[Poradnik] Jak pisać na forum
#1
Piszę ten poradnik, by wyeliminować bezwartościowe posty, oraz pomóc osobom, które nie umieją pisać z sensem, aby nie obrywały zbędnymi punktami karnymi i oszczędziły cenne minuty życia Cichuska

Jak warnuje Moderacja?
Wiedz, że jeśli otrzymałeś ostrzeżenie, to naprawdę przesadziłeś. Cichusek nie lubi warnować i robi to tylko wtedy, gdy musi.


Jak Ty możesz pomóc forum bez pisania zbędnych postów upominających użyszkodników?
Wystarczy, że zgłosisz post, który według Ciebie jest nieodpowiedni (nie musisz a nawet nie możesz upominać użyszkodnika w temacie!), oraz krótko uzasadnisz swoje zgłoszenie.

[Obrazek: 9e0472f349f2.png]


1. Wulgaryzmy (obraza)
Rozumiem, każdego może ponieść, no ale [ciach]. Zawsze zamiast wulgaryzmu można napisać [ciach]

2. Reklama
Są osoby, które reklamują inne serwery. Prócz usunięcia posta użyszkodnik otrzymuje bana permanentnego. Nie ma nic gorszego niż chamska reklama serwera na innym serwerze. Taka "reklama" zamienia się w antyreklamę. Nie polecam.

3. Treści pornograficzne
Nie wiem, co jest fajnego w rozsyłaniu zdjęć nagich, małych dziewczynek nastolatkom.

A teraz jedna z fajniejszych rzeczy...

4. Spam
Pisz wyłącznie posty wnoszące coś konstruktywnego i nieodbiegające zbytnio od tematu. Tak ciężko to zrozumieć? Nie pisz tego, co już ktoś napisał, nie upominaj innych w temacie, nie zbaczaj z tematu, nie pisz postów w krótkim odstępie czasu (używaj opcji edytuj) i nie proponuj kar. Aż [ciach] postów na forum jest uznawanych za spam, z tego [ciach] autorów zostało ukaranych ostrzeżeniem. Nie cytuj także całych postów, tylko ich fragmenty. [*] Puyan

5. Minimodding
Zaliczany do spamu (4.). Nie pisz, co ma być zrobione z tematem, graczem lub użytkownikiem. Administracja dobrze wie co ma zrobić. Zaufaj profesjonalistom.

6. Odświeżanie
Nie odświeżaj tematów wcześniej, niż po upłynięciu 24 godzin po napisaniu ostatniego posta.

7. Nieestetyczne formatowanie
Zabawa kolorami i wielkością czcionek na prawo i lewo nie jest wskazana.

8. Błędy ortograficzne
Wyszókiwarka potkreśla błendy czerwonom falowanom liniom.

9. Nieodpowiedni tytuł tematu
Tytuł tematu powinien krótko charakteryzować jego treść. Znacznie lepiej jest napisać "Nieznany crash Minecrafta" niż "POMOCY!!!!1!1" lub ".".

10. Upublicznianie danych osobowych
Nie upubliczniaj danych osobowych graczy/użytkowników, a zwłaszcza administracji. Może to poskutkować kilkudniowym odpoczynkiem (jak nie permanentnym). Jeśli ktoś sobie tego nie życzy, to tego nie rób - proste. Sam też nie upubliczniaj swoich danych, bo będzie to po części Twoja wina.

A teraz czas na gościa specjalnego...

11. Ban permanentny
Mam nadzieję, że uświadomiłem Was, jak nie pisać na forum.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości