Artykuł 13 i 11
#31
Dezinformacja z tym przejściem. Jedyne co przeszło to dalsze prace nad tymi artykułami - trialog między Parlamentem, Komisją i państwami czlonkowskimi. Ostatnie głosowanie w styczniu 2019 roku.

Niedostępny
  Odpowiedz
#32
Nie wiem dlaczego ale bawi mnie to całe gadanie, jakby koniec świata miał nastąpić...
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz
#33
Spójrzmy na to tak: Internet daje ogromne możliwości i sposobności zarabiania realnych pieniędzy bez teoretycznie żadnych kwalifikacji - w moim przypadku YouTube, no i teraz tak: Ktoś pracuje kilka lat na kanałem, YouTube jest jego głównym źródłem utrzymania... albo ktoś prowadzi stronę agregującą internetowe newsy i zarabia z reklam na niej wyświetlanych... albo ktoś po prostu lubi się dzielić treściami w internecie i traktuje internet jako lepszą alternatywę do komunikowania się z innymi, niż realny świat, po prostu ten ktoś ma social anxiety (a ich jest niemało). I nagle sobie jakaś durna Unia wymyśla, że żeby walczyć z copyrightem i rzekomo "nieopłacanymi" twórcami (redaktorzy newsów, brak klikania w linki z powodu skromnego preview dawanego automatycznie pod linkiem, co daje mniejsze przychody z reklam, co daje itp. itd.) poprzez... tak restrykcyjne filtry, że prawo cytatu nie zmieści się w rozumieniu tej dyrektywy i będzie już złamaniem potencjalnego prawa! Nie daj boże jeszcze wymcknie się jakiś zcopyrightowany utwór, zdjęcie czy muzyka - wtedy można pozwać nie użytkownika, który to wrzucił, ale całą platformę. Weźmy dalej YT - jeśli ja wrzucę fragment z Awantury o Kasę i go przerobię w celach parodycznych i nagle odezwałby się ATM Studio z roszczeniami to tak - jeśli nie byłoby filtra to dogadałbym się z ATM Studio i wyjaśnił im, że to zrobiłem zgodnie z prawem autorskim, prawem cytatu (art. 29.), natomiast jeśli byłby filtr to nie byłoby dyskusji - filtr nie rozumie aluzji, dygresji i kontekstu, więc z automatu byłbym winny, mimoiż nie złamałem prawa. A - no i jeszcze nie będę wspominał, że taki filtr mógłby zostać potencjalnie przeprogramowany na usuwanie niewygodnych treści...

Stąd ta panika.

Niedostępny
  Odpowiedz
#34
No dobra, ale jak taki WSDA piszę (albo raczej pisał...) na serwerze że się powiesi jak to wprowadzą, to jak się z tego nie śmiać? Idiotyzm najwyższego szczebla.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
  Odpowiedz
#35
Ja się nie śmieję, ponieważ moje życie online ma dla mnie większą wartość, jak na obecną chwilę, od życia nie-online - zwłaszcza, iż mam unikatowego przyjaciela, z którym się świetnie czuję - oczywiście online, ponieważ w realnym życiu jestem zbyt nieśmiały na konwersacje w poszukiwaniu ewentualnych nowych przyjaciół Rolleyes

Niedostępny
  Odpowiedz
#36
Heh mam podobnie nie dość, że jestem nie śmiały to jeszcze trudno mi się kimś rozmawia bo jak się przejęzycze to boję sie, że ktoś zaraz mnie wyśmieje czy coś stąd trudno mi potem zdobywać przyjaciół oraz mówić jakieś ważne rzeczy
Teach Me
  Odpowiedz
#37
Minęło, dawno po przegłosowaniu, nie widzę jakichkolwiek usuniętych filmów przez copyright (tak, wiem że mamy jeszcze 1,5 roku na wejście tego u nas .-.)
Stare konto: https://forum.sky-land.pl/member.php?act...e&uid=4440
cichy oddaj mi to konto plz
[Obrazek: w_6564d09434b96e78b1e345dba86525c5-90012785.gif]
  Odpowiedz
#38
(11-03-2018, 22:01)_DrStrange_ napisał(a): Heh mam podobnie nie dość, że jestem nie śmiały to jeszcze trudno mi się kimś rozmawia bo jak się przejęzycze to boję sie, że ktoś zaraz mnie wyśmieje czy coś stąd trudno mi potem zdobywać przyjaciół oraz mówić jakieś ważne rzeczy

ahh no tak to wcale nie dlatego że ogólnie jesteś toksyczny i nie masz dystansu ;C...
Roses are red
Violets are blue
Omae wa
Mou shindeiru ;-;
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości