[Discord] Informator z forum.
#1
Temat piszę, ponieważ ta propozycja wymaga jednak chyba działania Cichuska, ponieważ bota trzeba byłoby podłączyć pod forum , chyba, że się mylę... Nie wiem, nie ogarniam takich rzeczy, ale lepiej, jakby Cichusek na ten temat się zgodził.

Propozycja dotyczy samego discorda - proponowałem już raz zrobienie informatora z forum na discordzie Impressionowi, ale niestety on tego nie umie wykonać. Jakby to działało? Cichusek sprowadziłby discord.rss (tzw. informator), odpowiednio go skonfigurował i na Discordzie byłyby powiadomienia o nowym wątku na forum. Nie wiem ile by to zajęło, ale pomogłoby osobą, które nie udzielają się na forum, a są na discordzie.

Potrzebny jest do tego 1 bot - Discord.RSS (z reddita) - https://www.reddit.com/r/discordapp/comm...n_rss_bot/
To wszystko. Byłoby super, jakby zostało to dodane na DC.
Way.
#2
trzeba by poszukac pluginu na mybb aby zrobic takie polaczenie z discordem.
szukalem i znalazlem, ale na nowsze wersje forum.
sprobowalem zaktualizowac mybb do najnowszej wersji aby wgrac ten plugin: https://github.com/ryczypior/discord-webhook-for-mybb ale niestety psuje sie theme forum i nie mam czasu sie nim bawic.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
to może zmienimy candy theme na coś nowszego :think: fajne by było takie odświeżenie forum
#4
Zgodzę się z impressionem. Zmiana byłaby dobra, przy czym nowa rzecz weszłaby przy pomocy forum. Rozumiem, ze brak czasu ale zmiana candy theme na coś nowszego nie będzie zajmować chyba dużo czasu
#5
mozna, ale pewnie czesc osob znowu bedzie oburzona, bo nie trafie w ich gust z wygladem.
cos tam pokombinowalem z themami na nowszym mybb, ale jeszcze musze to dopracowac w wolnej chwili.
na razie wyglada calkiem obiecujaco.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#6
(02-02-2019, 23:52)Cichusek napisał(a): mozna, ale pewnie czesc osob znowu bedzie oburzona, bo nie trafie w ich gust z wygladem.
cos tam pokombinowalem z themami na nowszym mybb, ale jeszcze musze to dopracowac w wolnej chwili.
na razie wyglada calkiem obiecujaco.
Forum wygląda fajnie teraz, ale brakuje paru rzeczy:
- nie ma w zakładkach ekipy/administracji
- brak informacji o nowych odpowiedziach w tematach
- no i zrobienie jeszcze tego informatora, co proponowałem... :v
#7
@Wayneern https://forum.sky-land.pl/showteam.php
nie dziala przycisk "ocen" oraz "zglos gracza" na profilach graczy.
#8
Ekipa forum juz jest
#9
przycisk oceniania i zgloszenia graczy powinny juz dzialac (zgloszen nie testowalem).
dodalem tez link do ekipy forum w gornym menu.

chyba trzeba subskrybowac temat lub dzial aby dostac informacje o nowej odpowiedzi na email, ale nie wiem, bo tego nie uzywam.
z discordem zaraz poprobuje, na razie dodalem integracje z imgur, gdy pisze sie odpowiedz (nie szybka odpowiedz, tylko Nowa odpowiedź), to z lewej strony obok emotikonek jest obrazek imgur gdzie w prosty sposob mozna przeciagnac obrazek z komputera i sam sie wgra do posta razem z linkiem.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#10
(02-03-2019, 14:15)Cichusek napisał(a): chyba trzeba subskrybowac temat lub dzial aby dostac informacje o nowej odpowiedzi na email, ale nie wiem, bo tego nie uzywam.
z discordem zaraz poprobuje, na razie dodalem integracje z imgur, gdy pisze sie odpowiedz (nie szybka odpowiedz, tylko Nowa odpowiedź), to z lewej strony obok emotikonek jest obrazek imgur gdzie w prosty sposob mozna przeciagnac obrazek z komputera i sam sie wgra do posta razem z linkiem.

Mi chodziło o widget ostatnie posty, bo o emailu wiem...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości