eh..
#1
Cichusku, cheaterów jest coraz więcej, coraz więcej osób ma ich dość, a oni nic sobie z tego nie robią. psują grę - ja dzisiaj zarobiłem kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt śmierci przez cheatera na pistoletach. straciłem też 120$ - kupiłem miksturę siły, a on zabił mnie z sześciu kratek. jest coraz więcej skarg.
trzeba coś z tym zrobić. tak dłużej być nie może. oni czują się bezkarni, bo wrócą po siedmiu dniach, a zarobią przedmioty, na które trzeba pracować miesiąc.
skargi nie są realizowane natychmiastowo, a im więcej ma taki oszust czasu, tym więcej szkód narobi.

1. nowy taryfikator kar za cheaty
przypadkowe przyznanie się na forum - ban 7 dni (oszustwo to oszustwo)
przyłapanie na cheatach - ban 14 dni (oraz wyczyszczenie poziomu, może stirante coś wykmini)
drugie przyłapanie na cheatach - ban permanentny (z możliwością unbana po roku)

2. nowy anticheat
ostatnio stirante jest bardzo aktywny (z czego wszyscy się cieszymy). nowy plugin mógłby otwierać gui co 3 minuty i jeśli ktoś będzie bił, w czasie trwania testu, otrzymuje automatycznego bana na 7 dni - system ten raczej nie będzie się mylił, bo nie ma jak. może dałoby radę też automatycznie kasować poziom

sytuacja z dnia na dzień się pogarsza, czekam na opinie graczy Tongue

16 banów za cheatów w ciągu dni (!) i kilka nierozpatrzonych skarg.
  Odpowiedz
#2
Jezeli osoba dostanie drugiego bana to moze dostac permamentnego, bo nie dawno skonczyl sie jej ban i jak ktos przylapie to leci ten perm.
Co do antycheatu nowego na tak, prosilibysmy bardzo, jeszcze jakby te falszywe kicki byly naprawione...
  Odpowiedz
#3
(08-10-2017, 16:20)M_A_T_I napisał(a): Jezeli osoba dostanie drugiego bana to moze dostac permamentnego, bo nie dawno skonczyl sie jej ban i jak ktos przylapie to leci ten perm.
Co do antycheatu nowego na tak, prosilibysmy bardzo, jeszcze jakby te falszywe kicki byly naprawione...

ale pierwszy ban jest na 7 dni, a za przypadkowe przyznanie się na 3 dni. to mało, jak na tak dużą sieć serwerów. nie ma też kar w postaci czyszczenia lvl.
drugi ban mógłby być też na 14 dni, jeśli w ciągu 6 miesięcy ta osoba nie dostała żadnego bana.
  Odpowiedz
#4
Jestem za banami permanentnymi niezależnie od tego czy osoba użyła cheatów pierwszy, drugi czy tam enty raz. Liczy się fakt ich posiadania i używania tego by sobie nadmiernie ułatwiać grę i utrudniać innym. Pisałem już o tym w tym wątku ( http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=25787 ). Doskonale zdawałem sobie sprawę, że jeśli surowszy taryfikator nie zostanie wprowadzony to zacznie się dziać gorzej i gorzej.

Pytanie do Pana, Panie Cichusku (przepraszam, że to będzie wyzywająco, ale czuję się zobowiązany do tego): Czy Panu zależy na serwerze, na którym wszyscy siebie lubią, szanują i są uczciwi wobec siebie? Czy Panu zależy na serwerze, gdzie nikt nie śmie powiedzieć brzydkiego słowa na czyjś temat, jeśli to jest nieuzasadnione? (aka. hejt) Czy Panu zależy, aby nikt nie używał wspomagaczy i żeby wszystko było zbalansowane? Jeśli na wszystkie odpowiedzi pan odpowie "Tak. Chcę mieć serwer czysty i bez użyszkodników" to prosiłbym o usurowienie banów o wszystkie podpunkty, które podałem w linku w akapicie wyżej.

Jeśli Szanowny Pan Cichusek (nie jestem lizusem, wyrażam szacunek do osoby stojącej nade mną, w dodatku starszą) nie chce wprowadzić surowszych banów: nie zmuszę do tego Pana, zmusi Pana natomiast wtedy sytuacja: gdy Pan zorientuje się, iż Pan traci graczy spowodu cheaterów, x-rayowców oraz wszelkiej kategorii toksycznych graczy. Przeszkadzający gracz na 2 trybach: a dostaje bana na 1 tryb. Nic tylko pozostaje mi zaraz dodać, że temu graczowi [MrFraky] zależy wyłącznie na poprzeszkadzaniu sobie. Takie osoby też powinny dostawać permy z miejsca, ewidentnie na screenie widać, że chce kogoś powyzywać. Angry


Załączone pliki Miniatury
   

Niedostępny
  Odpowiedz
#5
1. pamietaj, ze jest to serwer nopremium i wiekszosc graczy ma zmienny adres IP, wiec czuja sie bezkarni gdy dostana bana.
przy 7 dniach juz niektorzy zakladaja multikonta aby sie wyzyc, przy 14 dniach to juz bedzie pewne, bo i tak wszystko im sie skasuje.
dla kogos kto lubi ta gre ban na 7 dni to bardzo duzo, to przeciez tydzien przerwy, a zapewne grali kilka godzin dziennie.

malo jest osob, ktore po odbyciu kary nadal cheatuja, zauwaz, ze wiekszosc osob ktore zglaszasz, to "nowe" nicki.

2. pisanie pluginu na cheaty, to meczarnia jeszcze wieksza niz system banowania, stirante raczej do tego nie namowisz. w zasadzie kazdy plugin na cheaty jest dobry, ale trzeba go odpowiednio skonfigurowac, co juz graniczy z cudem.

autorzy antycheatow staraja sie tak ustawic rozne dane aby wykrywalo niepozadane zachowania u graczy (cheaty), natomiast autorzy cheatow robia wszystko aby ich cheaty poradzily sobie z takimi zabezpieczeniami, nawet teraz w huzuni i innych mozesz spotkac ustawienia wiekszosci cheatow, rozne przesuniecia, katy bicia itp.

jezeli plugin ustawie na zbyt restrykcyjny, to wyrzuci zapewne kazdego cheatera, ale rowniez wszystkich graczy, ktorzy maja lagi lub graja dynamicznie (szybko sie odwracaja, biegaja, skacza itp).
jak ustawie go na bardziej przyjazny normalnym graczom, to niestety niektorych cheatow nie da rady wykryc.
sadzac po logach serwera, to bardzo duzo cheaterow jest z niego wyrzucanych, ale nie moge pozwolic na to by byli banowani, jesli istnieje cien szansy, ze mieli laga i antycheat mylnie uznal ich za oszustow.

i powiem ci, ze dzisiaj staralem sie zaktualizowac antycheata tego co mamy do nowszej wersji, ale jest problem z pvp, bo wybuchy granatow nie zadaja obrazen i nie mialem czasu tego jeszcze rozwiazac.

jednym z najgorszych cheatow do wykrycia jest antyknockback, sprawia on bardzo duzo trudnosci i czesto jest mylnie wykrywany.
[Obrazek: sygnaturka.png]
  Odpowiedz
#6
P. S. Żeby było śmieszniej, delikwentowi w ogóle nie przeszkadza ban na 1 dzień za obrazę na SkyBlocku. Jak widać, ban go g***o interesuje, wręcz jeszcze mi dziękuje, że dostał bana, bo będzie teraz wyzywał sobie na innych trybach. CO ZA PATOLOGIA! Ale mnie 2.5 roku temu chciano surowo potraktować za samo przyznanie się do kradzieży (w dodatku sprowokowane! był podany wtedy powód, ale nikt nie śmiał się wczytywać, bo po co to komu do szczęścia, jak widać od razu pierwsze zdanie, jeszcze przed przecinkiem), nie mówię, że to zle: Ale jak się jednego surowo traktuje, to trzeba drugiego, trzeciego i każdego napotkanego na drodze surowo traktować.

Hub surowo gracza Mateuu zbanował za 1 przekleństwo na 3 godziny? Taki taryfikator jest... znaczy, byłby dobry, gdyby był używany nie na osobach, na których chce się wyładować, ale na wszystkich, bez względu na ustawienie w hierarchii.

Tak Być Nie Może!

Niedostępny
  Odpowiedz
#7
(08-10-2017, 16:41)Iam napisał(a): P. S. Żeby było śmieszniej, delikwentowi w ogóle nie przeszkadza ban na 1 dzień za obrazę na SkyBlocku. Jak widać, ban go g***o interesuje, wręcz jeszcze mi dziękuje, że dostał bana, bo będzie teraz wyzywał sobie na innych trybach. CO ZA PATOLOGIA! Ale mnie 2.5 roku temu chciano surowo potraktować za samo przyznanie się do kradzieży (w dodatku sprowokowane! był podany wtedy powód, ale nikt nie śmiał się wczytywać, bo po co to komu do szczęścia, jak widać od razu pierwsze zdanie, jeszcze przed przecinkiem), nie mówię, że to zle: Ale jak się jednego surowo traktuje, to trzeba drugiego, trzeciego i każdego napotkanego na drodze surowo traktować.

Hub surowo gracza Mateuu zbanował za 1 przekleństwo na 3 godziny? Taki taryfikator jest... znaczy, byłby dobry, gdyby był używany nie na osobach, na których chce się wyładować, ale na wszystkich, bez względu na ustawienie w hierarchii.

Tak Być Nie Może!

banujac go widzialem skarge na skyblocku i dlatego tylko tam dostal bana.
[Obrazek: sygnaturka.png]
  Odpowiedz
#8
(08-10-2017, 16:44)Cichusek napisał(a): banujac go widzialem skarge na skyblocku i dlatego tylko tam dostal bana.

Ok: to http://forum.sky-land.pl/showthread.php?tid=30208

I to
   
Jak widać: gracz ma wywalone na bana (kolokwialne słownictwo, ponieważ się na sytuację zdenerwowałem)

Niedostępny
  Odpowiedz
#9
na pistoletach było to samo

Widzę, że już jakieś kroki zostały podjęte - nowy gracz bez wcześniejszych kar dostał bana na 10 dni, brawo Smile
  Odpowiedz
#10
A mi sie wydaje że powinien być ktoś kto był by na serverze.
Jest cheater na pisto? Wołasz go z innego trybu, on wchodzi na /v i banuje go po 2 minutach.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości