Dokladnie tak
#1
Wink 
Czesc wam robaczki!
Otoz niedawno a nawet bardzo niedawno zostal dodany tryb creative ktory moim zdaniem podkreslam ze moim zdaniem by zapobiec nieprzyjemnoscia..
jest dosc bezsensowny w dodatku jego wykonanie tez zostawia wiele do zyczenia
creative jest trybem szybko nudzacym sie poniewaz po wykorzystaniu calego wolnego miejsca gracz nie ma zbyt wiele do roboty oczywiscie znajda sie miloscnicy tego trybu zazwyczaj w nizszym przedziale wiekowym ktorzy tworza tam ''wspolnote rodzinna'' polegajaca na zabawie w rodzine tak wiem trudno bylo sie domyslic tak wiec niespodzianka!
jesli ten tryb mialby juz byc to dzialki powinny byc raczej troche wieksze ale to tez tylko moje odczucie.. ale! to nie to jest celem tego watku tak wiec dosc gadki wstepnej przejdzmy do sedna
chcialem zaproponowac tryb nie wiem jak go nazwac wiec nazwe go survivalem
pamietam ze kiedys byl dodany podobny tryb czyli frakcje.. nie odniosl on zbytnio sukcesu lecz to co chcialbym wprowadzic leciutko sie rozni
czyli:
- gola mapa bez dzialek i innych zbednych smieci
- mozliwosc zalozenia cuboida (poczatkowy moze byc za free lub platny surowcami)
cuboid moglby zostac powiekszony kilkukrotnie np. poczatkowy stan cuboida to 10x10 po powiekszeniu 15x15 i tak dalej do ustalonej maksymalnej wartosci
posiadalby rowniez date waznosci ktora trzeba by bylo odnawiac poprzez komende /odnow lub podobna rowniez za oplata ustalonym najlepiej dosc rzadkim surowcem
mozliwosc dodania kolegi/kolezanki do cuboida oczywiscie rowniez za oplata by nie bylo zbyt latwo w koncu na tym polega chyba zabawa.. na zbieraniu czegos a nie posiadaniu tego na samym poczatku
- drop ze stone lub z rudy to juz pozostawiam do oceny graczom i panu cichuskowi
- ladny skromny spawn
- brak sklepu z itemami wydaje mi sie rozsadny lepsza opcja jest zwykly handel z innym graczem
- pvp byloby wlaczone wszedzie oprocz na cuboidzie chyba ze ktosby chcial wtedy mozna by bylo uruchomic je komenda np. /cuboidpvpon (mozna zrobic statystyki i ranking co by dodalo jakis cel.. by byc w topce)
- vip co moglby posiadac vip na takim trybie?
otoz moglby miec zwiekszony limit wielkosci cuboida jak i dodanych graczy dodatkowo w przypadku zastosowania dropu ze stone'a wiekszy % wypadania itemow oczywiscie bez przesady
moim zdaniem bylby to calkiem wporzadku tryb biorac pod uwage ze kazdy gracz moze wybrac sobie miejsce i uksztaltowanie terenu w ktorym chce budowac i pasuje mu do planow budowy
chetnie wyslucham dodatkowych propozycji co do tego oraz opini dziekuje za uwage oski632
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#2
tez nie jestem zachwycony creativem i nie wiem co gracze w nim widza.
wypowiadalem sie na ten temat w watku z propozycja o ten tryb, no ale jak chca to maja.
na poczatku dzialki zrobilem 50x50, ale wydawaly mi sie zbyt duze, takie 40x40 wedlug mnie sa dobre.
sam nie widze przyszlosci dla tego trybu, bo tez uwazam tak jak napisales, ze gracz cos zbuduje i to zostawi, bo mu bedzie szkoda to rozwalac, dlatego nie zajmowalem sie dlugo tym trybem (wczoraj go zrobilem, a dzisiaj wprowadzam tylko poprawki).
nawet fajnie wyszedl, mozna pograc, pobawic sie itp.
+ moze byc taki, ze gracze juz zaczeli na tym trybie robic rozne areny na h&s itp, dzieki temu jak gracz powie "proponuje zrobic nowa arene pvp na serwer xxx", to mu sie kaze ja zbudowac na takim trybie, a ja ja potem przeniose.

jesli chodzi o twoj survival, to opisales dokladnie to samo co jest teraz na wolnosci.
jedyna roznica jest taka, ze na wolnosci cuboid jest zawsze takiej samej wielkosci (mozna to zmienic w configu), ale mozna dodac do tego inne dodatkowe cuboidy, wieksze i mniejsze ale craftowane z innych blokow (aby zrobic cuboida nalezy postawic specjalny blok na ziemi).

ogromnym minusem takich serwerow jest otwarty swiat i mapa, ktora jednoczesnie jest surowcowa.
dobrze wiesz, jak wyglada surowcowa na classicu, a ona ma zaledwie pare dni zycia.
na wolnosci prawie nikt nie gra, a po tygodniu od jego otwarcia mapa juz byla dosyc mocno zniszczona, rozne griefy, randomowo postawione bloki, opuszczone budowle itp.
mapa na takim serwerze ma termin waznosci maksymalnie miesiac, a sam wiesz jak ja nie lubie robic nowych edycji (chyba nikt ich nie lubi).
dlatego takie rozwiazanie wprowadzilem na wolnosci, serwer jest dla elitarnej grupy ludzi, ktorzy ukonczyli prison, wiec szybko sie ona nie zniszczy.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#3
niszczenie mapy mozna by bylo chyba wyeliminowac za pomoca dropu ze stone'a jesli gracz bylby na tyle inteligetny by zrobic sobie stoniarke zamiast niszczyc mape klopot by sie rozwiazal a zeby ograniczyc otwartosc mapy mozna by bylo ustalic w miare maly border jednak jesli to jest dokladnie to samo co na prisonie to przepraszam. Jestem wielbicielem survivalowych trybow a na prisonie nie chcialo mi sie kopac (zbyt nudne) by byc wolnym wiec nie mialem okazji zapoznac sie z dalszym dzialaniem tego trybu
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#4
(07-26-2017, 15:18)Snaxx napisał(a): niszczenie mapy mozna by bylo chyba wyeliminowac za pomoca dropu ze stone'a jesli gracz bylby na tyle inteligetny by zrobic sobie stoniarke zamiast niszczyc mape klopot by sie rozwiazal a zeby ograniczyc otwartosc mapy mozna by bylo ustalic w miare maly border jednak jesli to jest dokladnie to samo co na prisonie to przepraszam. Jestem wielbicielem survivalowych trybow a na prisonie nie chcialo mi sie kopac (zbyt nudne) by byc wolnym wiec nie mialem okazji zapoznac sie z dalszym dzialaniem tego trybu
Snaxx, ale samo ustawienie dropu nie załatwi niestety sprawy. Nie każdy wybuduje stoniarkę, oprócz podziemni jest jeszcze powierzchnia... Gracze będą zbierać drewno, kopać w skałach, budować takie prowizoryczne budowle mostu, a niektórzy będą niszczyć z czystej złośliwości... Mapa po pewnym czasie i tak będzie jednym wielkim gruzowiskiem. :/

Ja proponuję coś takiego: Aby podobnie jak na Classicu, mapa resetowała się co 3, łącznie z ekwipunkiem. Cuboidy szczerze mi pasują do tego wszystkiego.



Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#5
*psst. Nie interesuje mnie mc, ale jakoś inne duże srv potrafiły stworzyć wojny_frakcji, i to działało. Pozdrawiam dx*

@Odkrycie, na wojny - frakcji (razem) jest cenzura :v
Niedostępny
#6
(07-26-2017, 15:18)Snaxx napisał(a): niszczenie mapy mozna by bylo chyba wyeliminowac za pomoca dropu ze stone'a jesli gracz bylby na tyle inteligetny by zrobic sobie stoniarke zamiast niszczyc mape klopot by sie rozwiazal a zeby ograniczyc otwartosc mapy mozna by bylo ustalic w miare maly border jednak jesli to jest dokladnie to samo co na prisonie to przepraszam. Jestem wielbicielem survivalowych trybow a na prisonie nie chcialo mi sie kopac (zbyt nudne) by byc wolnym wiec nie mialem okazji zapoznac sie z dalszym dzialaniem tego trybu

na wolnosci jest drop ze stone.
problem jest raczej taki, ze gracz po prostu idzie w poszukiwaniu fajnego miejsca, tu zetnie drzewo, tam tylko je czesciowo rozwali, gdzies postawi bruk aby wejsc na gorke itp.
potem zbuduje dom, ale nagle wymysli ze chce w innym miejscu, wiec zabiera co cenne i zostawia w polowie rozwalony budynek.
gracze raczej nie dbaja o takie mapy, niestety pilnuja tylko swojego malego cuboida.

kiedys myslalem tez aby na mapie w ogole nie mozna bylo budowac i niszczyc, jedynie na postawionym cuboidzie w dowolnym miejscu.
niestety i to mozna obejsc np. przesuwajac swoj cuboid w poszukiwaniu surowcow, kiedys one i tak sie skoncza.



(07-26-2017, 15:22)Tails napisał(a): Ja proponuję coś takiego: Aby podobnie jak na Classicu, mapa resetowała się co 3, łącznie z ekwipunkiem. Cuboidy szczerze mi pasują do tego wszystkiego.

i co to da? chcesz co 3 dni zaczynac od nowa? to tak jakbys gral na surowcowej na classicu zamiast na dzialkach.
[Obrazek: sygnaturka.png]
#7
co do drewna mozna by bylo zastosowac automatyczne sadzenie drzew.. po scieciu drzewa pojawia sie sadzonka ktorej gracz nie moglby zniszczyc wiem ze sie da poniewaz jakis server to stosowal
nie daloby sie obejsc tego przesuniecia cuboida np tym: mozna by bylo tylko usunac cuboid a wraz z usunieciem cuboida wszystko co na nim bylo?
to raczej by zniechecalo graczy do kombinowania z nim
[Obrazek: 7JcHSPD.jpg]
#8
Z WF możesz spróbować, jakoś sernikowi się udało..

A właśnie cichy, mam pytanie a na pw nie odpowiesz
Dlaczego zabrałeś aprilce konto, gburze ty? d:
Niedostępny
#9
(07-26-2017, 15:24)Cichusek napisał(a):
(07-26-2017, 15:18)Snaxx napisał(a): niszczenie mapy mozna by bylo chyba wyeliminowac za pomoca dropu ze stone'a jesli gracz bylby na tyle inteligetny by zrobic sobie stoniarke zamiast niszczyc mape klopot by sie rozwiazal a zeby ograniczyc otwartosc mapy mozna by bylo ustalic w miare maly border jednak jesli to jest dokladnie to samo co na prisonie to przepraszam. Jestem wielbicielem survivalowych trybow a na prisonie nie chcialo mi sie kopac (zbyt nudne) by byc wolnym wiec nie mialem okazji zapoznac sie z dalszym dzialaniem tego trybu

na wolnosci jest drop ze stone.
problem jest raczej taki, ze gracz po prostu idzie w poszukiwaniu fajnego miejsca, tu zetnie drzewo, tam tylko je czesciowo rozwali, gdzies postawi bruk aby wejsc na gorke itp.
potem zbuduje dom, ale nagle wymysli ze chce w innym miejscu, wiec zabiera co cenne i zostawia w polowie rozwalony budynek.
gracze raczej nie dbaja o takie mapy, niestety pilnuja tylko swojego malego cuboida.

kiedys myslalem tez aby na mapie w ogole nie mozna bylo budowac i niszczyc, jedynie na postawionym cuboidzie w dowolnym miejscu.
niestety i to mozna obejsc np. przesuwajac swoj cuboid w poszukiwaniu surowcow, kiedys one i tak sie skoncza.



(07-26-2017, 15:22)Tails napisał(a): Ja proponuję coś takiego: Aby podobnie jak na Classicu, mapa resetowała się co 3, łącznie z ekwipunkiem. Cuboidy szczerze mi pasują do tego wszystkiego.

i co to da? chcesz co 3 dni zaczynac od nowa? to tak jakbys gral na surowcowej na classicu zamiast na dzialkach.
No mniej więcej jest taka moja dziwna wizja. Wiem że nie da się resetować działki z wyłączeniem cuboidów.

Może 3 dni to zbyt krótko, 1 miesiąc lub 2 miesiące... Układ sił ciągle by się zmieniał. To tylko propozycja, bo jakieś rozwiązanie w przypadku mapy, zastosować trzeba.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: XeJBZ2t.jpeg]
#10
(07-26-2017, 15:29)Tomson napisał(a): Z WF możesz spróbować, jakoś sernikowi się udało..

A właśnie cichy, mam pytanie a na pw nie odpowiesz
Dlaczego zabrałeś aprilce konto, gburze ty? d:

nie zabieralem jej, z pol roku temu prosila mnie o odzyskanie hasla, to jej zresetowalem.




(07-26-2017, 15:30)Tails napisał(a): No mniej więcej jest taka moja dziwna wizja. Wiem że nie da się resetować działki z wyłączeniem cuboidów.

Może 3 dni to zbyt krótko, 1 miesiąc lub 2 miesiące... Układ sił ciągle by się zmieniał. To tylko propozycja, bo jakieś rozwiązanie w przypadku mapy, zastosować trzeba.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

no tak czy siak wydaje mi sie to dosyc glupie, miesiac to bardzo malo jak na gre, a moim zdaniem mapa tyle nie wytrzyma.
np. taki skkf na swoim hardcorze mial z 18 edycji albo i wiecej jak dobrze pamietam.
doslownie co miesiac je robil, bo tak byly zniszczone mapy.
i nie porownuje tu skylandu do jego serwera, no ale tak bylo.

wracajac do glownego tematu, to taki serwer juz istnieje i nazywa sie wolnosc.
nie chce robic drugiego takiego samego dla wszystkich graczy, bedzie smietnik i tyle.
[Obrazek: sygnaturka.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości