Zmiany Serwera na lepsze
#1
Zmiany Serwera na lepsze


Dobry wieczór, w tym poście chciałbym poruszyć temat serwera. Otóż można się domyślić serwer upada. Liczba graczy teraz nie przekracza 70 graczy i to w godzinach szczytu.

Chciałbym zaproponować parę zmian, które mogą uratować serwer przed upadnięciem, czego nie chcę bo graczem jestem od roku 2012 i pamiętam ile wtedy było graczy. (W grze mam inny nick bo zapomniałem hasła do forum a na e-mail mi nie wysyła instrukcji o odzyskanie hasła),

Pierwsza propozycja to zmniejszyć liczbę trybów. Można by się skupić na 3-4 głównych trybach gdzie gracze grają. Ponieważ reszta trybów jest pustych (takich jak: Minigry, Skygrind, Pojedynek 1v1, Skyfire, Skywars, jump pvp chowanego, build, creative, water block) Podtrzymał bym Frebuild ponieważ tu gra najwięcej graczy, Skyblock ponieważ to on zapoczątkował Skylanda, Prisona Mimo niskiej frekwencji ostatnio i pistolety. Skupilibyście się na tych trybach, ulepszali je oraz dodawali nowe rzeczy. Graczom by się nie nudziło, a puste tryby nie odstraszały by potencjalnych graczy którzy jak zobaczą frekwencje na tych 4 trybach to będą chcieli grać.
Bez graczy nic nie zdziałacie. Musicie zmniejszyć liczbę trybów i zająć się głównymi.

Myślę, że takie rozwiązanie z pewnością przyciągnie spowrotem starych graczy oraz nowych, a Ci co grają będą ucieszeni z powodu zmian i nowości.


Teraz opisze jeszcze parę przykładów po co to robić, na każdym trybie:

FreeBuild: Ceny działek przy spawnie spadły dramatycznie, latarnia nie jest już warta co była,gracze odchodzą bo mają wszystko co da się osiągnąć. Rozumiem to ma przypominać jak najbardziej do vanilli, ale ile można robić to samo bez nowości.

Skyblock: Tak jak w freebuild ludzie osiągnęli wszystko i nie mają co robić. Pamiętam początki. Zawsze w nocy cały serwer wychodził na spawna i zabijał hordy mobów które były wszędzie. To nas łączyło coś się działo, umieraliśmy zbieraliśmy i znowu chcieliśmy poczuć smak współpracy.

Prison: Ludzie nie mają co robić nowa edycja z pewnością by dała power. dodatkowo zrobić coś innego niż kwadratowe bloki do kopania. Inne są rozwiązania i wcale nie takie, które pochłaniają dużo czasu.

Pistolety: Jest to dobry tryb na modach i świetne rozwiązanie na oderwanie się od kopania na innych trybach. Myślę że tutaj można coś zdziałać z cs:go ranking rundy. ( W necie jest skrypt chyba za 20 zł)

Creative: Ewentualnie bym go zostawił ponieważ można tam testować budowle i mechanizmy, a następnie robić je na trybach w które gramy.

Reszta trybów jest zupełnie nie potrzebna. Dlaczego? ponieważ nikt tam nie gra ( max 5 graczy). Zaśmiecają wasz czas i przez to nie poświęcacie go na tryby które utrzymują ten serwer. Cichy rozumiem, że serwer jest twój, ale pamiętasz jak było was dwóch? ile było graczy dużo nowości itp. Powinieneś zrobić administrację. Rozumiem boisz się może nie lubisz otwierać się na ludzi, ale to dla dobra naszego, graczy!. Masz Administracje masz trochę więcej czasu na inne sprawy, To byłoby świetne rozwiązanie jak nie masz czasu, ponieważ każdy ma życie i obowiązki.

Po takich zmianach wystarczy czas a Skyland wróci dawna potęga i gracze, ktoś powie "To już nie ten sam serwer" ale ludzie grającym na nim są Ci sami i na pewno chcą pomóc. Ludzie dzisiaj wchodzą tylko pogadać, ale gdyby serwer ruszył to by nie tylko gadali, ale i pracowali.


Mam nadzieje, że tą propozycje weźmiesz do serca i zrozumiesz, że my jako gracze chcemy żeby skyland żył.


Pozdrawiam Linuscp linus
#2
Po pierwsze: Jak usuwanie trybów ma przyciągnąć graczy? XD "O usuneli skyfire, wracam na skylanda!" Raczej nie.
Jedyne co może przyciągnąć graczy, to nowe tryby lub aktualizacje/edycje starych.
#3
Przecież wczoraj o 20 jak sprawdzałem było przynajmniej 100 graczy ;d...
Roses are red
Violets are blue
Omae wa
Mou shindeiru ;-;
#4
Boczek a po co puste tryby? mają sterczeć puste i odstraszać ej nikt nie gra pewnie serwer juz upadl. Poswiecili by czas na ulepszanie głownych trybów. Przeczytaj to będziesz wiedział o co mi chodzi..

kaukazu to chyba jakiś wyjątek.. Chodzi mi to o ogólny czas. Nie gra tyle co grało. Zwykle o tej godzinie było jeszcze 150 graczy
#5
Rok temu też były dramaty "Skyland ópada musimy coś zrobić bo ópadnie" a jak nadeszły wakacje znowu było po 200 graczy... Odrazu Skyland upada a nikt nie pomyślał że koniec roku się zbliża i wolą poprawiać oceny niż grać?
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#6
(05-09-2018, 20:48)NoSkilvl napisał(a): Boczek a po co puste tryby? mają sterczeć puste i odstraszać ej nikt nie gra pewnie serwer juz upadl. Poswiecili by czas na ulepszanie głownych trybów. Przeczytaj to będziesz wiedział o co mi chodzi..
Przeczytałem całe, jak każdy wątek od 2 lat na tym forum zresztą [emoji57]
Jak by nie patrzeć, wchodząc na serwer pokazuje Ci się liczba graczy, wiec wiesz, że te 70 osób musi gdzieś grać. Puste tryby nikomu nie szkodzą, maszyny nie są obciążone tymi trybami, bo nikt na nich nie gra, a z tego powodu, że mało osób tam bywa administracja też nie traci czasu na pozostałe tryby.
#7
Rumbur ta frekwencja upadania jest dużo wieksza niż rok temu.
Boczek Nie chodzi o to, że obciązają. Nie lepiej zająć sie głownymi trybami zamiast robić nowe na ktorych i tak nikt nie bedzie grac? Pokazuje 70 graczy gracz sobie mysli. DObra zagram na skywa... Chwile nikogo tu nie ma i wchodzi po kolei i nic. To nie jest fajny widok.
#8
(05-09-2018, 20:57)NoSkilvl napisał(a): Rumbur ta frekwencja upadania jest dużo wieksza niż rok temu.

To ty chyba rok temu nie grałeś.
[*]
[Obrazek: csokzidzn5v11.jpg]
Niedostępny
#9
Rumbur grałem. Sam dziś pisałeś, że tu nie grasz, że tylko pogadać. Nie widzisz ile graczy odeszło? więcej odchodzi niż przybywa
#10
Wystarczy wrócić do 1.7 ;d
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie...
Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości