spawn
#1
Witam!
otoz posiadam na singlu swiat na ktorym postanowilem sobie budowac
i chcialem zaproponowac wybudowanie spawnu jednak nie na 100% poniewaz nie wiem czy bede mial az tyle checi i czasu ale chcialem rowniez na poczatku spytac o zdanie graczy by czasem nie zbudowac tego na marne
a o to pytania:
1. czy taki styl was interesuje? (to najwazniejsze poniewaz jesli taki styl wam sie nie podoba to nawet sie za to nie biore inaczej nie umiem)
2. ma byc duzy maly (ja preferuje duze spawny ktore sa logiczne w przemieszczaniu sie itp potrzebne rzeczy znajduja sie zazwyczaj w miare blisko siebie a reszta jest dla ciekawskich do zwiedzania)
3. czy wybaczycie mi jesli zrobie zwykla arene pvp bez mini pvp? (nie gram zbytnio na classicu ale zauwazylem pewien problem na mini pvp tam nie da sie bic.. kogo by sie nie zaatakowalo od razu ucieka z areny co denerwuje duza arena zbyt wiele nie zmieni ale moze jednak troche poprawi sytuacje

w sumie tyle zalacze kilka obrazkow by mozna bylo popatrzec na styl na razie zbyt wiele tam nie ma bo tylko jedna budowla ale tak jak mowilem to tylko na pokaz w jakim stylu bylby spawn w planach jest dosc duzy zamek ktory bylby glownym respem i wokol niego wioska z kuznia kosciolami polami uprawnymi mlynami rzekami itp ( w tej ogromnej gorze zapewne beda jakies tunele lochy i inne takie)

pozostawiam do oceny dziekuje i pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
               
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#2
1. tak
2. sredni
3. tak
#3
Sredni to znaczy? bo tak mniej wiecej pewnie teren o powierzchni 150x150 / 120x120 bylby zagospodarowany niestety dokladnie na tym etapie okreslic nie moge
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#4
1. podoba mi sie, ladnie wyszedl ci ten domek, ale na singlu zaraz caly obrosnie pnaczami, na serwerze mozna to wylaczyc.
2. jakby sie tak zastanowic, to sporo rzeczy musi sie zmiescic na tym spawnie, zobacz sobie, ze aktualny spawn jest ogromny, a wlasciwie tylko dwa katy nie sa zagospodarowane (w rogu miedzy budynkiem spawnu a kosciolem sa drzewa i duze jezioro obok kosciola, ktore czasem sie przydaje), wiec raczej powinien byc duzy.
3. na starym spawnie duza arena byla zbyt duza, bo nie bylo widac graczy z drugiego konca areny, mysle ze mozesz zrobic cos lekko wiekszego od aktualnego pvp.

jak na razie spawn mi sie podoba, ale sa pewne problemy.
po pierwsze robisz to na wlasnej mapie, gdzie masz rozne budowle (zapewne) i swiat jest juz w duzej czesci odkryty, trzeba by wygenerowac nowa mape z takim samym seedem i po prostu przekleic spawn aby mapa byla "czysta".
a po drugie, zmiana mapy troche trwa i aktualnie nie mam ani troche czasu sie tym zajac, sam sklepik jest ogromny i z tym schodzi najwiecej czasu, w dodatku jest pelno roznych regionow np. w wymieniarkach albo na pvp (gdy jest okragle, to jest masakra, bo regiony moga byc tylko prostokatne/kwadratowe).

zbudowac mape mozesz, ale tylko jesli bedziesz sie przy tym bawil, bo nie wiadomo kiedy ja wgram i czy w ogole w finalnym momencie nadal bedzie mi przypadala do gustu. jak masz budowac na sile, to lepiej tego nie robic, bo potem moze sie okazac, ze jej nie wgram na serwer, a ty sie niepotrzebnie nameczysz.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#5
na sile budowana nie bedzie na pewno poniewaz budowanie to glowny powod dla ktorego gram w mc / mapa zostala wygenerowana niedawno nic oprocz tego domku nie jest na niej wybudowane a przelecialem na flyu moze jakies 500 kratek by znalezc to miejsce ktore mnie urzeklo do budowy (wiec nie wiem czy jest potrzeba generowania nowej mapy) co do aktualnego spawnu wcale nie jest taki ogromny porownujac spawny ktore dotychczas budowalem dla innych serverow jesli chodzi o czas bym sie nie martwil na pewno troche zajmie mi budowa znajac moje checi do dlugiej gry bez przerwy jednego dnia
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#6
(10-14-2017, 17:40)Snaxx napisał(a): na sile budowana nie bedzie na pewno poniewaz budowanie to glowny powod dla ktorego gram w mc / mapa zostala wygenerowana niedawno nic oprocz tego domku nie jest na niej wybudowane a przelecialem na flyu moze jakies 500 kratek by znalezc to miejsce ktore mnie urzeklo do budowy (wiec nie wiem czy jest potrzeba generowania nowej mapy) co do aktualnego spawnu wcale nie jest taki ogromny porownujac spawny ktore dotychczas budowalem dla innych serverow jesli chodzi o czas bym sie nie martwil na pewno troche zajmie mi budowa znajac moje checi do dlugiej gry bez przerwy jednego dnia

zbuduj, zobaczymy i pomyslimy.
staraj sie nie generowac niepotrzebnie mapy, bo pozniej backupy serwerow bardzo duzo waza.
+ zrobilbys jakis mur, tak aby to byla wioska i aby gracz nie uciekl na zewnatrz.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
mur na pewno bedzie
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#8
Co do areny pvp fajnie gdyby bylo miejsce na wlasnie podobnr wielkosciowo do obecnego Smile
"Jak wam nie zależy, to mi tym bardziej nie zależy"~p. Ewa Diamond
#9
1. Podoba mi się.
2. Najlepiej duży.
3. Jak najbardziej.
Niedostępny
#10
Wszystko mnie urzeka. Sam ten dom jest niesamowity. Nie mam wyobrazni do aż takich rzeczy, najwyżej wyobraznie mam do zarabiania $ na Cll, ale do rzeczy.

Nowy spawn, nie powiem, zapowiada się znakomicie, choć jak to mówią "nie chwal dnia przed zachodem słońca."

Ale powinno być w porządku wszystko zgrane.

Pozdrawiam,
Arkadiusz.

Niedostępny


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości