tym, że osoba dodana X ukradła Ci beacona. Co wtedy zrobić? Będzie kłótnia na temat tego, kto kłamie, a kto nie?
Pomysł niby dobry, ale na dłuższą metę nie za bardzo
?
Niedostępny
#4
(07-17-2019, 11:45)FLP napisał(a): Myślę że coś takiego może obniżyć wydajność serwera, rejestrowanie poczynań ponad stu osób (bo podejrzewam że tyle jest na każdym serwerze który nie jest minigrą) może być wymagające, poza tym nie wiadomo czy to będzie przydatne tak bardzo jak się to wydaje, jak już to w ostateczności
Na włam na konto na przykład to w ogóle nie pomoże, ani na konto właściciela działki, ani na konto dodanej osoby
Poza tym, może być też tak, że masz sobie beacona w skrzyneczce,  pozwolisz osobie dodanej X sobie go zabrać, a potem się pokłócicie, i przyjdziesz na forum z tym, że osoba dodana X ukradła Ci beacona. Co wtedy zrobić? Będzie kłótnia na temat tego, kto kłamie, a kto nie?
Pomysł niby dobry, ale na dłuższą metę nie za bardzo

Muszę się z tym zgodzić. Wydajność serwera może zostać obniżona przez to - rejestrowanie bloków z różnych trybów (bo zakładam, że nie tylko classic) i 100 osób, którzy stawiają po 1000 bloków. To samo przy niszczeniu, a nawet gorzej byłoby.
#5
FLP Wydajność serwa obniżył plugin na redstoun, a plugin LogBlock jest nakładka na serwer nic nie ingeruje w grę, tylko pokazuje co kto wziął / postawił / zabrał / zniszczył.
[Obrazek: 68747470733a2f2f6d65646961312e74656e6f72...722e676966]
#6
@up nie wiem czy wiesz, ale taki plugin działa na tym samym procesorze na którym postawiony jest serwer minecrafta, nie ma czegoś takiego jak "nakładka na serwer" XD
Wyższe obciążenie procesora = niższa wydajność
?
Niedostępny
#7
Jeśli już ktoś ma beacona i wkłada do skrzynki to chyba nie będzie chciał wrobić swojego kolegi w kradzież bo przecież koleżeństwo przeważa nad beaconem dla chyba większości osób. Dodaje się do działki na własną odpowiedzialność osoby. To ma nam pomóc w zmniejszeniu właśnie podłych intryg pseudo kolegów dodanych do działki. Np u Snipera te tabliczki nie wie kto to zrobił a niby wszystkie osoby co ma są zaufane. Wszystkie wartościowe rzeczy powinno się wkładać do enderchestu. Logblock nie ma na celu przecież rejestrowania kto wchodził na dane konto a kto nie XD To ma być tylko po ty by sprawdzać kto co brał, co niszczył, co stawiał. Na serwerze i tak są gorsze problemy to ma być tylko ułatwienie. Plugin nikomu nie zaszkodzi a w jakimś stopniu na pewno pomoże.

#8
Ja osobiście jestem za, ale był już taki temat i nie zostało to wprowadzone z powodu, który wymienił FLP
#9
(07-17-2019, 11:56)Impression napisał(a): Ja osobiście jestem za, ale był już taki temat i nie zostało to wprowadzone z powodu, który wymienił FLP

glownie nie zostalo to wprowadzone ze wzgledu na miejsce na dysku.
na wolnosci byl logblock przez jakis czas i pliki zajmowaly sporo miejsca, a gralo tam zaledwie ~10 osob.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości