jak zrobic skarge
#1
Wątek stworzony w celach edukacji osób nie do końca ogarniających forum. ;p
1. Jeśli mamy już aktywne konto, wchodzimy na stronę główną forum.
2. Zjeżdżamy trochę niżej, do działów "nasze serwery" i wybieramy tryb gry na jakim chcemy kogoś zgłosić.
[Obrazek: GoNgHWE.png]
3. Gdy już wybierzemy odpowiedni tryb, klikamy poddział "Skargi na graczy"
[Obrazek: rdyeeSf.png]
4. Następnie klikamy "Napisz wątek"
[Obrazek: WsWGcz3.png]
5. Podczas pisania skargi trzeba pamiętać o korzystania ze wzoru. Temat skargi powinien być krótki i na temat np. "spam", "obraza", "mk" itp.
6. W przypadku obrazy, spamu, niecenzuralnej budowli na działce, reklamy itp. trzeba dołączyć screenshoty, ktore potwierdza nasze oskarzenia. Aby je wykonać, należy kliknąć "F2" na klawiaturze, będąc w grze.
Nasz zrzut ekranu będzie dostępnym w folderze, który można otworzyć klikając "Start" i wyszukać frazę "%appdata%". Otworzy nam się folder o nazwie "Roaming". Zwykle na samej górze będzie znajdować się nasz ".minecraft", w który wchodzimy, a następnie w "screenshots" i odnajdujemy wcześniej zrobione zdjęcie. Następnie przeciągamy je na pulpit.
7. Klikajac "imgur" mozemy wybrac z dysku interesujacy nas obraz.
[Obrazek: UCbnJte.png]

podczas wymiany z innymi graczami zawsze warto robic screenshoty. na przykladzie kilku zdjec wyjasnie co powinno znajdowac sie na screenie, aby zostal uznany przez administracje.
1. [Obrazek: scXFdEQ.png]
nie ma potrzeby dokumentowania swoich rozmow, ustalen z przed wymiany. na koniec negocjacji nalezy zadac proste pytanie, na ktore mozna odpowieziec "tak" lub "nie". nalezy dokladnie zaznaczyc ile i czego za ile. w przypadku setow, mieczy, narzedzi warto dodac jakiego stanu oraz zaklec oczekujemy lub oferujemy.
2. [Obrazek: HTrlSoh.png]
dowod na to, ze my wywiazalismy sie w umowy. w przypadku, gdy sprzedajemy przedmioty z zakleciami wypadaloby zrobic screen itemku w ekwipunku, a dopiero nastapny, gdy przedmiot lezy pod nogami przyszlego oszusta.
3. [Obrazek: uAIWnqN.png]
wiadomosc "nara" lub szybkie opuszczenie serwera potwierdzi, ze oszust nie ma ochoty oddac nam tego, co naiwnie oddalismy w jego lapska, ani wywiazac sie z umowy. osobiscie polecam tez korzystac z wymieniarek.
tak sfotografowany oszust na pewno zostanie ukarany, a utracone przedmioty do nas powroca.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości