Głowy
#11
nie jestem pewny czy takie cos bedzie dobre.
nie da sie tak latwo zrobic aby z graczy bez skina nie wypadala glowa, wiec na serwerze bedzie sie walalo pelno glow steve.
niestety zmiana skina (w lobby, przez czyjs nick premium lub na stronie) nie spowoduje, ze glowy graczy no-premium beda mialy skin.
nie wiem czy ktos to pamieta, ale dawno temu na classicu gracze mieli setki takich glowek i nie mieli co z tym robic, bo tylko maly ulamek z nich mial skiny. takie osoby albo to wyrzucaly albo obstawialy cala dzialke tymi glowami robiac jakies dziwne kafelki, sciany czy przeszkody i bylo tego na prawde sporo.
rozumiem, ze fajnie by bylo miec takie ladne glowy na swoich dzialkach czy wyspach, bo tez mi sie to podoba, ale nie dam rady wylaczyc dropu brzydkich glowek.

takie wylaczenie "stevow" jest mozliwe, ale przy kazdym zabiciu gracza trzeba bedzie pobierac jego nick, laczyc sie z baza danych mojangu, sprawdzac czy jest to nick premium i dopiero rzucac glowke lub nie, a taki zabieg bardzo mocno obciazy serwery, do tego stopnia, ze przy kazdym zabiciu gracza bedzie dosyc duzy lag, a na drop glowki bedzie sie troche czekalo (testowalismy to juz kiedys).

jedyne co moge zaproponowac, to np. mozliwosc kupna swojej glowy niezaleznie czy ma sie nick premium czy nie, za jakas spora kwote.
wtedy taki zabieg zmniejszy znaczaco smietnik na serwerze, ale niestety zwiekszy tworzenie multikont, bo np. bogate osoby beda zakladaly konta z nickiem fajnego skina lub znanej osoby, tylko po to aby przelac na nie swoje pieniadze i kupic glowe.
dlatego wszystko ma swoje minusy i jakos nie widze idealnego rozwiazania, chyba, ze ktos z was ma jakis lepszy pomysl?

w dodatku, glowy na serwerach bardzo dziwnie sie aktualizuja, niekiedy po zmianie skina gracza premium glowa zaktualizuje sie po paru chwilach, a czasem nawet po kilku latach.
pewnie zauwazyliscie glowy graczy na spawnie lobby i classica ulozone w napis skyland, zazwyczaj po wejsciu na serwer sa one niebieskie, a po jakims czasie robia sie zielone, to dlatego, ze najpierw ustawilem glowy gdy skiny byly niebieskawe, a pozniej postanowilem im zmienic skin na zielony kolor.
niestety dane takich glow zapisaly sie gdzies na serwerze i najwidoczniej nie mozna sie ich pozbyc, tak samo bedzie z waszymi glowami.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#12
(05-03-2019, 18:46)Cichusek napisał(a): jedyne co moge zaproponowac, to np. mozliwosc kupna swojej glowy niezaleznie czy ma sie nick premium czy nie, za jakas spora kwote.
wtedy taki zabieg zmniejszy znaczaco smietnik na serwerze, ale niestety zwiekszy tworzenie multikont, bo np. bogate osoby beda zakladaly konta z nickiem fajnego skina lub znanej osoby, tylko po to aby przelac na nie swoje pieniadze i kupic glowe.

Jestem za
#13
(05-03-2019, 18:46)Cichusek napisał(a): dlatego wszystko ma swoje minusy i jakos nie widze idealnego rozwiazania, chyba, ze ktos z was ma jakis lepszy pomysl?

Właściwie to tak, z tego co kojarzę kiedyś wspomniałeś że niemożliwe jest dodanie czyjeś głowy do sklepu, bo plugin ignoruje dane NBT. Tak na logikę podczas sprzedawania te dane chyba też będą ignorowane, więc proponuje dodania ich skupu po niewielkiej cenie np: 1$, 2$. Skup wyeliminuje problem nadmiaru głów stivków.
Czy było by to możliwe?
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#14
(05-04-2019, 06:52)Toiru napisał(a):
(05-03-2019, 18:46)Cichusek napisał(a): dlatego wszystko ma swoje minusy i jakos nie widze idealnego rozwiazania, chyba, ze ktos z was ma jakis lepszy pomysl?

Właściwie to tak, z tego co kojarzę kiedyś wspomniałeś że niemożliwe jest dodanie czyjeś głowy do sklepu, bo plugin ignoruje dane NBT. Tak na logikę podczas sprzedawania te dane chyba też będą ignorowane, więc proponuje dodania ich skupu po niewielkiej cenie np: 1$, 2$. Skup wyeliminuje problem nadmiaru głów stivków.
Czy było by to możliwe?

w sklepie tabliczkowym nie jest to mozliwe, dlatego zrobilbym jakas komende na kupno glowy.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#15
Może nie tyle na kupno, co na sprzedaż?
Chodzi nam głównie też o to aby przyciągnąć ludzi na PvP.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#16
A może zrobić tak, że gracz A wyznacza nagrodę za gracza B [na pvp] Gracz A zapłaci kwotę X i po zabiciu gracza B głowa idzie do ekwipunku gracza A,C,D,... [czyli do tego który zabił gracza B].

Trochę tak jak na pistoletach...
#17
(05-03-2019, 16:22)BrunoKastner napisał(a): Też jestem za.
a czy nie niemożna by było zmniejszyć % ? żeby grabież działał jako szczęście, że zwiększa Procent'ówki.

Jest to możliwe.
https://dev.bukkit.org/projects/player-h...uration-4x
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#18
Jestem również za.
#19
Odświeżam.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#20
Za jestem
[Obrazek: 6D51D5AB94F5C8ECFEAD389E01B428DE4F79879D]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości