Mapa
#1
Witam.
Na samym początku, przyznam się że mapa jest inspirowana nowym potencjalnym spawnem na Classica, ale już wyjaśniam dlaczego postanowiłem skorzystać z tego samego motywu.
Ogólnie to wymarzyła mi się mapa o takiej samej tematyce co ten spawn, gdyż on sam zostawił u mnie pewien niedosyt... Gdyż co można z nim robić? No nie za wiele, a ja bardzo lubię bawić się mapami... Na spawny mogę sobie co najwyżej popatrzeć... Oraz poprostu wolę nowe areny niż nowe spawny. Tongue

Ale do rzeczy.
Oto ona:
https://imgur.com/a/kPW8P https://imgur.com/a/hqwvZ

Spróbuje się jakoś tak bardzej rozpisać:
No to...
Ogólnie moja wizja była taka aby w tej mapie nie chodziło tylko o jak najszybsze dostanie się na środek, więc na środku (ten młyn to nie przypadek. Zainspirowałem się grą Tooth and Tail, gdzie o te młyny się walczy itd.) nie umieściłem czegoś szczególnego, niczego co dało by jakąś nadmierną przewagę. Mapa na pierwszy rzut oka jest krzywa, taka powinna ona według mnie być, mam zamiar też umieścić więcej tych małych wysepek żeby uzupełnić tą pustą przestrzeń, jednak myśle że tak jest dobrze.
Budynki (z góry ostrzegam: z nikąd ich nie kopiowałem, sam je wymyśliłem) zbudowałem w dużej mierze aby było ładnie, ale też po to aby stanowiły one taki fort. Doły wyspy zawierają 25x rud żelaza i nie wiem ile węgla, bo nie liczyłem Rolleyes. (Na środku jeszcze nie ma, poźniej dodam)
To raczej wszystko, skrzynek z przedmiotami postanowiłem nie umieszczać, niech różni się nieco od innych map. Podobnie jak inne mapy na SW, jest mała, żeby pasowała.

Jak zawsze jestem otwarty na sugestie.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#2
jest juz jedna taka mapka na skywarsach, tylko mniejsza.
z tego co kojarze, to miejscami na wyspach sa umieszczone rozne elementy wioski np. farma, mini domek itp.
ogolnie ladna mapka, ale przedmioty w skrzyniach pulapkach sie nie skopiuja.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
(10-19-2017, 19:32)Cichusek napisał(a): jest juz jedna taka mapka na skywarsach, tylko mniejsza.
z tego co kojarze, to miejscami na wyspach sa umieszczone rozne elementy wioski np. farma, mini domek itp.
ogolnie ladna mapka, ale przedmioty w skrzyniach pulapkach sie nie skopiuja.

Tak zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to po prostu wioska NPC. Taka normalna, prosta, taką jaką można spotkać na singelplayerze. Jest sporo różnic.

W wiadomości zapomniałem się zapytać o jedną rzecz. Jajka spawnujące. Czy mogą one być w skrzyniach? Same moby działają doskonale, kiedyś poprzez rzucanie jajkami, pojawiła mi się kura.
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#4
Jestem za dodaniem...
#5
(10-19-2017, 19:39)Tails napisał(a):
(10-19-2017, 19:32)Cichusek napisał(a): jest juz jedna taka mapka na skywarsach, tylko mniejsza.
z tego co kojarze, to miejscami na wyspach sa umieszczone rozne elementy wioski np. farma, mini domek itp.
ogolnie ladna mapka, ale przedmioty w skrzyniach pulapkach sie nie skopiuja.

Tak zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to po prostu wioska NPC. Taka normalna, prosta, taką jaką można spotkać na singelplayerze. Jest sporo różnic.

W wiadomości zapomniałem się zapytać o jedną rzecz. Jajka spawnujące. Czy mogą one być w skrzyniach? Same moby działają doskonale, kiedyś poprzez rzucanie jajkami, pojawiła mi się kura.

pytales chyba o mobspawnery, myslalem, ze chodzi ci o te niebieskie klatki.
podczas wklejenia takiego spawneru na nowa mape dla poszczegolnej rozgrywki on zawsze zamieni sie na swinie (przynajmniej powinien).
jak chcesz to mozesz dodac jajka spawnujace zwierzeta/potwory do skrzyn, powinny dzialac jesli kury sie pojawialy, chociaz nie wiem czy potwory nie sa calkowicie wylaczone z serwera.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#6
Czy mogę wysłać link, czy jednak coś zmienić? (ten środek już naprawiłem)
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#7
(10-20-2017, 14:59)Tails napisał(a): Czy mogę wysłać link, czy jednak coś zmienić? (ten środek już naprawiłem)

w sumie to mozesz wyslac, ale dopiero za jakis czas ja dodam.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości