Ogień
#1
Tak sobie myślę... Że ostatnio raczej nic się nie dzieje na SkyWars. Ostatnio pisałem wątek o przedmiotach i blokach z 1.8, ale wątek przepadł a odświeżanie go nie ma na tą chwilę, jakiegoś sensu bo i tak po chwili znów trzeba będzie go odświeżać. Ale mniejsza o to. Chciałbym zaproponować coś co raczej nie powinno sprawić jakiś problemów i urozmaiciło by grę i dało kilka nowych możliwości: rozprzestrzenianie się ognia.

Co to da? Chyba każdy wie jak działa ogień: niszczy łatwopalne bloki (wełna, deski, liście itd.) oraz zadaje obrażenia gdy się go dotknie. Więc można by to wykorzystać, skoro SkyWars jest grą taktyczną. Użyć go do niszczenia mostów, fortów i innych budowli? Czemu nie? Ciekawy dodatek.
Ale już nie będę pisał o samym ogniu...

Spróbuje rozwiać wątpliwości co do tego pomysłu, bo przewiduje że takowe się pojawią.

Gdzieś spotkałem się z zdaniem, że ogień mógłby spalać całe mapy. Nie zgodzę się z tym. O ile użycie go może w jakimś większym stopniu może zniszczyć drzewa i budowle na czyjeś wyspie, to na pewno nie zniszczy całej mapy. Większość map jest zbudowana z kamienia, ziemi, gliny... Przez co nie ma szans na zniszczenie całej mapy.
Spotkałem się również z takim czymś: ogień zniszczy drzewa i nie będzie drewna.
Większość osób drewno zbierze już na samym początku, zapewne będzie miała też sadzonki na posadzenie nowych drzew.
Oraz ostatnia uwaga od kogoś:
Że będzie się zbyt rozprzestrzeniał.
Na pewno nie przez 1 blokowe mosty, bo na tych będzie często gasł. Tylko na kilku mapach jest zapalniczka, a przez lawe ogień zbyt szybko do pożaru nie dojdzie.

No z innymi uwagami na ten temat, się nie spotkałem.

Więc, co myślicie?

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#2
Ja myśle, że to bedzie fajny dodatek.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
#3
Rozprzestrzenianie się ognia byłoby czymś całkiem w porządku. Zazwyczaj mosty do środkowej wyspy robi się jak najszybciej z drewna, więc możliwość szybkiego pozbycia się takich mostów mogła by być w niektórych sytuacjach pomocna. Ale czy mógłby wnieść coś poza tym? Dużo obrażeń nie zadaje, na wiele poza paleniem rzeczy by się nie przydał.
Jeśli potrzebujesz ze mną kontaktu, szukaj mnie na Steam. Nick "64-RD", kot na avatarze.
Niedostępny
#4
(09-28-2017, 20:23)TheGardenPL napisał(a): Ale czy mógłby wnieść coś poza tym? Dużo obrażeń nie zadaje, na wiele poza paleniem rzeczy by się nie przydał.

Zasłania ekran i daje przewagę osobie niepalącej się.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#5
Jestem za...
#6
nawet jest to dobry pomysl, zastanowie sie nad nim, ale na niektorych mapach zdobycie ognia (zapalniczki) musialoby byc bardzo utrudnione, bo np. wiekszosc elementow konstrukcyjnych z ktorych sa zrobione wyspy i mosty moze byc z drewna lub welny (oczywiscie nie na wszystkich mapach) i ich spalenie bedzie jednoznaczne z brakiem mozliwosci dostania sie do drugiego gracza.

w wolnej chwili postaram sie odblokowac ogien i przejrzec wszystkie arenki, na niektorych dodam zapalniczki.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości