Bug
#1
Exclamation 
Ostatnio rozmnożyłem sporo owiec u siebie (0;101) i może już wcześniej już pojedyncze przez szkło uciekały, natomiast teraz problem się nasilił. Jak to jest? Jak to wygląda? I dlaczego tak się dzieje?            

Niedostępny
#2
Ty wiesz, ze mozesz szklo zbugowac i przez nie przejsc?
Widocznie ilosc owiec byla tak duza, ze poprostu one wychodzily za szklo, albo tak sie pchaly w ten rog, ze w koncu wyszedly z tej zagrody ogrodzonej szklem. Szklo nie jest dobrym pomyslem w okolo zwierzat, jedynie na 1 sciane jest ok. Poprostu musisz mur zmienic z szkla na inny blok.
#3
Przez szklo czy przez szyby?

Jesli przed szyby to masz powod natomiast jesli szklo, to nie wiem Smile
"Jak wam nie zależy, to mi tym bardziej nie zależy"~p. Ewa Diamond
#4
(01-15-2018, 09:23)HubPlayGames napisał(a): Przez szklo czy przez szyby?

Jesli przed szyby to masz powod natomiast jesli szklo, to nie wiem Smile

Co za roznica - i tak zbugujesz i tak. Tutaj akurat mial z szkla wybudowane.
#5
(01-15-2018, 07:59)M_A_T_I napisał(a): Ty wiesz, ze mozesz szklo zbugowac i przez nie przejsc?
Widocznie ilosc owiec byla tak duza, ze poprostu one wychodzily za szklo, albo tak sie pchaly w ten rog, ze w koncu wyszedly z tej zagrody ogrodzonej szklem. Szklo nie jest dobrym pomyslem w okolo zwierzat, jedynie na 1 sciane jest ok. Poprostu musisz mur zmienic z szkla na inny blok.
Cóż, znam gracza, który ma hodowlę koni. Na jej oczach konie pojedynczo wchodzą w ściany z dirta (a to są granice działki) i się duszą, więc jeśli bym zmienił szkło na jakiś inny blok to byłoby kiepsko, nieprawdaż?

Niedostępny
#6
(01-15-2018, 10:46)Iam napisał(a):
(01-15-2018, 07:59)M_A_T_I napisał(a): Ty wiesz, ze mozesz szklo zbugowac i przez nie przejsc?
Widocznie ilosc owiec byla tak duza, ze poprostu one wychodzily za szklo, albo tak sie pchaly w ten rog, ze w koncu wyszedly z tej zagrody ogrodzonej szklem. Szklo nie jest dobrym pomyslem w okolo zwierzat, jedynie na 1 sciane jest ok. Poprostu musisz mur zmienic z szkla na inny blok.
Cóż, znam gracza, który ma hodowlę koni. Na jej oczach konie pojedynczo wchodzą w ściany z dirta (a to są granice działki) i się duszą, więc jeśli bym zmienił szkło na jakiś inny blok to byłoby kiepsko, nieprawdaż?

Tak to jest, jak ma sie z 20 koni na dzialce w malym pomieszczeniu.
Najlepiej, jakbys zrobil jedna wielka hodowle na srodku dzialki z plotkami, niz podzielic na 4 i kazda przy granicy.
#7
(01-15-2018, 11:14)M_A_T_I napisał(a): Tak to jest, jak ma sie z 20 koni na dzialce w malym pomieszczeniu.
Najlepiej, jakbys zrobil jedna wielka hodowle na srodku dzialki z plotkami, niz podzielic na 4 i kazda przy granicy.
To podzielenie jest zrobione w takim celu, żeby nie doszło do przekroczenia magicznej liczby 30 zwierząt na chunk. Jeszcze jakieś sugestie?

Niedostępny
#8
Masz 3 dzialki, wiec bys musial poprzenosic polowe na np. druga dzialke (chyba ze masz juz zagospodarowana, albo na samej gorze), a reszta by tam zostala. Bo te owce popychaja siebie, i czasem wychodza za ogrodzenie. Jest jeszcze jedna opcja, aby zamurowac je poprostu plotkami.
#9
Ok, tylko dlaczego mam się użerać tylko przez to, że jest jakiś błąd. Żadnego "tak bywa" proszę.

Nieważne, chyba mam sposób, jak przeciwdziałać temu szkłu (żeby trawa rosła), wystarczy oblać to wodą od zewnątrz i dać dziurę dla wody, żeby się nie rozlewała po całym polu, a owce, jak wszystkie moby, automatycznie płyną i w górę, i zgodnie z prądem, więc już mam rozwiązanie. Dziękuję za pomoc w dotarciu do rozwiązania, bez tego wątku byłyby mizerne szanse na to, że pomysł by się pojawił.

Niedostępny
#10
(01-15-2018, 11:35)Iam napisał(a): Nieważne, chyba mam sposób, jak przeciwdziałać temu szkłu (żeby trawa rosła), wystarczy oblać to wodą od zewnątrz i dać dziurę dla wody, żeby się nie rozlewała po całym polu, a owce, jak wszystkie moby, automatycznie płyną i w górę, i zgodnie z prądem, więc już mam rozwiązanie. Dziękuję za pomoc w dotarciu do rozwiązania, bez tego wątku byłyby mizerne szanse na to, że pomysł by się pojawił.

Tutaj mam poradnik dla ciebie, ktory powinien ci pomogl z owcami. Tylko ze moze wyjsc tak, ze beda w ziemi owce, ale chyba z nimi nic sie nie stanie. Wszystko to nie jest az tak trudne - 2 mechanizmy i dobre ulozenie dozownikow, ktore moga byc w roznej szerokosci, ja akurat zrobilem tutaj 9 kratek szerokosci tych dozownikow po 2 stronach, zeby owce na srodek pchalo, nie na 2 bok.

Tak sie to prezentuje:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości