Większe sprawy.
#1
Myślałem, że małe sprawy szybko zostaną rozpatrzone, lecz myliłem się. Teraz jednak, myślę, iż da się to w jakiś szybki sposób zrealizować. Zapraszam do czytania.

1. Snajperka - małe urozmaicenia.
Jak wiadomo - snajperka jest bronią najbardziej OP. Wiele prósb o nerf było rozpatrywane w sposób negatywny - NIE!. Dlatego, ja mam moim zdaniem już lepsze rozwiązanie, które może zadziałać. Mianowicie:
- Zmniejszenie naboji do 1.
- Przeładowanie - obecne nie wiem ile ma, ale proponuje 3-4 sekundy. Jeżeli tyle ma, to 5 sekund.
- Strzał w głowę zadający 6HP, a w ciało itp - 2.
Skoro to ma być broń snajperska [snajperka], to musi spełniać warunki chyba. 1 nabój oraz przeładowanie jet jednym z tych atutów. Jeżeli to nie zostanie zmienione, to ja nie wiem, co dalej będzie...

2. Mała zmiana w otrzymywaniu poziomu.
Jak wiemy, obecnie poziom zdobywa się poprzez zabicie 1 gracza. Za to otrzymujemy 1 poziom, oraz 10$. Lecz ja mam małą propozycję. Aby urozmaicić bardziej PvP z Pistoletami do walki, to proponuje dodać nowy system leveli.
O czym mówie? Dokładnie 25 zabójstw = 1 poziom. Z tego co wiem, kiedyś tak było i dobrze się sprawowało. Wyglądałoby to w ten sposób:
1 zabójstwo = 1 exp
25 zabójstw = 25 exp = 1 poziom
50 zabójstw = 50 exp = 2 poziom.
Lecz, jednym z tych atutów jest to, iż można stracić tak zwany exp, poprzez ucieczkę z walki. Po uciecze graczowi ubywa 10 zabójstw, czyli może stracić 1/2 poziomu, a nawet cały poziom, zależy, ile expa.
Jeszcze jedno: Nazwa poziom (jako ranga na chacie) zmieniłaby się. Np 50 poziom - nowy kolor rangi np. czerwony. A 100 poziom - jakiś inny.
Jak można byłoby to sprawdzić? /rank, /ranking itp. Byłoby tam Zabójstwa [EXP], K/D, Zgony. Czyli, to co jet obecnie, tylko dodać Poziom, oczywiście - tak jak opisałem.

3. Nowa broń - tak zwany pistolet maszynowy.
Proponuje dodać tak zwany pistolet maszynowy. Jakby on działał? Zadawałby tyle obrażeń, ile obecnie karabin, a magazynek jego miałby 10 bądź 15 naboji. Takowy można dodać do kitu dla gracza na stałe, oraz do sklepu za 80$. Skoro Vip ma karabin, to takowy pistolet maszynowy byłby odpowiednim zamiennikiem dla gracza i może w końcu byłaby równa walka pomiędzy Gracz vs VIP.

4. Lapis - sklep.
Proponuje dodanie do sklepu lapisu, który jest niezbędnikiem na 1.8 do enchantowania. Jak wiemy, obecnie lapis jest caly czas w enchancie, lecz moim zdaniem lepszym sposobem byłoby dodanie takowego do sklepu za cenę nie wiem, 10-20$? Trzeba na dobry enchant na mieczu się namęczyć! A żeby enchantować na maksymalny poziom (3 tabela) potrzeba 3 lapisu = 30-60$. To wcale nie jest dużo, porównując cenę snajperki, która jest kupowana obecnie.

5. Strefy do stawiania bloków.
O co chodzi? Proponuje dodanie stref na arenie, gdzie będzie można stawiać po prostu np. cobblestone do obrony. Jakby to wyglądało? Jakby ktoś zobaczył na ziemi blok białej wełny, to oznacza, że to jest strefa budownicza i można na niej postawić cobble, który za stack kosztowałby 50$, a w EQ Gracza byłoby 16 darmowych sztuk, a u Vipa - 32. Takich stref na arenie byłoby tak patrząc, to nawet średnia ilość, bo byłoby rozsiane na całej mapie w różnych zakątkach. Uwaga! Takowe budowle po 15-30 sekundach znikałyby, żeby mapy nie zaśmiecały. Byłoby to ciekawe urozmaicenie.

6. Ping na scoreboard.
Proponuje dodanie ilości pingu na scoreboardzie. Od razu powiem: Da się! Dla chcącego nic trudnego!. Po co? Skoro to serwer PvP, to chyba warto dodać ping do scoreboardu, szczególnie, że ktoś chce zobaczyć, czy ma lagi, czy nie.

8. Dodanie gangów (lub klubów, jak to woli).
Ostatnio zacząłem czytać propozycję Bruna i pomyślałem, kurcze, czemu nie dodać tak Gangów | Klubów? To byłoby dobre. Jakby to wyglądało?
*Komendy:
/klub utwórz <nazwa> <skrót> - tworzy klub/gang
/klub dodaj <nick> - dodaje do klubu/gangu
/klub opusc <nazwa> - opuszcza klub/gang
/klub usun <nazwa> - usuwa klub/gang
/klub sprawdz - sprawdza, kto jest w klubie/gangie i ile osób jest.
*Dodatkowo - za 1 klub płaci się 250$ (można dać nawet za 500$).
*Każdy klub miałby swój osobny Tag, czyli np:
[Poziom 12421][Testowy][VIP] Wayneern.
Tak by to wyglądało w moim odczuciu. Dodatkowo na scoreboardzie byłaby informacja KLUB: NAZWA.
Byłaby to dobra alternatywa dla propozycji Bruna o Czapkach i sojuszach.
Dodatkowo, z tego co wiem - to da się da dać tag do Nicku w grze, nad postacią, np. [test] Wayneern. Skróty powinny być na chacie oraz przy nicku.

9. Poziomy na Tabie.
Proponuje dodanie poziomi na Tabie, jakby propozycja nr 2 weszła w życie (albo i nie). Dlaczego? U niektórych z ciekawości, dodatkowo - taki sobie bajerek. Tongue

10. Serduszka.
No tak - proponuje ponowne dodanie serduszek przy nicku. Kiedyś było i zostało usunięte. Dlaczego? Nie wiem, ale późniejsze propozycje o ponownym dodaniu tego odpowiedź była, że się buguje, itp. Cichusku, a próbowałeś może z innymi pluginami, bądź nawet i Skriptem? Bo z tego co się orientuje, to opisane, że plugin, który UŻYWANY BYŁ buguje się, lecz nie dostaliśmy odpowiedzi, czy na ten sam plugin, czy jednak inne też.

Teraz trochę zmian na mapie oraz częściowo w spawnie:
1. Główki na płotku.
Proponuje dodanie na obecnej mapie w paru miejscach płotki z główkami graczy. Mogłyby być to główki graczy, którzy nie wiem, przyczynili/ają się do rozwoju serwera np. Tails, Boczek itp. A dlaczego takie główki? Byłoby to ciekawe i oznaczałoby, że ktoś tu był i ich pozabijał i postawił dla strachu główki. Jeszcze wokół nich jakby był redstone porozstawiany, oznaczający krew, to byłoby na prawdę dobrze!

2. Nowe rodzaje drzew.
Proponuje na mapie dodanie nowych rodzai nietypowych drzew. To znaczy - nie tych normalnych drzew minecraft'owych, przerobionych gliną, tylko inne, nowe, kreatywne i pozmieniać niektóre na mapie, gdyż wszystko jest jedno i to samo, jeżeli chodzi o te drzewka...
Dodatkowo: można je ustawić w innych, miejscach.

3. Główki (Spawn)
Proponuję zamianę główek na spawnie z tych mobów itp, na główki administracji, oraz jako tako niektórych graczy. Spawn od razu moim zdaniem stałby się lepszy z tymi główkami. :p

4. Dodanie tabliczki z lobby (Spawn)
Proponuje z tyłu respa dodać informacje "Aby zmienić tryb, wpisz /lobby", czyli to, co jest na wszystkich prawie trybach. Niektórzy gracze nowi nie wiedzą jak wyjść, to taka tabliczka będzie przyjazna.

5. Tabliczka nad tabliczką naprawczą (sklep)
Proponuje dodanie lepiej nad naprawą wszystkiego tabliczki, że przy naprawie również zbroi, trzeba ją zdjąć. Taka pomyłka już raz nastała u mnie, a inni chyba by tego samego nie chcieli...

6. Tabliczka z /ranking.
Proponuje dodanie obok tabliczki z /wyznacz tabliczke z /ranking, aby gracze sprawdzili swój ranking, jak wygląda on i na jakim miejscu są.

7. Bunkier.
Kiedyś była taka propozycja z tego co wiem, ale proponuje Dodanie tylko JEDNEGO bunkra na arenie. Gdzie? W jakimś środkowym miejscu na arenie.
Jakby to wyglądało? Normalnie. 1 szereg kratek otwarty, aby ktoś się mógł wychylić, bądź żeby ktoś mu banię strzelił. Dodatkowo: Na taki bunkier będzie możnaby wejść, gdyż będzie on tak jakby górką, która co 1 kratkę zwiększa się, a taka dziura byłaby na wysokości nóg. Jak do niego wejść? Od góry, bądź od tuneli, które zostały odblokowane niedawno.

To teraz taka odskocznia i propozycje na forum, z działem:
1. Osobny dział dla JumpPvP
Jak wielu wie, JumpPvP początkowo był połączony z PvP z Pistoletami, póki nie został dodany w kompasie na /lobby. Dlatego proponuje Na forum o oddzielny dział dla JumpPvP. Co by się w nim znajdowało?
To:
- Problemy graczy
- Skargi na Graczy
- Propozycje.
Bo więcej nie potrzeba, skoro to jest taki mały tryb.

2. Usunięcie.
Jakby propozycja nr 1 (forum) została zrealizowana, to dział JumpPvP w PvP z Pistoletami nie byłby potrzebny, jedynie trzeba byłoby poprzenosić tematy do odpowiednich działów.

3. Nowy poddział.
Proponuję dodaniu poddziały "Problemy graczy". Dlaczego? Bo czasem gracze mają jakieś problemy na pvp z pistoletami, to warto chyba dodać taki dział. Gracze wiedzieliby, gdzie pisać problemy ich.

To tyle co chciałem napisać. Myślę, że chociaż 1/2 całego wątku zostanie rozpatrzona pozytywnie. Sam tymi propozycjami szedłem głosem ludzi, którzy popierali te zdania, jednak wolę, aby inni też się na ten temat wypowiedzieli.

Pozdrawiam
Daniel ~Wayneern
  Odpowiedz
#2
No skoro zachecasz do wyrażania swojego zdania, no to:

2. Nie ma sensu robić z tego jakiegoś RPG. Nie potrzebne kombinowanie zwłaszcza że i obecnie za ucieczkę się traci.

3,7. Nie dodawajmy już żadnych nowych broni, po prostu nie... Tak podobnych do już istniejących i w dodatku drugą snajperkę. (z tego co wiem to snajperka sama w sobie z definicji tego słowa jest karabinem). Niech już Vipy mają te swoje karabiny bo aż takim problemem to one nie są.

5. Więcej kampienia i tanich zagrywek. Super. Znając ludzi te strefy będą do tego wykorzystywane, no bo do czego innego? Budownie na takim trybie to
ostatnie co chciałbym widzieć.

8. Nie róbmy z tego jakiś gildii albo MMO. Jedyne co to przyniesie to zaśmiecające czat i samą grę prefiksy. Komu jest to potrzebne?

7a. I tak mało kto będzie z tego korzystał.

3b. No i jakie to są niby problemy?

Co do innych nie mam nic do napisania.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz
#3
(08-04-2018, 13:12)Tails napisał(a): No skoro zachecasz do wyrażania swojego zdania, no to:

2. Nie ma sensu robić z tego jakiegoś RPG. Nie potrzebne kombinowanie zwłaszcza że i obecnie za ucieczkę się traci.

3,7. Nie dodawajmy już żadnych nowych broni, po prostu nie... Tak podobnych do już istniejących i w dodatku drugą snajperkę. (z tego co wiem to snajperka sama w sobie z definicji tego słowa jest karabinem). Niech już Vipy mają te swoje karabiny bo aż takim problemem to one nie są.

5. Więcej kampienia i tanich zagrywek. Super. Znając ludzi te strefy będą do tego wykorzystywane, no bo do czego innego? Budownie na takim trybie to
ostatnie co chciałbym widzieć.

8. Nie róbmy z tego jakiś gildii albo MMO. Jedyne co to przyniesie to zaśmiecające czat i samą grę prefiksy. Komu jest to potrzebne?

7a. I tak mało kto będzie z tego korzystał.

3b. No i jakie to są niby problemy?

Co do innych nie mam nic do napisania.
c
Podpinam się pod Tails
Z tym ,że prawie wszystko jest zbędne ...
[Obrazek: minecraft-logo.png]
  Odpowiedz
#4
1. Na tak
2. Nie za bardzo rozumiem, ale chyba chodzi o przebudowę przyznawania poziomu. Jestem na nie. Dobrze jest, gdy 1 kill = 1 poziom. Co do tracenia połowy poziomu przy lognieciu to absolutnie na nie.
3. Na nie. Jeszcze pamiętam co się działo w Halloween, jak gracz miał smg. Vip ze snajperką przegrywał pojedynek z graczem, który po zginięciu odradzał się i go dobijał. Nie liczył się skill, ale to kto szybciej dobija... Poza tym nowe bronie raczej nie przejdą
4. Na tak. Dodatkowo, można będzie sobie kolorować zbroje :p
5. Mieszane uczucia. Nie wiem czy to jest potrzebne..
6. Można dodać. W niektórych modach i pokazuje ping innych graczy, więc na pewno się da :p
7. Ja to bardziej w formie żartu pisałem. Nowe bronie nie są potrzebne.
8. Na tak, ale jakieś ograniczenie osób w tych klubach, żeby się jakieś wielkie gangi nie porobiły i nie rzucały granatami jak leci nie raniąc swoich członków. Na tab raczej nie jest to potrzebne, bo wydaje mi się, że jest to taki dodatek.
9. /stats <nick>, masz lvl ilość śmierci i nawet kd. Nie ma co zaśmiecać taba.
10. Raczej na nie. Jeśli ktoś chce to może pobrać sobie moda na coś takiego.
1.1. Na tak. Jednak dosłownie po jednej, bo one podobno lagują.
2.1. Może jakieś jedno większe drzewo z czymś w środku... jeśli nie to po prostu więcej zwykłych drzew, bo są łyse miejsc na arenie.
3.1 Szkieleta mogą zostać, fajnie wyglądają.
4.1. Powinno być
5.1 Powinno być
6.1. Powinno być
7.1 Na tak. Chodzi dokładnie o ten bunkier :
[Obrazek: c216ab32aaea8.png]
[Obrazek: 4d03321a29851.png]
1.2, 2.2 i 3.2 nie są potrzebne. Jest bardzo mało wątków z tych trybów i nie są potrzebne działy dla tak małej ilości wątków.
To dodam propozycje od siebie: na mostkach z zielonego wieżowca dodać pojedyncze bloki/pajęczyny w celu utrudnienia snajperom trafiania graczy biegających właśnie po tych mostkach.
  Odpowiedz
#5
Z tego co widzę, punkt 7 nie spodobał się.
Usunąłem go, jak to Boczek napisał: dla żartu dodany...
  Odpowiedz
#6
Wayneern wsm to bardzo dobrze. A co do dodania nowych broni moglibyscie dodac Pythona aka revolver. Plugin crackshot proponuje duzo broni. Znam sie i zobaczylem ze bronie to Crackshot. Sa bazooki olimp oraz tarcze. Fajnie aby bylo takie cos dodane
  Odpowiedz
#7
Odświeżam.
  Odpowiedz
#8
Też jestem skuszony do wypowiedzi.

2. Takie sobie. Nie wiem, czy jest to dobre.
3. Za. Ciekawa broń, moja ulubiona. Skuteczność wysokim kosztem.
4. Jestem za. Natomiast przydało by się usunąć go z enchantu i dodać do sklepiku.
5. Zbędna głupota. Jest to PvP, a nie jakieś bloki...
8. Zwykłe zaśmiecanie chatu. Stwierdziłem, że nie ma sensu tego robić. Dlaczego? Zbierze się takich 10-ciu snajperów i będą latać na słabszych. Na nie.
9. Też zbędne.
10. Pokazywanie ilości serduszek przeciwnika. Za.

1v2. Za.
2v2. Super-pomysł. Miałem pisać o tym temat.
...
7v2. Jestem za.
Niedostępny
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości