Dodanie komendy /remember
#1
Witam, czy tylko mnie denerwuje to jak np, chcemy zmienić serwer z S1 na S2 i musimy się ponownie zalogować? Wiem, że to tylko kilka sekund, ale nie zmienia to faktu że owa komenda nie mogła by powstać.

Dla tych nieznających komendy przypominam, że po wpisaniu komendy /remember nie musimy się ponownie logować na tym komputerze aż do 3-7 dni bądź aż do czasu kiedy my nie zechcemy.
"Ludzie nie rodzą się równi"
[Obrazek: 4Klk0KJ.png?1]
#2
jest to niebezpieczna opcja.
wiele graczy ma zmienny adres IP, taki system adresow dziala na (prosto mowiac) zasadzie pewnego kola.
aktualnie uzywasz np. adresu IP nr 1, ktos inny nr 2, nr 3 i tak dalej.
u jednego dostawcy jest okreslona pula takich adresow i co 24 godziny (lub czesciej) zmienia sie wszystkim automatycznie taki adres, wtedy calosc sie przestawia i pierwsza osoba nie ma juz IP nr1 tylko np. nr2, a ten nr2 ma adres nr3.
dlatego gdy ty wejdziesz na serwer majac zmienny adres IP (a masz, bo sprawdzilem) i wpiszesz /remember, to jak komus innemu przydzieli sie taki sam adres chocby na chwile, to wtedy on bedzie mogl wejsc na twoj nick bez podawania hasla.

kiedys na serwerze w motd widnialy napisy w stylu "czesc nick! zapraszamy cie nick", dzialalo to na takiej samej zasadzie, w momencie wejscia na serwer zapisywal sie twoj adres IP i twoj nick, a gdy ponownie odswiezales liste serwerow pojawial sie ten nick z powrotem specjalnie dla ciebie (sprawdzil cie po numerze IP), czesto zdarzalo sie tak, ze ludzie zglaszali mi, ze wyswietla im sie zupelnie inny nick w tym motd mimo, ze nigdy na taki nie wchodzili.
to wlasnie dlatego, ze ktos wczesniej wszedl na nasz serwer z adresu IP, ktory wlasnie mu przydzielono i teraz on z niego korzysta, w takiej sytuacji moglby teraz wejsc na ten nick bez podawania hasla jesli on wpisal /remember czy inne cudo.

chyba wyjasnilem, dlaczego tak nie mozna robic.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości