Nowy tryb
#1
Taka informacja: To tylko propozycja, podpowiedź co do kolejnego trybu, nigdzie nie jest określony kiedy ma powstać tryb, więc proszę o nie pisanie postów w stylu "może za kilka miesięcy" i ogólnie unikanie postów które krytykują pomysł ze względu na czas powstania wątku. Z góry dziękuję.

Witam. Pewnego dnia wpadliśmy z Matim na pewien pomysł... Tak sobie rozmawialiśmy o tym jaki mógłby by być dziesiąty tryb. I wymyśliliśmy:

Połączenie Survivalu i Survival Games, takie trochę Battle Royale.

Na czym to polega? No cóż:

Na wygenerowanej mapie o rozmiarze nie większej niż 800x800, rozrzuceni są gracze. Ich celem jest: no cóż. Zabicie pozostałych graczy.
Jak mają to zrobić? I tutaj jest ta cześć survivalowa. Muszą wykorzystać to co znajdą na mapie, to co wykopią, upolują i wytworzą. Będzie włączony cykl dnia i nocy, agresywne moby są włączone.
To że mapa będzie dość spora aby ułatwić całe to zadanie, gracze dostaną kompasy, ukazujące najbliższego gracza. Po zakończeniu gry. mapa restartuje się. I to w sumie tyle.

Ogólnie myślimy że to fajny pomysł, jednak...

Nie chcemy aby całą robotą zajmował się Cichusek, więc my postanowiliśmy w tym pomóc.

A w czym możemy pomóc...

Spawn:

Obydwaj coś tam pokombinowaliśmy. Spawn jest gotowy, jednak sugestie co do niego zawsze mile widziane.
https://imgur.com/a/NXwoi

Mapy:

Mapy można wziąć z generatora, więc nie będzie z tym wiele roboty.

Ale... Można też użyć takich niestandardowych generatorów.

Więc jakieś 4 mapy prosto z takiego zwykłego generatora, oraz jakieś z generatora np:

Mapa wypełniona ogromnymi drzewami. (akurat mała mi się wygenerowała, bo to dosyć długo trwa przy większych)
https://imgur.com/a/tyWpB

Wyspy w powietrzu.
https://imgur.com/a/1IE4U

Oraz... Można użyć generatorów z starych wersji MC.

Alpha:
https://imgur.com/a/kip61
Infdev:
https://imgur.com/a/2FN3R

Zawsze są jeszcze pluginy takie jak CityWorld, więc jest z czego wybierać.


Teraz takie jakby FAQ:

W jaki sposób gracze będą rozrzuceni na mapie?

- Tak jak w przypadku SG. Wszyscy pojawiają się na środku mapy, kiedy odliczanie do startu się zakończy z chwilową nieśmiertelnością wszyscy rozchodzą się w swoim kierunku. Ogólnie zależy to od pluginu, ale zazwyczaj tak to wygląda. Może być też taki styl Battle Royale.

Jak długo będzie trwała gra?

- Różnie bywa. Zależy to oczywiście od ilości graczy, mapy itd. Szacuje to tak na od 10 do 60 minut. Ewentualnie można wprowadzić jakiś limit czasowy, który po zakończeniu odliczania, teleportuje wszystkich na środek, gdzie dojdzie do deathmatchu.

Co z cheatami, x-rayem?

- Co do tego, to oczywiście standardowy anticheat, bo co można innego zrobić? A X-RAY... No tu jest gorzej, bo zawsze tacy się trafią. Rozwiązaniem może być pozbycie się diamentów z map (bo to głównie do nich wszyscy brną), ograniczając się do żelaza, które jest dość powszechne i można je łatwo znaleźć bez X-RAYA.

Co z rangą VIP?

- Żeby uniknąć p2w, ranga powinna zawierać rzeczy głównie kosmetyczne. Kolorek na czatcie, itd.
Jakiś kamienne narzędzia od początku, też mógłby być.

Nether i Kres?

- Nether i Kres zostanie zablokowany. Przez te 2 wymiary, gra będzie się nie potrzebne ciągnąć, mapy będą zajmować więcej miejsca, a i same wymiary, nie mają żadnego znaczenia.

Pff i tak nie zostanie to dodane, po co to w ogóle piszesz?

- A skąd wziął się pomysł na Creative? No z czyjegoś wątku... A ponieważ tryb był w miarę prosty do stworzenia, to jest. Raczej nie zaszkodzi spróbować.

Dodajcie lepiej coś innego.

- Rozumiem że każdy lubi inny tryb, jednak wszystkim się nie dogodzi. Komuś się spodoba, a komuś nie.

Na jaką wersję był by ten tryb.

- Nie wiem. Nie od de mnie to zależy.


Więc to tyle, oczywiście zachęcam do wypowiadania się w wątku.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#2
po co kolejny tryb
#3
(01-13-2018, 17:22)keinettgaming napisał(a): po co kolejny tryb
Wyjdz.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#4
Dodam pare slow od siebie:

Co do rzeczonej rangi vip, bedzie ona miala najprawdopodobniej:
- Zarezerwowany slot
- Kamienne itemy na poczatku rozgrywki (chyba ze drewniane)
- Zolty kolor na chacie.

Wersja trybu bedzie zalezec od pluginow (jak i rowniez od Cichuska), wolelibysmy wersje 1.7.

Jakies propozycje dotyczace Spawnu itp, mozna pisac. Jestesmy otwarci na propozycje.
#5
Mogę wam pomóc w budowie spawnu Big Grin
//Za
No hej.
Możesz być tak miły dla mnie i możesz zostawić mi '' + ''
Będę wdzięczny.
~Dzięki ! Heart Big Grin
#6
(01-13-2018, 17:39)KamilSiwy_xD napisał(a): Mogę wam pomóc w budowie spawnu Big Grin
//Za

Spawn juz jest zbudowany. Nie ma juz przy nim nic do roboty.
#7
(01-13-2018, 17:35)ZabijakaPL1337 napisał(a): Cichusek już pisał że. Nie będzie na razie żadnych nowych trybów .

Nigdzie nie jest napisane że to ma być od razu, dziś albo jutro.


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#8
póki co jestem na nie, może za pół roku. dopiero został dodany build, kolejny tryb byłby dobry za 6 miesięcy, żeby odświeżyć sieć.
#9
(01-13-2018, 17:43)Invi napisał(a): póki co jestem na nie, może za pół roku. dopiero został dodany build, kolejny tryb byłby dobry za 6 miesięcy, żeby odświeżyć sieć.

jak dla mnie przydaloby sie tez jakies tryby usunac te najmniej odwiedzane niz tylko dodawac po co trzymac jakas minigre dla 3-5 osob?
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#10
glownym problemem jest brak takiego pluginu.
ja nie mam umiejetnosci, aby napisac bazowy plugin na serwer na ktorym wszystko bedzie sie opieralo, a stirante i inni maja swoje zajecia.
wiec w sumie, to jest glowny powod dlaczego nie bedzie takiego serwera.
a mapa 800x800 jest chyba zbyt duza, w dodatku nie widze roznicy miedzy tym a takim wallsem (tu nie ma czasu przygotowania i jest kompas).
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości