Ilość znaków
#1
Information 
Odwiedziłem sobie dzisiaj pierwszy raz pewną dużą stronę z ogromnym fancommunity, która w bardzo mądry sposób ograniczyła do absolutnego minimum spamerskie wiadomości, a to nabijające posty, a to posty nic nie wnoszące do tematu.

Dam fragment bardzo starego posta, w którym to omówiono i przełożę to na lokalne realia.
[Obrazek: sPk9cRE.jpg]

Wraz ze wzrostem popularności strony spadł poziom i jakość postów. A co to ma do rzeczy to forum z kucami do forum z klockami? W przypadku tego pierwszego pozbyto się spamu w rodzaju pojedynczych zdań nabijających posty typu "Okay", "I agree", "I like this", "No, I don't want this", a w przypadku tego drugiego problem ciągnie się od lat: "Na tak.", "Na nie." "Nie." "Po co, i tak to nie wejdzie w życie." "Świetny pomysł, popieram (nie napisze ten ktoś, dlaczego popiera))", tyle, że nie widać go, ponieważ części użytkowników to nie przeszkadza + występuje statystycznie młody wiek użytkowników.

Jako że zauważyłem to zagadnienie i można pozbyć się problemu nabijania postów w dużym stopniu, proponuję to, co właśnie pogrubiłem po dwukropku: Zwiększenie minimalnej ilości znaków w poście z 5 do 100/150/200 znaków z uzasadnieniem "Liczą się tylko merytoryczne posty. Proszę rozszerzyć post do 100/150/200 znaków, czyli jeszcze dodatkowe <ilość znaków>". Limit zostałby niezmieniony w dziale "Off-topic".

Piszę tę propozycję właśnie ze względu na merytoryczne bagno, jakie nie raz panuje pod niektórymi propozycjami. Samemu miałem zwyczaj pisać złożoną argumentację do poparcia własnej opinii, niestety się zdziczyłem i często nie piszę złożenie, a szkoda, ponieważ złożoność wypowiedzi m. in. świadczy o inteligencji człowieka. Minimalna ilość znaków mogłaby zmniejszyć liczbę zgłoszeń zbędnych, nic nie wnoszących do tematu postów, a gdyby mimo wszystko ktoś postawił 200 takich samych literek, to wiadomo, że mamy do czynienia z trollem albo głąbem i wiadomo co z nim zrobić.

Przykłady wypowiedzi (liczą się spacje we wszystkich przypadkach):
Wypowiedź przekraczająca 100 znaków: "Jestem za przyjęciem tej propozycji, ponieważ wprowadza dodatkowe i ciekawe urozmaicenia do rozgrywki."

Wypowiedź przekraczająca 150 znaków: "Dodanie możliwości otwierania skrzynek na surowcowej to rozsądny pomysł, ponieważ zarobki nie będą tak prędkie, trzeba w końcu pobiec na te koordynaty."

Wypowiedź przekraczająca 200 znaków: "Osobiście uważam, iż gracz powinien zostać odbanowany, ponieważ decydującym czynnikiem na jego niewinność był błąd administracji polegający na nieznajomości mechaniki gry i potraktowania tego jako oszustwa."

Czyli to raptem 3 porządne zdania albo 1 wielokrotnie złożone, to niewiele a zakładam, iż podniesie średni poziom posta. Oczywiście dla nowych użytkowników byłaby gdzieś z boku klauzula z informacją o minimalnej ilości znaków na post w celu ograniczenia spamu.

Dziękuję za poświęcony czas,
Pozdrawiam.

Niedostępny
  Odpowiedz
#2
Bardzo ciekawy, jednak jak dla mnie nie potrzebny pomysł. Z jednej strony zmusiło by to graczy do rozwijania swoich wypowiedzi. Zamiast "za mało na bana" bylibyśmy zmuszeni do napisania: "za mało na jakąkolwiek kare, aby ten gracz został zbanowany musisz dostarczyć więcej dowodów" Jednak w drugiej strony medalu stoi to "Na tak". Chcemy wyrazić swoją opinie na dany temat, ale wszystkie argumenty podał ktoś wyżej lub w pierwszym poście i nie ma sensu ich powtarzać, wiec najłatwiej napisać "na tak", bo jak wiadomo - im więcej takich "na taków" w Twojej propozycji, tym bardziej podoba się ona graczom, a Cichusek to widzi. Trzecia sprawa - cytowanie, tutaj nie muszę chyba nic wyjaśniać (cytowane znaki liczą się do naszych) Czwarta rzecz - "nie" Cichuska wyraża więcej niż tysiąc znaków. No i najważniejsze - "zbanowany na 4 dni, bo sprawdziłem zgodność ip za pomocą komend, a wcześniej widziałem, że ich modele ruszają się na zmianę"
Oczywiście można by to wprowadzić tylko w niektórych działach, jak dla mnie to w forum-ogólne, bo być tam raczej posty powinny czytelne, a w skargach, problemach i propozycjach chodzi bardziej o szybkość i łatwość w komunikowaniu się. Może to trochę dziwne, ale ja to tak widzę.
  Odpowiedz
#3
(07-21-2018, 01:52)Boczek napisał(a): "za mało na jakąkolwiek kare, aby ten gracz został zbanowany musisz dostarczyć więcej dowodów"

"nie" Cichuska wyraża więcej niż tysiąc znaków.

"zbanowany na 4 dni, bo sprawdziłem zgodność ip za pomocą komend, a wcześniej widziałem, że ich modele ruszają się na zmianę"

Ludzie może i rozumieją kontekst z reguły, jeśli mówi się czyste "nie" i koniec albo "za mało", albo "zbanowany na X dni", jednak moje przeczucia są następujące:

1. Zwiększenie limitu minimalnej ilości znaków na post wymusiłoby zwiększoną precyzję wypowiedzi, przez co byłoby mniej ogólnikowych i czasem niepotrzebnych pytań. Z resztą, jeśli już mielibyśmy się porozumiewać zdaniami złożonymi to przywyklibyśmy do piękna naszego języka i nie byłoby to już uciążliwe.

2. Takie zwyczajne pełne zdania dodają nieco poziomu do kultury wypowiedzi, to zawsze jest miłe dla użytkownika, jeśli mu coś się wytłumaczy ze szczegółami, ponieważ użytkownik już nie będzie zadawał pytań, ponieważ odpowiedzi do nich sobie znajdzie w jednym miejscu. Do tego taka zwyczajna kultura zwiększa szansę gracza na zostanie aktywnym graczem, ponieważ uprzejma i wszystko wyjaśniająca administracja nie pisałaby pod jednym dobitnym przekleństwem jako dowód na bana czegoś takiego: "za mało" (a przecież mnie to załóżmy straszliwie urażą, ja chcę, żeby ten ktoś był zbanowany!), a napisałaby tak "Za mały dowód, pojedyncze przekleństwo jest tolerowane, jeśli sytuacje się powtarzają, prosimy o więcej dowodów, tymczasem zaaplikuj się w dystans do tego gracza i się nie przejmuj.". Od razu milej by się gracz poczuł, zakładam, że gracz rozezna się w takich zdaniach złożonych.

Pozdrawiam.

EDIT: Tak samo z "nie" i kropką po tym słowie. Dużo uprzejmiej zabrzmiałoby uzasadnienie stanowiska, niż takie suche "nie", choćby poparciem stanowiska byłoby "Nie, ponieważ mi taka koncepcja się nie podoba, przykro mi.".

Niedostępny
  Odpowiedz
#4
to napisze to tak jak sobie wymysliłeś:
"Jestem przeciw przyjęciu tej propozycji, ponieważ wprowadza niepotrzebne zmiany"

Poczuj sie spełniony
[Obrazek: CU8BbMK.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#5
Ale to zwyczajnie nie ma sensu, bo po pierwsze można ten limit znaków oszukać za pomocą formatowania, a po drugie, więcej nie oznacza zazwyczaj lepiej.

Chyba najlepszym przykładem będziesz rozpatrywanie skarg. Teraz będziemy musieli rozpisywać się na temat który można uprościć w 2 słowach, co tylko będzie nam wszystkim utrudniać grę, bo zamiast szybko zająć się bardziej pożytecznymi rzeczami, to my będziemy musieli się zastanowić co napisać w wątkach aby zapełnić te 100 lub więcej znaków.
To może jeszcze jeden argument: wiele zabaw i gier straci sens, tak jak na przykład Niekończąca się opowieść lub Dobra Muzyka.

My nie jesteśmy od nauczania kogoś poprawnego pisania, od tego są nauczyciele i rodzice.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz
#6
Jestem na nie
"Jak wam nie zależy, to mi tym bardziej nie zależy"~p. Ewa Diamond
  Odpowiedz
#7
Uważam tą propozycje za zbędną i niepotrzebną
Pomysł jest dość oryginalny, ale wydaje się zbyt przekombinowany. Sam widzisz jak sztucznie teraz wyglądają wiadomości na tyle znaków. Po za tym popieram Tails'a ma on rację w tym, że zabawy na forum stracą sens. Smile
Teach Me
  Odpowiedz
#8
Przypominam, że dla określonych grup typu Właściciel, Moderator, Pomocnik etc oraz dla określonych działów typu offtopic można ten limit wyłączyć.
  Odpowiedz
#9
Pomysł jest może i dobry, ale wątpie, aby tutaj się sprawdził, skoro gracze piszą skargi w mniej niż 50 znaków, a co dopiero mówić o 100 Rolleyes
Po prostu moim zdaniem - propozycja nie jest zła, lecz jednak patrząc na posty nowych graczy, którzy piszą poniżej 50 znaków to będzie utrudnione, bo i tak będą spamić czymś, żeby osiągnąć ten limit 100 znaków.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości